Budżet podróży i koszt życia w każdym miejscu na świecie

Dowiedz się, które państwa są najtańsze (a które najdroższe!) pod względem kosztów życia.
Z naszym bezpłatnym narzędziem obliczą Państwo budżet podróży do dowolnego kraju.

Gdzie i kiedy jechać?

Oblicz budżet podróży

Mogą Państwo skorzystać z naszego narzędzia, aby obliczyć budżet podróży do dowolnego kraju i ponad 2000 miast na świecie.
Dowiedzą się Państwo, ile kosztuje podróż Państwa marzeń: przelot, zakwaterowanie, jedzenie, transport, aktywności...

Koszt życia: najtańsze i najdroższe kraje do zwiedzania

Poznaj państwa, do których podróż kosztuje najmniej oraz odwrotnie, te, których należy unikać, gdyż życie w nich jest bardzo drogie.

Najtańsze państwa

1

Bangladesz Bangladesz

2

Pakistan Pakistan

3

Wietnam Wietnam

4

Libia Libia

5

Egipt Egipt

6

Indie Indie

7

Nepal Nepal

8

Algieria Algieria

9

Ukraina Ukraina

10

Lesotho Lesotho

11

Tadżykistan Tadżykistan

12

Suazi Suazi

13

Iran Iran

14

Malezja Malezja

15

Uzbekistan Uzbekistan

16

Filipiny Filipiny

17

Białoruś Białoruś

18

Madagaskar Madagaskar

19

Tunezja Tunezja

20

Mongolia Mongolia

Najdroższe państwa

Budżet na podróż i Koszt życia w Azji Środkowej i Zachodniej od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Azji Południowo-Wschodniej od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Afryce od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia na Bliskim Wschodzie od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Europie od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Ameryce Południowej od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Azji Wschodniej od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Ameryce Środkowej od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia na Karaibach od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Ameryce Północnej od najtańszego do najdroższego

Budżet na podróż i Koszt życia w Oceanii od najtańszego do najdroższego

Budżet podróży: jak obliczyć budżet i zmniejszyć wydatki?

Chcesz zorganizować podróż swoich marzeń podczas następnych wakacji. W tym celu przygotowałeś budżet na pokrycie wydatków związanych z zakupem biletów lotniczych, zakwaterowania, podróży, posiłków i innych wydatków związanych z pobytem. Aby upewnić się, że szacunki są poprawne, dowiedz się, jak obliczyć budżet, który pasuje do Twojego portfela.

Najtańsze miejsca na wakacje

Nie ma potrzeby dysponowania dużą kwotą, aby wyjechać na wakacje zgodne z Twoimi życzeniami. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać i jak zredukować wydatki. Istnieją wspaniałe miejsca na świecie, gdzie koszty utrzymania są stosunkowo niższe niż we Francji. W ten sposób możesz zrównoważyć swoje wydatki z często wygórowanymi (ale niekoniecznie) cenami przelotu z innymi kosztami.

Tunezja jest miejscem, które należy uprzywilejować wśród afrykańskich lokacji, gdzie można się opalać i cieszyć chwilami relaksu. Koszty utrzymania są o 59% niższe niż we Francji, co pozwala na osiągnięcie dobrego kompromisu w celu obliczenia budżetu na podróż, bez narażania portfela.

Miłośnicy egzotycznych destynacji mogą udać się do Azji i Indonezji, które oferują całkowitą zmianę krajobrazu w bujnej scenerii naturalnej i wspaniałych plaż z drobnym piaskiem. Przy kosztach utrzymania, które są o 63% tańsze niż we Francji, Indie są również jednym z krajów umożliwiających podróżowanie po najniższych kosztach.

Jeśli marzysz o odkryciu Ameryki, skup się na krajach Ameryki Środkowej. Meksyk, bogaty w atrakcje turystyczne, pozwoli Ci żyć wygodnie, bez konieczności ograniczania się.

Najdroższe miejsca na wakacje

Wiele atrakcyjnych miejsc charakteryzuje się nieco wyższym standardem życia niż Francja. Zanim więc zdecydujesz, gdzie chcesz spędzić następne wakacje, upewnij się, że budżet przeznaczony na Twój pobyt jest prawidłowy.

Jeśli więc chcesz zaoferować sobie ucieczkę do Szwajcarii, czy to na ferie zimowe, czy też w górach, bądź przygotowany na zapłacenie 57% więcej niż we Francji.

Piękno i autentyczność wysp Oceanu Indyjskiego kuszą cCę i chcesz zaoferować sobie pobyt relaksujący. Jest to doskonały wybór, ale musisz być przygotowany na płacenie więcej. Koszty utrzymania na wyspie Reunion i na Seszelach są odpowiednio o 13% i 11% wyższe.

