Kiedy jechać do Nosy-Be

Najlepszy czas na odwiedzenie Nosy-Bé zależy od kilku czynników, w tym pogody, klimatu i sezonów turystycznych. Miesiące maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik oferują korzystną pogodę do odkrywania tego wyjątkowego miejsca. Jednakże, aby naprawdę cieszyć się idealną pogodą, zdecydowanie zaleca się miesiące lipiec, sierpień i wrzesień.

Jedną z głównych atrakcji Nosy-Bé jest jej krystaliczne morze, idealne do kąpieli. Na szczęście woda utrzymuje się w przyjemnej temperaturze przez cały rok, oscylując między 26°C a 31°C (88°F) . Bez względu na to, czy odwiedzasz Nosy-Bé w styczniu czy w grudniu, zawsze możesz skorzystać z dobrej kąpieli lub uprawiać aktywności wodne, takie jak nurkowanie.

Jeśli chodzi o turystykę, szczytowy sezon na Nosy-Bé trwa od lipca do grudnia. W tym okresie wyspa jest bardzo ruchliwa i oferuje różnorodne atrakcje dla odwiedzających. Jest to idealny czas, aby spotkać innych podróżnych, odkryć lokalną kulturę i wziąć udział w imprezach festynowych. Warto jednak zauważyć, że w okresie szczytowym ceny mogą być wyższe, a miejsca turystyczne bardziej zatłoczone.

Odwiedzenie Nosy-Bé w mniej korzystnych okresach może również mieć swoje zalety. Na przykład, pora deszczowa, mimo częstych opadów, oferuje bujny krajobraz i wyjątkową różnorodność biologiczną. Ponadto, w tym okresie możesz cieszyć się większym spokojem i prywatnością, ponieważ turystyczne tłumy są mniej liczne.

Podsumowując, aby w pełni cieszyć się pobytem na Nosy-Bé, zaleca się wybór miesięcy lipiec-wrzesień, aby korzystać z idealnej pogody. Nie zapomnij, że szczytowy sezon turystyczny trwa od lipca do grudnia, co jest idealnym czasem na korzystanie z festywnej i dynamicznej atmosfery. Wreszcie, nie wahaj się odwiedzić wyspy w porze deszczowej, jeśli chcesz poznać inny obraz Nosy-Bé, równie spokojny i uroczy.

Więc, kiedy jechać do Nosy-Be? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Nosy-Be to: Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
 • Styczeń jest najbardziej deszczowy
 • Temperatura morza jest odpowiednia na pływanie przez cały rokPogoda w Nosy-Be w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Nosy-Be
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Nosy-Be ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Nosy-Be miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Nosy-Be dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Nosy-Be

Położona na wybrzeżach Madagaskaru, piękna wyspa Nosy-Bé (lub "Nosy Be", albo "Nossi-Bé") cieszy się tropikalnym klimatem monsunowym według klasyfikacji Köppena-Geigera. Oznacza to ciepłe temperatury przez cały rok, obfite opady deszczu podczas pory deszczowej i suchsze warunki podczas pory suchej.

Pora deszczowa na Nosy-Bé (Grudzień - Marzec)

W tym okresie Nosy-Bé doświadcza bardzo wilgotnych i ciepłych miesięcy. Temperatury zazwyczaj oscylują między 27°C (81°F) a 29°C (85°F) , przy wysokich opadach deszczu. Miesiące styczeń i luty są szczególnie niekorzystne do zwiedzania wyspy z powodu intensywnych opadów, które nawadniają wyspę prawie codziennie. Niemniej jednak, nawet w tym okresie można liczyć na przejaśnienia i słoneczne dni.

Przejście do pory suchej na Nosy-Bé (Kwiecień - Maj)

Klimat zaczyna się zmieniać w kwietniu, z zauważalnym zmniejszeniem opadów i lekkim spadkiem temperatur. Maj oznacza początek pory suchej, z przeważnie słonecznymi dniami i dość przyjemnymi temperaturami oscylującymi między 25°C (77°F) a 28°C (83°F) . Jest to korzystny okres na zwiedzanie Nosy-Bé.

Pora suchej na Nosy-Bé (Czerwiec - Wrzesień)

Pora sucha jest idealnym okresem na zwiedzanie Nosy-Bé. Temperatury są chłodniejsze, oscylując między 23°C (74°F) a 27°C (81°F) , a deszcz jest rzadki. Dni są głównie słoneczne, z kilkoma okazjonalnymi chmurami. Ten okres zapewnia idealny klimat do korzystania z plaż i odkrywania fauny i flory wyspy.

Przejście do pory deszczowej na Nosy-Bé (Październik - Listopad)

W październiku klimat pozostaje korzystny, z przyjemnymi temperaturami i niewielkimi opadami. Jednakże w listopadzie wilgotność zaczyna wzrastać, a deszcze stają się bardziej częste. Pomimo tego, można nadal cieszyć się wieloma słonecznymi dniami.

Podsumowując, Nosy-Bé oferuje typowy tropikalny klimat z porą deszczową od grudnia do marca i porą suchą od czerwca do września. Aby w pełni cieszyć się pobytem, zaleca się odwiedzić wyspę podczas pory suchej, gdy pogoda jest idealna. Niemniej jednak, niezależnie od terminu wizyty, pamiętaj, że pogoda może się zmieniać i zawsze lepiej jest być przygotowanym na wszelkie ewentualności.

Nosy Be : L’île de Nosy Be
Wykresy: Temperatura i opady w Nosy-Be

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Nosy-Be: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Nosy-Be

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Nosy-Be (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Nosy-Be

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Nosy-Be
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty i Marzec.
 • Niski sezon turystyczny w Nosy-Be
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Kwiecień, Maj i Czerwiec.
 • Wysoki sezon turystyczny w Nosy-Be
  Napływ turystów w Nosy-Be jest wysoki w Lipiec, Wrzesień, Listopad i Grudzień.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Nosy-Be
  Największy napływ turystów w Nosy-Be przypada na: Sierpień i Październik.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Nosy-Be w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Nosy-Be w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Nosy-Be miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Nosy-Be jest Marzec. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Październik jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Nosy-Be

Cena lotu w obie strony Warszawa - Nosy Be jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 3855 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Nosy-Be będzie o 3164 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Nosy-Be


Nosy Be: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać na Madagaskar?

Chargement en cours
Legenda: Nosy Be Inne lokacje

Zmień jednostki