Kiedy jechać do Marrakeszu

Klimat w Marrakeszu jest przyjemny przez cały rok. Dlatego nigdy nie można się pomylić planując pobyt w tym miejscu.

Latem w Maroku jest duże natężenie turystów, ale upał, często przekraczający 35°C (95°F) , może ograniczyć aktywności.

Dlatego najlepszy okres na wyjazd do Marrakeszu przypada raczej na pory roku przejściowe. To wtedy klimat w Marrakeszu jest najbardziej przyjemny.

Faktycznie, od marca do maja i od października do listopada, słońce jest obecne przez większość czasu i jest nieco chłodniej. Średnia temperatura wynosi między 20 a 30°C (86°F) .

Atmosfera jest również spokojniejsza, poza okresem Wielkanocy, kiedy następuje znaczący wzrost liczby turystów.

Jednakże, z racji wakacji letnich, lato jest najbardziej popularnym okresem na zwiedzanie Marrakeszu. Od czerwca do sierpnia, będziesz musiał zmierzyć się z tłumami turystów, a ceny hoteli i atrakcji wzrosną.

W tym okresie, w Marrakeszu, klimat jest suchy, a temperatury wzrastają znacząco. Niemniej jednak, jest to daleko od dusznego upału znanego z Dubaju, ponieważ wilgotność powietrza jest niska.

Ponadto, zimowe miesiące przynoszą kolejny szczyt w turystyce z odwiedzającymi poszukującymi ciepła. Temperatury oscylują w okolicach 20°C (68°F) między grudniem a lutym. Jednakże, czasami spadają poniżej 10°C (50°F) po zachodzie słońca. Znacząca różnica temperatur między dniem a nocą oznacza, że warto zabrać ze sobą kilka kurtek w walizce.

Opady deszczu są również możliwe zimą w Marrakeszu. Nic w porównaniu z Londynem czy Paryżem: pada tam od 3 do 5 dni w miesiącu w postaci krótkich opadów.

Wreszcie, jeśli zastanawiasz się kiedy pojechać do Marrakeszu, od stycznia do marca, klimat jest cieplejszy niż we Francji, a ceny są bardziej przystępne. Dlatego wielu podróżników woli ten okres od lata. Inni wolą grudzień, aby świętować Nowy Rok przy ciepłym słońcu.

Więc, kiedy jechać do Marrakeszu? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Pogoda jest dobra przez cały rok w Marrakeszu
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
 • Marrakesz ma suche okresy w Czerwiec i Lipiec
 • Najzimniejsze miesiące to Styczeń i LutyPogoda w Marrakeszu w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Marrakeszu
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Marrakeszu ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Marrakeszu miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Marrakeszu dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Marrakeszu

Położony u podnóża Atlasu, w sercu Maroka, miasto Marrakesz jest znane z szczególnie upalnych lat. Tutaj nie ma chmur, które by przesłaniały promienie słońca, ciepło towarzyszy tu przez większość roku.

Słynne czerwone miasto ma klimat pustynny, mówi się nawet o „klimacie stepowym”, aby go opisać. Opady są rzeczywiście bardzo niskie przez cały rok w tym regionie.

Ciepło i słońce to główne cechy pogody w Marrakeszu. Niemniej jednak, każda pora roku ma swoje specyficzne cechy.

Zima w Marrakeszu

Zima w Marrakeszu to przyjemny okres, charakteryzujący się słoneczną i stosunkowo ciepłą pogodą.

Jednakże, jeśli Marrakesz ma wysokie temperatury w ciągu dnia, poranki i noce są często chłodniejsze zimą. Podobnie jak w sąsiednim mieście Ouarzazate, różnica temperatur między dniem a nocą może zaskoczyć turystów, spadając z 20-25 °C w południe do poniżej 10 lub 5°C (41°F) o północy.

