Kiedy jechać do Agadiru

Zastanawiasz się, kiedy wybrać się do Agadiru? Warto wiedzieć, że nie ma złego wyboru! Klimat w Agadirze jest przyjemny przez cały rok. Termin Twojego pobytu zależy głównie od Twoich upodobań i dostępności.

Niemniej jednak, można powiedzieć, że najlepszy czas na wyjazd do Agadiru przypada na lato, gdy temperatury są najwyższe. W rzeczywistości, w miesiącach lipiec i sierpień temperatura wynosi między 28 a 33°C (92°F) , a słońce jest obecne w dużych ilościach. Jednakże, ze względu na wakacje szkolne, turyści zalewają Agadir w tym okresie.

Marzysz o korzystaniu z morza i słońca z dala od tłumu turystów? Wtedy będzie lepiej wybrać się do Agadiru wiosną, między marcem a czerwcem. Dni słoneczne są liczne, a temperatura wynosi około 20-27 °C.

Jesień również może być dobrą opcją, ponieważ od września do listopada temperatury wynoszą około 20-30 °C. Możliwe są niewielkie opady, ale nic, co mogłoby zepsuć Twój pobyt.

Z drugiej strony, planujesz być może podróż do Maroka aby surfować na wodach Agadiru? W takim razie najlepsza pora trwa od początku września do kwietnia. Fale są dość stałe w tym okresie, co obiecuje Ci piękne doświadczenia z jazdy na desce.

Natomiast temperatura wody w Agadirze zawsze jest dość chłodna. Wynosi ona od 17 do 21°C (70°F) nawet w pełni lata.

Wreszcie, zima również może być dobrym czasem na wyjazd do Agadiru. Ten okres odpowiada niskiemu sezonowi turystycznemu, więc masz duże szanse na skorzystanie z korzystnych ofert hoteli i lotów. Klimat pozostaje bardzo łagodny, z temperaturami w okolicach 15-20 °C i większością dni z niebieskim niebem.

Podsumowując, najlepszy czas na wyjazd do Agadiru to ten, który wybierzesz!

Więc, kiedy jechać do Agadiru? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Pogoda jest dobra przez cały rok w Agadirze
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
 • Agadir ma suche okresy w Czerwiec i Lipiec
 • Najzimniejsze miesiące to Styczeń i Luty
 • Najbardziej mokre miesiące to Luty i Listopad
 • Temperatura morza jest odpowiednia na pływanie przez cały rokPogoda w Agadirze w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Agadirze
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Agadirze ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Agadirze miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Agadirze dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Agadirze

Położony na wybrzeżu Maroka, niedaleko Essaouiry i Marrakeszu, Agadir cieszy się bardzo przyjemną pogodą przez cały rok. Klimat w Agadirze jest typu subtropikalnego oceanicznego, stosunkowo umiarkowany i suchy.

Temperatury są łagodne, nawet latem, a upały są dość rzadkie w tym mieście, które cieszy się uznaniem turystów. Faktycznie, średnia temperatura wynosi od 28 do 33°C (92°F) w lipcu-sierpniu. Zimą klimat pozostaje łagodny, z temperaturami oscylującymi w okolicach 20°C (68°F) .

W tym marokańskim mieście opady są również rzadkie. Zazwyczaj występują w postaci przelotnych deszczów, szczególnie jesienią i zimą.

Planujesz pobyt w Agadirze? Oto wszystkie informacje o pogodzie w Agadirze sezon po sezonie.

Klimat Agadiru zimą

Klimat Agadiru zimą jest bardzo przyjemny, głównie dzięki łagodności temperatur.

Faktycznie, w Agadirze nigdy nie ma temperatur ujemnych, w przeciwieństwie do niektórych miast marokańskich położonych w Atlasie. Podczas gdy średnia temperatura wynosi od 17 do 22°C (72°F) od grudnia do marca, temperatury mogą przekraczać 25°C (77°F) czasami.

Ponadto, mimo że zima jest jednym z najbardziej deszczowych okresów w roku, w Agadirze notuje się bardzo krótkotrwałe opady. Faktycznie, od listopada do marca występuje mniej niż 5 dni deszczowych miesięcznie.

Klimat Agadiru latem

Z ponad 300 dni słonecznych w roku, Agadir jest przyjemną destynacją na wakacje, podobnie jak inne miasta w Maroku, takie jak Marrakesz czy Ouarzazate.

Lato, w szczególności, jest idealną porą na podróż, ponieważ morska bryza pozwala uniknąć dusznych upałów, przy średnich temperaturach od 25 do 30°C (86°F) .

Ponadto, słońce jest obecne przez całą tę porę roku, pomimo częstych mgieł porannych nad zatoką Agadiru.

Pogoda w Agadirze latem przypomina tę w kilku miastach na wybrzeżu sąsiedniego kraju, Algierii.

Niemniej jednak warto zauważyć, że morze nigdy nie jest bardzo ciepłe nawet latem w tej okolicy. Temperatura wody wynosi od 20 do 21°C (70°F) w lipcu-sierpniu, co zapewnia orzeźwiającą kąpiel.

Klimat Agadiru wiosną

Wiosna jest łagodną porą roku w Agadirze, z przyjemnymi temperaturami, pomimo nieco chłodnych wieczorów. Temperatura oscyluje od 20 do 25°C (77°F) w kwietniu, a z miesiącami wzrasta.

Ponadto, słońce zawsze jest w zenicie, oferując wiele dni z niebieskim niebem i bardzo korzystną pogodę. W kwietniu i maju możliwe są pewne opady, ale są one rzadkie i o niewielkiej intensywności.

To idealna pora roku, aby cieszyć się pięknymi warunkami pogodowymi w spokojnej atmosferze, z dala od letniego zgiełku.

Klimat Agadiru jesienią

Jesień jest pięknym przedłużeniem lata w Agadirze. Można tu spotkać wysokie temperatury, od 20 do 29°C (85°F) około września-listopada.

Listopad jest nieco deszczowy, ale mimo to przeważają słoneczne dni.

Jeśli chcesz skorzystać z podróży przy przyjemnej pogodzie jesienią, to właśnie do Agadiru powinieneś się udać!

Agadir : Agadir
Wykresy: Temperatura i opady w Agadirze

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Agadirze: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Agadirze

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Agadirze (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Agadirze

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Agadirze
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty, Marzec, Maj, Czerwiec, Październik i Listopad.
 • Niski sezon turystyczny w Agadirze
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Kwiecień, Lipiec, Wrzesień i Grudzień.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Agadirze
  Największy napływ turystów w Agadirze przypada na: Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Agadirze w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Agadirze w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Agadirze miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Agadirze jest Listopad. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Sierpień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Agadiru

Cena lotu w obie strony Warszawa - Agadir jest średnio niższa w przypadku wylotu w listopadzie (średnio 955 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Agadiru będzie o 938 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Agadiru

Średnia cena wynajmu samochodu w Agadirze

Wypożyczenie samochodu w Agadirze kosztuje średnio 111 zł za dobę. Cena ta waha się o 77 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w listopadzie wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 86 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w sierpniu ta średnia cena wynosi 163 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Agadir: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Maroka?

Chargement en cours
Legenda: Agadir Inne lokacje

Zmień jednostki