Kiedy jechać do Los Angeles

Kiedy jechać do Los Angeles? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Pogoda jest dobra przez cały rok w Los Angeles
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec, Sierpień i Wrzesień
  • Los Angeles ma suche okresy w Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
  • Najlepsze miesiące na pływanie to Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Los Angeles w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 61°F/67°F
13%
1.7in
Luty 61°F/67°F
13%
1.8in
Marzec 63°F/70°F
11%
1.3in
Kwiecień 67°F/72°F
5%
0.5in
Maj 68°F/74°F
3%
0.2in
Czerwiec 72°F/77°F
0%
0in
Lipiec 76°F/83°F
4%
0.2in
Sierpień 77°F/85°F
1%
0.1in
Wrzesień 77°F/85°F
2%
0.1in
Październik 72°F/79°F
3%
0.2in
Listopad 67°F/72°F
6%
0.4in
Grudzień 59°F/65°F
11%
1.5in

Pogoda i klimat w Los Angeles

Los Angeles, podobnie jak większość zachodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych i ogólnie Kalifornii, cieszy się umiarkowanym klimatem dość zbliżonym do śródziemnomorskiego. Istnieją cztery różne pory roku, z pewnymi znacznymi opadami atmosferycznymi w złych porach roku. Jednak temperatury pozostają przyjemne przez cały rok.

Lato w Los Angeles

W Los Angeles, podobnie jak w sąsiednim San Francisco, lata są długie i suche, ale nie duszące w upale. Obecność Oceanu Spokojnego pozwala bowiem nieco obniżyć temperatury w okresie letnim i zapewnić przyjemny dotyk świeżości. Obecność gór wokół miasta często przynosi poranną mgłę wczesnym latem. Małe opady w tym sezonie..

Zima w Los Angeles

W przeciwieństwie do stanów takich jak Illinois czy Massachusetts, Kalifornia, a dokładniej Los Angeles, ma bardzo łagodne zimy. Należy zauważyć, że ten sezon jest bardziej wilgotny niż lato, z niewielkimi opadami, ale skoncentrowany między późną jesienią a wczesną wiosną. Sam śnieg jest dość rzadki, z wyjątkiem kilku gór otaczających Los Angeles.

Jesień i wiosna w Los Angeles

Podobnie jak w San Francisco czy San Diego, temperatury są łagodne przez cały rok, a wiosna i jesień nie są wyjątkiem. Jednak woda w Oceanie Spokojnym jest trochę chłodna w tych porach roku. Chociaż o tej porze roku może padać, opady deszczu są rzadkie i dość niskie. Miasto Los Angeles nadal ma ponad 3200 godzin słońca w roku!

Los Angeles : Los Angeles Skyline
Wykresy: Temperatura i opady w Los Angeles

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Los Angeles: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

WilgotnośćKalifornia: Mapa

Los Angeles pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Kalifornii pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Los Angeles Inne lokacje

Główne miasta w Kalifornii

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki