Kiedy jechać do Cancun

Kiedy jechać do Cancun? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Cancun to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Listopad i Grudzień
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
  • Październik jest najbardziej deszczowy
  • Najlepsze miesiące na pływanie to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Cancun w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 76°F/79°F
41%
2.6in
Luty 76°F/81°F
30%
1.5in
Marzec 77°F/83°F
21%
1in
Kwiecień 81°F/85°F
23%
1.7in
Maj 83°F/86°F
41%
3.1in
Czerwiec 83°F/88°F
47%
4.4in
Lipiec 85°F/88°F
50%
2.5in
Sierpień 85°F/90°F
57%
3.4in
Wrzesień 83°F/88°F
61%
4.2in
Październik 81°F/86°F
58%
6.5in
Listopad 79°F/83°F
45%
4in
Grudzień 77°F/81°F
38%
2.2in

Pogoda i klimat w Cancun

Położone w regionie Jukatanu w Meksyku, miasto Cancun cieszy się tropikalnym klimatem z porą suchą, z dwoma głównymi okresami klimatycznymi w ciągu roku. Pogoda jest stosunkowo przyjemna, przypominająca niektóre stany w sąsiednim kraju, Stanach Zjednoczonych lub Belize.

Suche pory roku w Cancun

Pora sucha w Cancun trwa od listopada do maja, przy stosunkowo rzadkich opadach deszczu i łagodnych do gorących temperaturach przez cały ten okres. Bliskość morza zmniejsza uczucie ciepła, tak jak na przykład w Tampico. Rzeczywiście, ciepło jest mniej duszne niż na lądzie, jak w mieście Meksyk. Niebo jest słoneczne, a morze lubi idealne temperatury do pływania. Różnica temperatur w porze mokrej jest dość niewielka, choć jest nieco chłodniejsza, zwłaszcza między grudniem a lutym.

Klimat w Cancun w porze deszczowej

Klimat w Cancun w porze wilgotnej, która trwa od czerwca do października, charakteryzuje się szczególnie wysoką wilgotnością. Ten sezon nazywany jest również sezonem huraganów, ponieważ nierzadko zdarza się, że depresje tropikalne zamieniają się w huragany, zwłaszcza między wrześniem a październikiem. Ten sezon jest cieplejszy niż sezon suchy, w szczególności ze względu na wysoką wilgotność powietrza, która potęguje uczucie zadławienia. Jednak temperatury rzadko osiągają 30°C o tej porze roku.

Cancun : Cancun beach aerial - LuftbildWykresy: Temperatura i opady w Cancun

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Cancun: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

WilgotnośćMeksyk: Mapa

Cancun pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Meksyku pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Cancun Inne lokacje

Zmień jednostki