Kiedy jechać do Meksyk

Kiedy jechać do Meksyk? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Meksyk to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Październik, Listopad i Grudzień
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Marzec, Kwiecień, Maj i Czerwiec
  • Najzimniejsze miesiące to Styczeń, Listopad i Grudzień
  • Najbardziej mokre miesiące to Lipiec i Sierpień

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Meksyk w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 54°F/72°F
10%
0.8in
Luty 56°F/76°F
10%
0.7in
Marzec 56°F/79°F
16%
0.9in
Kwiecień 61°F/83°F
24%
1.1in
Maj 63°F/83°F
47%
3.3in
Czerwiec 61°F/79°F
68%
6.5in
Lipiec 58°F/76°F
89%
10.1in
Sierpień 58°F/76°F
83%
8.3in
Wrzesień 58°F/74°F
78%
7.8in
Październik 56°F/74°F
42%
3.8in
Listopad 54°F/72°F
13%
0.6in
Grudzień 54°F/72°F
6%
0.4in

Pogoda i klimat w Meksyk

O klimacie

Miasto Meksyk, choć położone w centrum Meksyku, które znajduje się w strefie międzywrotnikowej, charakteryzuje się klimatem umiarkowanym wysokością nad poziomem morza, ponieważ miasto osiąga szczyty na wysokości 2400 m. Klimat miasta Meksyk jest więc bardzo odmienny od klimatu Cancun: jeśli ciepło jest prawie stałe wzdłuż wybrzeża Karaibów, w mieście Meksyk trzeba spodziewać się mniej lub bardziej znaczących wahań temperatury w ciągu dnia i być przygotowanym do radzenia sobie z epizodami opadów deszczu w porze deszczowej. Ponadto, ze względu na położenie tego kapitału w stosunku do równika, sezony niekoniecznie odpowiadają sezonom półkuli północnej, tak jak we Francji czy Kanadzie.

Pora sucha w mieście Meksyk

Sezon suchy w Mexico City trwa od października do maja.

Na początku sezonu, od października do grudnia, warunki pogodowe charakteryzują się niewielkim wzrostem opadów atmosferycznych. Jednak dzięki maksymalnym temperaturom, które stabilizują się na poziomie 24°C, nadal można cieszyć się przyjemnymi dniami.

Od stycznia do marca temperatury nocne i poranne wynoszą około 11°C, ale jak tylko pojawi się słońce, ciepło stopniowo powraca i sprzyja przyjemnej pogodzie w mieście Meksyk, a także poczuciu komfortu w środku dnia.

Jeśli na półkuli północnej wiosna jest okresem od końca marca do połowy czerwca, a oznacza to łagodność i lepsze warunki pogodowe, to w Meksyku jest to najcieplejszy okres. Jednak ze względu na wysokość nad poziomem morza, ciepło pozostaje przyjemne, a temperatury rzadko przekraczają 30°C, w przeciwieństwie do tych w Guadalajarze.

Sezon mokry w mieście Meksyk

Od lipca do września temperatury nieznacznie spadają. W tym okresie deszcz nasila się i ochładza jeszcze bardziej w nocy i rano. Rzeczywiście, okres ten odpowiada porze deszczowej w większości meksykańskich miejscowości, takich jak Acapulco czy Monterrey.

Podczas gdy w Europie, lipiec jest często najgorętszym miesiącem, w mieście Meksyk, wygodne ubrania są niezbędne, aby czuć się komfortowo, szczególnie w godzinach porannych.

Miasto Meksyk (Mexico  City) : ¿Oootra vez?Wczasy i wycieczki objazdowe %COUNTRY_IN%

Zobacz więcej wycieczek


Wykresy: Temperatura i opady w Meksyk

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Meksyk: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Wilgotność


Meksyk: lot w najlepszej cenie!


Ładowanie lotów w trakcie. Prosimy czekać.

Znajdź lot w Meksyku:


Meksyk: Mapa

Miasto Meksyk (Mexico City) pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Meksyku pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Miasto Meksyk (Mexico City) Inne lokacje

Rekomendowane dla Pani/Pana:

Miasto Meksyk (Mexico City): Inne miasta i pobliskie miejsca

Główne miasta w Meksyku

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki