Kiedy jechać do Pointe-a-Pitre

Najlepszy okres na wizytę w Pointe-à-Pitre, na Gwadelupie, zależy od kilku czynników: klimatu, planowanych aktywności oraz sezonu turystycznego. Jeśli zastanawiasz się "kiedy jechać do Pointe-à-Pitre", oto kilka elementów, które pomogą Ci zaplanować swoją podróż.

Pod względem pogody i klimatu, najbardziej korzystny okres na wizytę w Pointe-à-Pitre trwa od grudnia do czerwca. W ciągu tych miesięcy warunki klimatyczne są przyjemne, z temperaturami wahającymi się między 26°C (79°F) a 28°C (83°F) . Jednakże, marzec wyróżnia się jako naprawdę idealny miesiąc, oferując szczególnie łagodny klimat do zwiedzania miasta i okolic.

Jeśli lubisz kąpiele, dobra wiadomość jest taka, że woda w Pointe-à-Pitre pozostaje umiarkowana przez cały rok, oscylując między 26°C (79°F) a 31°C (88°F) . Bez względu na to, czy chcesz odświeżyć się w wodzie czy uprawiać sporty wodne, nie ma złego momentu na korzystanie z wody.

Jeśli chodzi o sezon turystyczny, wysoki sezon w Pointe-à-Pitre trwa od grudnia do maja. W tym okresie miasto jest bardziej ożywione i oferuje różnorodne aktywności i wydarzenia. Jednak należy zauważyć, że w trakcie wysokiego sezonu ceny zakwaterowania i lotów mogą być wyższe.

Z kolei, odwiedzenie Pointe-à-Pitre w mniej korzystnych miesiącach, zwłaszcza od lipca do września, może również mieć swoje zalety. Chociaż klimat może być bardziej wilgotny z powodu obfitych opadów, unikniesz tłumu i będziesz mógł skorzystać z bardziej korzystnych cen.

Podsumowując, kiedy jechać do Pointe-à-Pitre zależy od Twoich osobistych preferencji. Czy wolisz przyjemny klimat marca, żywiołową atmosferę wysokiego sezonu turystycznego czy spokój niskiego sezonu, Pointe-à-Pitre to cudowna destynacja warta odkrycia w każdej porze roku.

Więc, kiedy jechać do Pointe-a-Pitre? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Pointe-a-Pitre to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
 • Najbardziej mokre miesiące to Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
 • Temperatura morza jest odpowiednia na pływanie przez cały rokPogoda w Pointe-a-Pitre w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Pointe-a-Pitre
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Pointe-a-Pitre ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Pointe-a-Pitre miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Pointe-a-Pitre dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Pointe-a-Pitre

Witaj w Pointe-à-Pitre, miasteczku tętniącym życiem pod rytmem wysp Gwadelupy. Tutaj panuje klimat równikowy, charakteryzujący się stałą temperaturą przez cały rok i obfitością opadów. W Pointe-à-Pitre możesz spodziewać się dwóch wyraźnie zaznaczonych pór roku: pory suchej i pory deszczowej.

Pora sucha w Pointe-à-Pitre (Grudzień - Kwiecień)

Pora sucha w Pointe-à-Pitre trwa od grudnia do kwietnia. W ciągu tych miesięcy pogoda jest zazwyczaj korzystna, z dużą ilością słońca. Temperatura oscyluje między 26 a 27°C (81°F) , zapewniając komfortowe ciepło do korzystania z aktywności na zewnątrz. Marzec jest szczególnie idealny z powodu pięknej jasności spowodowanej średnią 11 godziną nasłonecznienia dziennie.

Pora przejściowa w Pointe-à-Pitre (Maj - Czerwiec)

Maj i czerwiec to okres przejściowy do pory deszczowej. Temperatury zaczynają nieznacznie rosnąć, osiągając nawet 29°C (85°F) w czerwcu. Mimo że deszcz zaczyna być bardziej obecny, te miesiące wciąż oferują sporą dawkę słońca, średnio 13 godzin dziennie w maju.

Pora deszczowa w Pointe-à-Pitre (Lipiec - Listopad)

Pora deszczowa, od lipca do listopada, jest typowa dla klimatu równikowego. Opady są częstsze, a temperatura pozostaje ciepła, oscylując głównie między 28 a 29°C (85°F) . Jednakże, pomimo deszczu, słońce zawsze jest blisko. Na przykład, w sierpniu, pomimo obecności deszczu, nadal występuje średnio 13 godzin nasłonecznienia dziennie.

Podsumowując, klimat w Pointe-à-Pitre oferuje ciepłą stałość przez cały rok, z miłą porą suchą i orzeźwiającą porą deszczową. Czy szukasz słonecznych dni, aby cieszyć się rajskimi plażami, czy wilgotnej tropikalnej atmosfery, aby odkrywać bujną florę, Pointe-à-Pitre ma coś do zaoferowania każdemu podróżnikowi.

Pointe-à-Pitre : Pointe-à-Pitre
Wykresy: Temperatura i opady w Pointe-a-Pitre

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Pointe-a-Pitre: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Pointe-a-Pitre

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Pointe-a-Pitre (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Pointe-a-Pitre

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Pointe-a-Pitre
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Czerwiec, Wrzesień, Październik i Listopad.
 • Niski sezon turystyczny w Pointe-a-Pitre
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Lipiec i Sierpień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Pointe-a-Pitre
  Napływ turystów w Pointe-a-Pitre jest wysoki w Kwiecień i Maj.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Pointe-a-Pitre
  Największy napływ turystów w Pointe-a-Pitre przypada na: Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Pointe-a-Pitre w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Pointe-a-Pitre w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Pointe-a-Pitre miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Pointe-a-Pitre jest Wrzesień. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Luty jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Pointe-a-Pitre

Cena lotu w obie strony Warszawa - Pointe-à-Pitre jest średnio niższa w przypadku wylotu w wrześniu (średnio 2538 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Pointe-a-Pitre będzie o 1782 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Pointe-a-Pitre

Średnia cena wynajmu samochodu w Pointe-a-Pitre

Wypożyczenie samochodu w Pointe-a-Pitre kosztuje średnio 169 zł za dobę. Cena ta waha się o 143 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w czerwcu wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 100 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lutym ta średnia cena wynosi 242 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Pointe-à-Pitre: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać na Gwadelupę?

Chargement en cours
Legenda: Pointe-à-Pitre Inne lokacje

Zmień jednostki