Na wycieczkę poza utarte szlaki w Islandii, oszacuj swój budżet z 40% dopłatą za komfortowy pobyt.

Elementy, które należy wziąć pod uwagę przy szacowaniu budżetu

Wyjazd na wycieczkę wymaga dobrego przygotowania. Zanim zaczniesz myśleć o bagażu, musisz poświęcić czas na obliczenie swojego budżetu na podróż. W związku z tym należy wziąć pod uwagę wszystkie wydatki, aby uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń.

PODRO W DWIE STRONY

Czy to pociągiem, samochodem czy samolotem, koszty transportu są najważniejszą częścią budżetu podróży, więc spróbuj znaleźć właściwą cenę.

ZAKWATEROWANIE

O ile nie mieszkasz z przyjaciółmi, wydatki związane z zakwaterowaniem są również ważne, ponieważ zależą one od długości Twojego pobytu. Do Ciebie należy wybór najbardziej opłacalnej opcji: pobyt w hotelu lub wynajem domu letniskowego.

WYZYWIENIE

Jeśli nie wybrałeś formuły all-in-one, oblicz wydatki poprzez uwzględnienie kosztów wyżywienia. Oprócz 3 podstawowych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja), pomyśl o zakupie napojów, koktajli i przekąsek, które możesz zamówić podczas pobytu.

TRANSPORT PUBLICZNY LUB INDYWIDUALNY

Będziesz podróżował z jednego miasta do drugiego w trakcie swojego pobytu. Więc będziesz musiał albo wynająć samochód, zapłacić za taksówkę, albo skorzystać z transportu publicznego.

BUDŻET NA ROZRYWKI

Urozmaicenie przyjemności sprawi, że pobyt będzie przyjemniejszy, dlatego warto rozważyć uwzględnienie biletów wstępu lub ceny zajęć rekreacyjnych w budżecie podróży. Szkoda by było przegapić okazję do nurkowania, ponieważ nie myślałeś o tym wcześniej.

FORMALNOŚCI WJAZDOWE I PODATKI TURYSTYCZNE

Zadaj sobie pytanie, czy wybrany przez Ciebie cel podróży nie podlega podatkom turystycznym, który należy uiścić po przybyciu na lotnisko. Jeśli tak, proszę uwzględnić w budżecie wydatki związane z różnymi formalnościami.

Jak obliczyć budżet na niezapomnianą podróż ?

Obliczanie budżetu wymaga zdrowego rozsądku i dobrej organizacji, nawet jeśli szacowane wydatki wydają się oczywiste. Odnieśsię do długości pobytu i ustal listę czynności, które będziesz chciał wykonać podczas pobytu. Następnie wyszukaj podstawowe ceny. Sporządź listę kontrolną z kwotami, których należy się spodziewać dla każdej pozycji.

Oprócz elementów, które należy uwzględnić przy obliczaniu budżetu, należy zarezerwować kwotę przeznaczoną na nieprzewidziane wydatki, działania improwizowane i zakup pamiątek. Nie zapomnij zwiększyć całkowitej kwoty, aby upewnić się, że pokryjesz wszystkie wydatki związane z Twoimi wakacjami.

Jak zmniejszyć wydatki bez konieczności ograniczania się ?

Możliwe jest obniżenie kosztów poprzez zastosowanie kilku wskazówek, takich jak:

ZNALEZIENIE TANICH BILETÓW LOTNICZYCH

Rezerwacja biletu lotniczego z wyprzedzeniem, wylot poza sezonem lub wybór tanich linii lotniczych to sposoby na uzyskanie lotu po przystępnej cenie, bez względu na miejsce docelowe, które wybierzesz.

WYBÓR TAŃSZEJ OPCJI ZAKWATEROWANIA

Wybierz zakwaterowanie, które odpowiada Twojemu budżetowi, takie jak pensjonaty, schroniska młodzieżowe lub kwatery prywatne. Czasami wynajem mieszkania lub małej willi jest interesujący w porównaniu z pobytem w hotelu, zwłaszcza jeśli podróżujesz w grupie.

WYBÓR LOKALNYCH RESTAURACJI

Jeśli nie przejmujesz się zbytnio swoim prestiżem i komfortem, wybór jedzenia w lokalnej restauracji nie tylko zmniejszy Twoje wydatki, ale również pozwoli Ci przetestować nowe smaki.

Tak jest! Teraz wiemy, jak obliczyć nasz budżet i jak zredukować wydatki podczas naszego pobytu. Więc nie wahaj się i zorganizuj sobie podróż, o której marzyłeś od dawna. Miłego urlopu!

Zmień walutę