Kiedy jechać do Warszawa

Kiedy jechać do Warszawa? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Warszawie to: Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Czerwiec, Lipiec i Sierpień
  • Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Warszawie w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 29°F/32°F
21%
0.9in
Luty 32°F/36°F
18%
0.8in
Marzec 41°F/47°F
18%
0.8in
Kwiecień 54°F/59°F
19%
0.8in
Maj 63°F/68°F
31%
2.2in
Czerwiec 68°F/76°F
28%
1.5in
Lipiec 72°F/77°F
31%
1.5in
Sierpień 72°F/77°F
23%
1.3in
Wrzesień 63°F/68°F
19%
1.3in
Październik 50°F/56°F
18%
1.3in
Listopad 41°F/47°F
17%
0.8in
Grudzień 34°F/38°F
19%
0.7in

Pogoda i klimat w Warszawie

Warszawa, stolica Polski, charakteryzuje się wilgotnym klimatem kontynentalnym, który przejawia się w mroźnych, ale umiarkowanie wilgotnych zimach i dość gorących latach, ale zawsze z opadami deszczu. Sezony przejściowe, takie jak wiosna i jesień, powodują stopniowy wzrost temperatury lub łagodne ochłodzenie w miarę zbliżania się zimy. Warszawa leży na tej samej szerokości geograficznej co miasto Haga w Holandii. Nadaje się do zwiedzania w okresie od maja do września. Dzięki słonecznym dniom i komfortowemu ciepłu, klimat Warszawy jest szczególnie przyjemny w ciągu tych pięciu miesięcy..

Wiosenna pogoda w Warszawie

Wczesną wiosną, w kwietniu, dni te charakteryzują się chłodnymi porankami, po których następuje łagodny upał w południe. Ale w miarę wzrostu temperatury, nawet przy coraz częstszych deszczach, pogoda w Warszawie w maju i czerwcu pozostaje przyjemna w porównaniu z tą w Auschwitz.

Letni klimat w Warszawie

Lato trwa od lipca do września, jak w Krakowie i Berlinie, w Niemczech. To najgorętsze miesiące w roku. Ponieważ jednak chłodne temperatury poranne są charakterystyczne dla klimatu całej Polski, należy być przygotowanym na łagodne temperatury we wczesnych godzinach dnia.

Jesienny klimat w Warszawie

Jesienne warunki pogodowe są zdominowane przez temperatury, które nadal spadają i stopniowe stwarzanie się zmętnienia. Rzeczywiście, dzień jest coraz krótszy, a słońce może świecić tylko przez kilka godzin.

Zimowy klimat w Warszawie

Zimno szybko zapada. Ponieważ sezon zimowy jest dość długi, w listopadzie można zobaczyć śnieg w Warszawie, ale serce sezonu pokrywa się z grudniem, styczniem i lutym, kiedy temperatury często spadają poniżej zera. W Warszawie jest więcej dni ze śniegiem niż w Koszalinie czy Gdańsku.

Warszawa : Warsaw
Wykresy: Temperatura i opady w Warszawie

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Warszawie: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

WilgotnośćPolska: Mapa

Warszawa pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Polsce pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Warszawa Inne lokacje

Główne miasta w Polsce

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki