Gdzie jechać? najlepsze destynacje na każdy miesiąc w roku

Gdzie jechać na wakacje? Znajdź idealne miejsce na wakacje w dowolnym miejscu na świecie, w zależności od tego, kiedy chcesz wrócisz: miesiąc po miesiącu.

Gdzie i kiedy jechać?

Gdzie jechać: W którym miesiącu chcesz wrócić?

Znajdź idealny kierunek na wakacje w zależności od okresu planowanej podróży, wybierając poniżej miesiąc. Dla każdego miesiąca dostępnych jest 30 najpopularniejszych kierunków podróży z gwarancją sprzyjającej pogody, aby móc w pełni skorzystać z wypoczynku.

Mapa Świata: wybierz dokąd pojechać według miesiąca

Odkryj najlepsze miejsca docelowe na wakacje miesiąc po miesiącu

Nie ma czego żałować, nawet jeśli przegapiłeś wakacje letnie. Zawsze możesz cieszyć się niezapomnianym urlopem przez resztę roku: czy chcesz wyruszyć na przygodę, czy też cieszyć się słońcem. Odkryj najlepsze miejsca, do których możesz się udać, aby w pełni cieszyć się swoim pobytem miesiąc po miesiącu.

Gdzie się udać, by cieszyć się słońcem w styczniu ?

Jeśli chcesz wiedzieć, dokąd udać się po słońce w styczniu, wybierz wspaniałe plaże i słoneczne dni zachodnioafrykańskich wybrzeży, takich jak Republika Zielonego Przylądka, lub rajskich wysp karaibskich, takich jak Kuba lub Ocean Indyjski, np. Seszele czy Malediwy.

Aby połączyć się z przyrodą, nic nie przebije krajów Ameryki Środkowej, gdzie Kostaryka czy Peru, są idealne do łączenia turystyki pieszej z odkryciami kulturowymi i zajęciami sportowymi.

Najlepsze miejsca na wakacje w lutym

Na półkuli południowej panuje przyjemne ciepło, które pozwoli zapomnieć o zimnie w innych częściach świata.

Afryka oferuje miejsca, gdzie wybrać się na wakacje zgodnie z własnymi życzeniami: trekking w Mali lub Namibii, opalanie się w nadmorskich kurortach Maroka i Senegalu.

Jeśli wyruszysz na wycieczkę po Australii i Nowej Zelandii, będziesz cieszyć się doskonałym połączeniem ciepła i pięknych słonecznych dni.

Gdzie wybrać się na wycieczkę w marcu ?

Niektóre miejsca w Europie, takie jak wyspy greckie, Malta czy Kreta, są idealnym miejscem na naładowanie baterii po zimie.

Tymczasem temperatury w Afryce sprzyjają komfortowemu udziałowi w wycieczkach na safari, np. w RPA i Botswanie.

Miłośnicy odkryć kulturowych będą cieszyć się pięknymi, słonecznymi dniami i przyjemnym ciepłem podczas podróży do Egiptu, Jordanii lub odkrycia ruin Majów w Meksyku.

Najlepsze miejsca na wakacje w kwietniu

Na wyspach Morza Śródziemnego panują znakomite warunki pogodowe, gdzie można cieszyć się z wakacji na plaży bez konieczności czekania na lato. Madera i Wyspy Kanaryjskie są przyjemnie łagodne, by naładować baterie w pięknym słońcu wiecznej wiosny.

Po drugiej stronie Atlantyku nadszedł już dobry czas, aby wybrać się na wycieczkę po Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niektóre miejscowości w Indiach, Birmie i Indochinach sprzyjają odkrywaniu przyrody.

Najlepsze miejsca na wakacje w maju

Kraje Europy Południowej, takie jak Algarve w Portugalii, Andaluzja w Hiszpanii, południowe Włochy i ich wyspy oraz wyspy chorwackie, dają Ci szeroki wybór miejsc do opalania bez konieczności wybierania odległych miejsc.

Pomimo ciepła, które charakteryzuje większość krajów afrykańskich, dzięki wpływowi Oceanu Indyjskiego, Madagaskaru, Tanzanii czy Mozambiku są doskonałe na odkrywcze wakacje.

W Azji i Oceanii tylko kilka krajów, takich jak Chiny i Australia, gdzie nadal panuje przyjemny klimat.

Najlepsze miejsca na wakacje w czerwcu

Ocieplający się klimat daje Ci wiele możliwości podróżowania w czerwcu, zgodnie z Twoimi życzeniami. Od krajów graniczących z basenem Morza Śródziemnego do krajów Afryki Wschodniej i Południowej, plaże marzeń są tak piękne jak zawsze.

Kraje Europy Wschodniej takie jak Kazachstan czy Mongolia oferują możliwość niezapomnianych wrażeń z trekkingu.

Ci, którzy pragną odległych miejsc, mogą wybrać Brazylię, która oferuje możliwość połączenia pasji do plaż z obserwacją życia zwierząt w Amazonii.

Gdzie wybrać się na wakacje w lipcu ?

Lipiec pozwala na wybór kilku miejsc na świecie, zgodnie z Twoimi życzeniami. Należy unikać tylko krajów, w których występuje zjawisko monsunowego klimatu w Azji. Możesz zdecydować się na niezapomnianą podróż do Kanady, wybrać się na safari we wschodnich i południowoafrykańskich krajach, zrelaksować się na pięknych plażach wysp Morza Śródziemnego, pod pięknym słońcem na Korsyce lub na wyspach chorwackich. Podczas rejsu można również podziwiać majestatyczne fiordy norweskie.

Jakie cele urlopowe wybrać w sierpniu ?

Lato jest w pełnym rozkwicie w krajach półkuli północnej. Europa Zachodnia, Ameryka Północna i większość krajów Europy Środkowej są zdecydowanie najlepszym wyborem, Na przykład Irlandia, Islandia i Norwegia są głównymi miejscami docelowymi, jeśli nie wiesz, dokąd udać się na wycieczkę w sierpniu.

Niektóre kraje na półkuli południowej, preferowane ze względu na swoje położenie geograficzne, oferują idealną równowagę między upałem a słonecznymi dniami. Seszele i Malediwy to idealny cel podróży w tym okresie.

Cele podróży wakacyjnych do wyboru we wrześniu

W Skandynawii i północnej Kanadzie temperatura gwałtownie spada, więc wybieraj miejsca na południu. Hiszpania i basen Morza Śródziemnego oferują najlepsze miejsca na spędzenie długiego letniego urlopu. Podczas gdy po drugiej stronie Atlantyku, Floryda w USA i Brazylia są wysoko cenione przez miłośników bezczynności i wielbicieli piękna.

Cele podróży wakacyjnych do wyboru w październiku

Ci, którzy chcą pozostać w Europie, ale nie wiedzą, gdzie się udać na słoneczne wakacje, mogą wybrać takie miejsca jak Madera, Cypr czy Antalya w Turcji, które sprzyjają przedłużeniu przyjemności płynących z wakacji letnich. Jeśli masz upodobanie do wysp rajskich, wyspa Bali w Indonezji, Gwadelupie lub Mauritiusie może cię zaskoczyć, pod warunkiem, że nie zniechęcą Cię poranne, przelotne opady.

Cele podróży wakacyjnych do wyboru w listopadzie

Skieruj się na Południe, aby oderwać się od zimna i szarości.

Jeśli szukasz miejsca do podróży w poszukiwaniu odkryć kulturowych, Indie, Tajlandia i kraje Bliskiego Wschodu, takie jak Egipt, Jordania czy sułtanat Omanu, są najlepszymi miejscami do odwiedzenia.

W przypadku wakacji pełnych trekkingu i pieszych wycieczkach, Kostaryka i Bhutan zapewnią Ci niezapomniane wrażenia.

__Cele podróży wakacyjnych do wyboru w grudniu __

Gdzie się udać w poszukiwaniu słońca podczas świąt Bożego Narodzenia? Wybierz tropikalne wyspy, takie jak Kuba, Republika Dominikańska lub Martynika nad Karaibami. Na Oceanie Indyjskim, Malediwy i Mauritius w żadnym względzie nie odbiegają od innych rajskich wysp.

Afryka Zachodnia oferuje najszerszy wybór destynacji, czy to dla bezczynności na plażach Senegalu lub Wybrzeża Kości Słoniowej, czy też na wycieczkę po pustyni Mali lub Namibii. Kraje Ameryki Środkowej oferują ciekawe miejsca na wakacje w grudniu.