Kiedy jechać do Hurghady

Kiedy jechać do Hurghady? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Pogoda jest dobra przez cały rok w Hurghadzie
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Hurghada ma suche okresy przez cały rok
 • Najlepsze miesiące na pływanie to Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik


Pogoda w Hurghadzie w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Hurghadzie
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Hurghadzie ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Hurghadzie miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Hurghadzie dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Hurghadzie

Hurghada, podobnie jak Sharm el-Sheikh w Egipcie, ma gorący i suchy klimat, z bardzo rzadkimi opadami i palącymi upałami w lecie. A dzięki bliskości Morza Czerwonego, które zapewnia miastu morską bryzę, Hurghada ma łagodniejsze pory roku, sprzyjające aktywności turystycznej.

Lato w Hurghadzie

Słoneczne dni zaczynają się od temperatury około 27°C, podczas gdy w środku dnia upał jest na szczycie, a potem staje się przyjemniejszy wieczorem. Morskie bryzy z Morza Czerwonego sprawiają, że atmosfera jest akceptowalna.

Jesień w Hurghadzie

Jesienią, klimat w Hurghadzie doświadcza znacznego spadku temperatury. Pogoda ochładza się i ustępuje miejsca idealnemu klimatowi: najlepszemu okresowi na odkrycie miasta i jego dziedzictwa architektonicznego. W tym okresie pogoda w Hurghadzie jest identyczna jak w Kairze.

Zima w Hurghadzie

W przeciwieństwie do Tunisu i Marsylii, gdzie zimie towarzyszą skromne opady deszczu, zima w Hurghadzie jest bez wątpienia najkorzystniejszym okresem. Warunki pogodowe są bardziej komfortowe dzięki mniejszym wahaniom temperatury w ciągu dnia.

Wiosna w Hurghadzie

W przeciwieństwie do Asuanu, który w tym samym czasie był bardzo gorący, miasto Hurghada, pomimo wzrostu temperatury pod koniec zimy, ma dość korzystny klimat. Jesienią, klimat Hurghady w tym okresie jest idealny do odkrywania miasta i jego cudów, zwłaszcza, że gorący i suchy klimat, który charakteryzuje pogodę w Hurghadzie jest bardziej znośny.

Hurghada : Hurghada
Wykresy: Temperatura i opady w Hurghadzie

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Hurghadzie: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Hurghadzie

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Hurghadzie (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Hurghadzie

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Hurghadzie
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Marzec, Maj, Czerwiec i Listopad.
 • Niski sezon turystyczny w Hurghadzie
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Luty i Kwiecień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Hurghadzie
  Napływ turystów w Hurghadzie jest wysoki w Lipiec.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Hurghadzie
  Największy napływ turystów w Hurghadzie przypada na: Sierpień, Wrzesień, Październik i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Hurghadzie w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Hurghadzie w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Hurghadzie miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Hurghadzie jest Grudzień. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Sierpień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Hurghady

Cena lotu w obie strony Warszawa - Hurghada jest średnio niższa w przypadku wylotu w styczniu (średnio 1375 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Hurghady będzie o 845 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Hurghady

Średnia cena wynajmu samochodu w Hurghadzie

Wypożyczenie samochodu w Hurghadzie kosztuje średnio 237 zł za dobę. Cena ta waha się o 39 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w październiku wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 216 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lipcu ta średnia cena wynosi 255 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Hurghada: Inne miasta i pobliskie miejsca

Chargement en cours
Legenda: Hurghada Inne lokacje


Zmień jednostki