Kiedy jechać do Pragi

Praga to miasto, które można odkrywać przez cały rok. Wybór odpowiedniego momentu na podróż do Pragi będzie zależał głównie od Twoich pragnień i oczekiwań.

Niemniej jednak, najlepszy okres na wyjazd do Pragi z przyjemną pogodą przypada latem, między lipcem a wrześniem. Średnie temperatury wahają się od 15 do 25°C (77°F) , a pogoda jest stosunkowo słoneczna. Jednakże ten okres przypada na szczyt sezonu turystycznego, a budżet podróży może być dość wysoki ze względu na wzrost cen.

Podróżowanie wiosną lub jesienią może być przyjemne, chociaż temperatury są dość chłodne, a pogoda raczej pochmurna. Ponadto, miesiące maj i czerwiec charakteryzują się dużą ilością opadów, z prawie 15 dniami deszczowymi miesięcznie. Poza latem, warto zaplanować podróż w kwietniu lub październiku, aby mieć bardziej suchą pogodę.

Ponadto, jeśli zastanawiasz się, kiedy pojechać do Pragi, zima może być dobrym pomysłem pomimo niskich temperatur. Możesz zanurzyć się w magii miasta podczas świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Ten okres będzie również doskonały dla podróży we dwoje: Praga jest szczególnie romantyczna pod białym puchem śniegu.

Więc, kiedy jechać do Pragi? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Pradze to: Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
 • Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem
 • Najbardziej mokre miesiące to Maj, Czerwiec i LipiecPogoda w Pradze w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Pradze
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Pradze ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Pradze miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Pradze dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Pradze

Czechy, a zwłaszcza ich stolica, Praga, cieszą się kontynentalnym klimatem, który jest szczególnie zróżnicowany. Temperatury mogą znacząco się różnić między zimą a latem.

Zima przynosi śnieg i zimno, podczas gdy lato jest słonecznym okresem, gdzie temperatury są łagodne, a nawet ciepłe.

Każda pora roku ma swój urok i Pragę można zwiedzać przez cały rok. Zobaczmy razem klimat Pragi w poszczególnych porach roku.

Klimat Pragi zimą

Praga ma zimy chłodne, ale dość znośne. Faktycznie, w Pradze jest mniej zimno niż w innych miastach kraju, takich jak Brno czy Ostrawa.

Temperatury wahają się od -2 do 3°C (38°F) w samym środku zimy, a pogoda jest zazwyczaj sucha. Nie jest rzadkością doświadczenie słonecznych dni, co pomaga w lepszym znoszeniu temperatur.

Opady są rzadkie w tym okresie roku. Jednakże opady śniegu mogą wystąpić od grudnia do marca. Miasto przybiera biały płaszcz zimą, co dodaje uroku krajobrazom.

Klimat Pragi latem

Lato jest dość ciepłą porą roku w Pradze. Temperatury mogą sięgać nawet 35°C (95°F) podczas najgorętszych dni, ale zazwyczaj są od 20 do 25°C (77°F) .

Większość czasu upał jest więc znośny, a dni są przyjemne.

Ponadto, nie jest rzadkością występowanie opadów w Pradze latem, szczególnie w lipcu. Przychodzą one w postaci burz i często szybko mijają.

Słoneczne dni są liczne, więc będziesz mógł swobodnie cieszyć się miastem, jeśli podróżujesz w tym okresie.

Klimat Pragi wiosną

Klimat Pragi wiosną jest chłodny, ale dość łagodny. Panują tam łagodne temperatury, od 10 do 20°C (68°F) i słoneczne niebo. Kwiecień pozostaje dość chłodny, ale temperatury stopniowo rosną w miarę upływu miesięcy.

Podobnie jak latem, pogoda w Pradze wiosną przynosi wiele opadów. W maju i czerwcu pada deszcz około 15 dni w miesiącu.

Jeśli wiosna jest często dobrym okresem na podróżowanie po Europie, to ryzykowny zakład, jeśli planujesz podróż do Pragi w tym okresie.

Klimat Pragi jesienią

Jesień jest dość chłodną porą roku w Pradze, podobnie jak w całych Czechach czy sąsiednich Niemczech. Jednakże opady są dość rzadkie w tym okresie. Deszcz może padać około 7 dni w miesiącu, ale w niewielkich ilościach.

Natomiast pogoda jest dość pochmurna i rzadko można doświadczyć czystego nieba w tym okresie.

Temperatury szybko spadają po wrześniu. Jest od 10 do 15°C (59°F) w październiku i poniżej 10°C (50°F) w listopadzie.

Praga : Prague
Wykresy: Temperatura i opady w Pradze

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Pradze: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Pradze

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Pradze (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Pradze

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Pradze
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty i Marzec.
 • Niski sezon turystyczny w Pradze
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Listopad.
 • Wysoki sezon turystyczny w Pradze
  Napływ turystów w Pradze jest wysoki w Kwiecień, Czerwiec, Wrzesień i Październik.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Pradze
  Największy napływ turystów w Pradze przypada na: Maj, Lipiec, Sierpień i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Pradze w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Pradze w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Pradze miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Pradze jest Listopad. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Maj jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Pragi

Cena lotu w obie strony Warszawa - Praga jest średnio niższa w przypadku wylotu w styczniu (średnio 581 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w czerwcu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Pragi będzie o 161 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Pragi

Średnia cena wynajmu samochodu w Pradze

Wypożyczenie samochodu w Pradze kosztuje średnio 156 zł za dobę. Cena ta waha się o 78 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w listopadzie wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 109 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lutym ta średnia cena wynosi 187 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Praga: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Czech?

Chargement en cours
Legenda: Praga Inne lokacje

Zmień jednostki