Kiedy jechać do Meksyk

Kiedy jechać do Meksyk? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Meksyk to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Październik, Listopad i Grudzień
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Marzec, Kwiecień, Maj i Czerwiec
  • Miasto Meksyk (Mexico City) ma suche okresy w Styczeń, Luty i Grudzień
  • Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem
  • Najbardziej mokre miesiące to Lipiec i Sierpień

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Meksyk w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 54°F/67°F
7%
0.4in
Luty 58°F/72°F
9%
0.4in
Marzec 61°F/76°F
10%
0.6in
Kwiecień 67°F/79°F
14%
0.7in
Maj 68°F/79°F
38%
2.2in
Czerwiec 65°F/76°F
64%
4.4in
Lipiec 61°F/72°F
88%
7.5in
Sierpień 61°F/72°F
82%
6.9in
Wrzesień 61°F/72°F
73%
5.2in
Październik 59°F/70°F
36%
2.4in
Listopad 58°F/70°F
13%
0.6in
Grudzień 56°F/68°F
2%
0.2in

Pogoda i klimat w Meksyk

Miasto Meksyk, choć położone w centrum Meksyku, które znajduje się w strefie międzywrotnikowej, charakteryzuje się klimatem umiarkowanym wysokością nad poziomem morza, ponieważ miasto osiąga szczyty na wysokości 2400 m. Klimat miasta Meksyk jest więc bardzo odmienny od klimatu Cancun: jeśli ciepło jest prawie stałe wzdłuż wybrzeża Karaibów, w mieście Meksyk trzeba spodziewać się mniej lub bardziej znaczących wahań temperatury w ciągu dnia i być przygotowanym do radzenia sobie z epizodami opadów deszczu w porze deszczowej. Ponadto, ze względu na położenie tego kapitału w stosunku do równika, sezony niekoniecznie odpowiadają sezonom półkuli północnej, tak jak we Francji czy Kanadzie.

Pora sucha w mieście Meksyk

Sezon suchy w Mexico City trwa od października do maja.

Na początku sezonu, od października do grudnia, warunki pogodowe charakteryzują się niewielkim wzrostem opadów atmosferycznych. Jednak dzięki maksymalnym temperaturom, które stabilizują się na poziomie 24°C, nadal można cieszyć się przyjemnymi dniami.

Od stycznia do marca temperatury nocne i poranne wynoszą około 11°C, ale jak tylko pojawi się słońce, ciepło stopniowo powraca i sprzyja przyjemnej pogodzie w mieście Meksyk, a także poczuciu komfortu w środku dnia.

Jeśli na półkuli północnej wiosna jest okresem od końca marca do połowy czerwca, a oznacza to łagodność i lepsze warunki pogodowe, to w Meksyku jest to najcieplejszy okres. Jednak ze względu na wysokość nad poziomem morza, ciepło pozostaje przyjemne, a temperatury rzadko przekraczają 30°C, w przeciwieństwie do tych w Guadalajarze.

Sezon mokry w mieście Meksyk

Od lipca do września temperatury nieznacznie spadają. W tym okresie deszcz nasila się i ochładza jeszcze bardziej w nocy i rano. Rzeczywiście, okres ten odpowiada porze deszczowej w większości meksykańskich miejscowości, takich jak Acapulco czy Monterrey.

Podczas gdy w Europie, lipiec jest często najgorętszym miesiącem, w mieście Meksyk, wygodne ubrania są niezbędne, aby czuć się komfortowo, szczególnie w godzinach porannych.

Miasto Meksyk (Mexico  City) : ¿Oootra vez?Wykresy: Temperatura i opady w Meksyk

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Meksyk: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

WilgotnośćMeksyk: Mapa

Miasto Meksyk (Mexico City) pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Meksyku pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Miasto Meksyk (Mexico City) Inne lokacje

Główne miasta w Meksyku

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki