Kiedy jechać do Santiago de Cuba

Kiedy jechać do Santiago de Cuba? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Santiago de Cuba to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
 • Maj jest najbardziej deszczowy
 • Temperatura morza jest odpowiednia na pływanie przez cały rok


Pogoda w Santiago de Cuba w poszczególnych miesiącach

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Santiago de Cuba w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 68°F/85°F
1.4in
Luty 70°F/86°F
1.4in
Marzec 72°F/86°F
2in
Kwiecień 76°F/88°F
4.1in
Maj 77°F/88°F
8in
Czerwiec 79°F/90°F
4in
Lipiec 79°F/92°F
4.6in
Sierpień 79°F/92°F
5.2in
Wrzesień 79°F/90°F
6.1in
Październik 77°F/90°F
6.2in
Listopad 74°F/88°F
3.7in
Grudzień 70°F/86°F
2.2in


Pogoda i klimat w Santiago de Cuba

Santiago de Cuba cieszy się klimatem tropikalnym sawanny (z bardzo suchą zimą) według klasyfikacji klimatów Köppena-Geigera. Maksymalna temperatura w Santiago de Cuba wynosi średnio 88°F w ciągu roku (od 85°F w styczniu do 92°F w sierpniu). Opady deszczu wynoszą 48.8in przez cały rok, najmniej 1.4in w lutym i najwięcej 8in w maju.
 • W styczeń klimat jest dobry. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 85°F a deszcz pada w styczeń mniej więcej1.4in.
 • Od luty do marzec klimat jest bardzo dobry. Rekordową temperatura w tym miesiącu jest 95°F a, w marzec, oczekuję się 3 dni opadów.
 • Pomiędzy kwiecień a maj klimat jest korzystny. Termometr podnosi się do 88°F°C a deszcz pada mniej więcej40% czasu w maj.
 • W czerwiec klimat jest jest w porządku. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 79°F i możeszsię spodziewać 4in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • W lipiec klimat jest przepiękny. Rekordową temperatura w tym miesiącu jest 99°F a deszcz pada mniej więcej25% czasu w lipiec.
 • Pomiędzy sierpień a wrzesień klimat jest znośny. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 79°F a deszcz pada w wrzesień mniej więcej6.1in.
 • Pomiędzy październik a grudzień klimat jest przepiękny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 86°F a deszcz pada mniej więcej10% czasu w grudzień.

Santiago de Cuba : Santiago de Cuba
Wykresy: Temperatura i opady w Santiago de Cuba

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Santiago de Cuba: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Santiago de Cuba

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Santiago de Cuba (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Santiago de Cuba

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Santiago de Cuba
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Maj, Czerwiec, Wrzesień, Październik i Listopad.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Santiago de Cuba
  Największy napływ turystów w Santiago de Cuba przypada na: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Lipiec, Sierpień i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Santiago de Cuba w poszczególnych miesiącach


Najlepszy okres na pobyt w Santiago de Cuba w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Santiago de Cuba miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Santiago de Cuba jest Październik. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Lipiec jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena wynajmu samochodu w Santiago de Cuba

Wypożyczenie samochodu w Santiago de Cuba kosztuje średnio 77 zł za dobę. Cena ta waha się o 21.4 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w maju wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 65 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lutym ta średnia cena wynosi 86 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenieSantiago de Cuba: Inne miasta i pobliskie miejsca

Chargement en cours
Legenda: Santiago de Cuba Inne lokacje

Zmień jednostki