Marrakesz jest jednak jednym z najbardziej przyjemnych miast w Maroku zimą. Faktycznie, podobnie jak w Agadirze, nie jest rzadkością widzieć turystów kąpiących się. Temperatura wody oscyluje między 15 a 19°C (67°F) .

Wiosna w Marrakeszu

Wiosna to zdecydowanie najlepsza pora roku na zwiedzanie Marrakeszu. W tym okresie roku dni są szczególnie słoneczne, a temperatury są jeszcze akceptowalne i przyjemne w porównaniu do lata.

Zazwyczaj w południe temperatury wahają się między 22 a 27°C (81°F) .

Jednakże, miesiące marzec i kwiecień są stosunkowo deszczowe. Chociaż nie ma to porównania z innymi regionami świata, takimi jak Tajlandia czy Anglia. Mogą wystąpić opady, ale są zazwyczaj niewielkie i słońce szybko wraca na swoje miejsce.

Lato w Marrakeszu

Klimat w Marrakeszu jest bardzo gorący i suchy latem. Faktycznie, temperatury rosną od 30 do ponad 40°C (104°F) .

Dlatego jeśli nie chcesz zbyt cierpieć z powodu upału latem, powinieneś zwiedzać Marrakesz wczesnym rankiem lub wieczorem. Faktycznie, to jedyne momenty dnia, które pozostają znośne. Pamiętaj również o wyborze noclegu z riadem lub basenem, aby móc się ochłodzić.

Latem nie jest rzadkością, że temperatury podnoszą się nawet do 45°C (113°F) w południe, sprawiając, że popołudnia są duszne! Lepiej zdecydować się na drzemkę w ciągu dnia lub na miejsca w cieniu, takie jak słynny suq w mieście.

Ponadto, w tej porze roku, Marrakesz nie jest jedynym miejscem nie do zniesienia, miasta takie jak Fez, w szczególności, również cierpią z powodu ogromnego upału. Niektórzy podróżnicy mogą szukać schronienia w miastach takich jak Essaouira, gdzie temperatury są niższe.

Jednakże, ta pora roku jest oczywiście idealna do kąpieli w Marrakeszu. Temperatura wody wynosi między 20 a 25°C (77°F) w samym środku lata.

Jesień w Marrakeszu

Jesienią, klimat Marrakeszu jest zbliżony do tego wiosennego. W przeciwieństwie do lata, temperatury zaczynają spadać, aby zbliżyć się do zimowego klimatu. Pogoda jest stosunkowo sucha i bardzo słoneczna. Jednakże, zauważa się trochę więcej epizodów deszczowych, ale dopiero od połowy listopada.

Marrakesz : Vue panoramique sur la vieille medina de Marrakech
Wykresy: Temperatura i opady w Marrakeszu

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Marrakeszu: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Marrakeszu

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Marrakeszu (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Marrakeszu

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Marrakeszu
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Czerwiec i Lipiec.
 • Niski sezon turystyczny w Marrakeszu
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Luty.
 • Wysoki sezon turystyczny w Marrakeszu
  Napływ turystów w Marrakeszu jest wysoki w Marzec, Maj, Wrzesień i Listopad.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Marrakeszu
  Największy napływ turystów w Marrakeszu przypada na: Kwiecień, Sierpień, Październik i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Marrakeszu w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Marrakeszu w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Marrakeszu miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Marrakeszu jest Lipiec. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Grudzień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Marrakeszu

Cena lotu w obie strony Warszawa - Marrakesz jest średnio niższa w przypadku wylotu w styczniu (średnio 759 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Marrakeszu będzie o 730 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Marrakeszu

Średnia cena wynajmu samochodu w Marrakeszu

Wypożyczenie samochodu w Marrakeszu kosztuje średnio 107 zł za dobę. Cena ta waha się o 69 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w listopadzie wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 82 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w sierpniu ta średnia cena wynosi 150 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Marrakesz: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Maroka?

Chargement en cours
Legenda: Marrakesz Inne lokacje

Zmień jednostki