Kiedy jechać do Dubaju

Dubaj to cel dla miłośników słońca i ciepła, zwłaszcza gdy zbliża się zima u nas. Najlepszy okres na wyjazd do Dubaju przypada na środek października do środka kwietnia. Pogoda jest tam idealna, z umiarkowanymi temperaturami, suchą pogodą i bezchmurnym niebem.

Jednakże, od końca kwietnia klimat staje się trudny do zniesienia dla turystów. Temperatury regularnie przekraczają 35°C (95°F) , a wilgotność powietrza czasami dochodzi do 90%. Szczególnie od czerwca do września.

Niektórzy podróżujący mogą rozważyć pobyt w miesiącach tuż przed lub po tym okresie. Oczywiście, jest tam nieco mniej gorąco i wilgotno, ale aktywności mogą być trudne ze względu na nadal bardzo wysoką temperaturę.

Ponadto, należy również zastanowić się nad wyjazdem podczas Ramadanu. Daty zmieniają się co roku w zależności od kalendarza księżycowego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy wybrać się do Dubaju, wiedz, że Ramadan to interesujący okres. Jednakże, firmy i sklepy często mają określone godziny otwarcia w ciągu dnia, a wiele restauracji otwiera dopiero po zmroku. Ponadto, większość barów i dyskotek pozostaje zamknięta.

Ostatecznie, w Dubaju podróżujący licznie uciekają od zimy, dlatego miesiące grudzień i styczeń są najbardziej zatłoczone. Hotele szybko się zapełniają, a ceny są wyższe.

Jeśli jednak planujesz pobyt z dala od turystów, zauważ, że miasto jest spokojniejsze latem. Hotele i wiele usług obniżają ceny, aby przyciągnąć więcej odwiedzających. Ponadto, Dubaj to miasto, w którym można wybrać się na wiele aktywności wewnątrz, aby skorzystać z klimatyzacji. Dla osób szukających podróży tanim kosztem i/lub poza sezonem, jest to możliwe.

Na koniec, dla kąpieli, temperatura wody jest korzystna przez cały rok, waha się między 20 a 30°C (86°F) .

Więc, kiedy jechać do Dubaju? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Dubaju to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Październik, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Dubai ma suche okresy w Luty, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
 • Najlepsze miesiące na pływanie to Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i ListopadPogoda w Dubaju w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Dubaju
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Dubaju ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Dubaju miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Dubaju dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Dubaju

Emirat Dubaju, będący pełnoprawnym stanem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, cieszy się subtropikalnym klimatem, który można określić jako pustynny. Przez cały rok panuje tu upał, a rzadko zdarza się, że temperatura spada poniżej 20-25°C. Opady są niskie i dość nieregularne.

Pogoda w Dubaju ma dwa odrębne pory roku:

 • gorący i suchy okres, czyli lato
 • a także łagodny, bardziej przyjemny czas zimą

Jednakże różnice klimatyczne są niewielkie w porównaniu z innymi krajami.

Gorąca pora roku w Dubaju

W Dubaju gorąca pora roku trwa od pół kwietnia do końca października. W tym okresie temperatury oscylują między 30 a 40°C (104°F) , podobnie jak w sąsiednich krajach, takich jak Arabia Saudyjska czy Katar. W szczycie lata, między czerwcem a wrześniem, rtęć w termometrze może sięgnąć 50 °C w południe.

Ponadto, w tym okresie wilgotność jest bardzo wysoka na wybrzeżu, co sprawia, że upał jest jeszcze trudniejszy do zniesienia. Powietrze jest ciężkie do oddychania i dlatego nawet przystanki autobusowe są klimatyzowane.

W tej suchej porze nie ma co liczyć na deszcz, który by trochę złagodził klimat. Natomiast burze piaskowe są możliwe, ponieważ wiatr może mocno wieść latem. Bez wątpienia nie jest to najprzyjemniejszy okres w roku pod względem klimatu w Dubaju.

Łagodna pora roku w Dubaju

W Dubaju nie ma właściwie okresu zimnego. Jednakże, między i mamy do czynienia z bardziej łagodnym okresem. Jest to zatem idealny czas na zaplanowanie swojego pobytu.

W ciągu tych miesięcy, pogoda w Dubaju charakteryzuje się przyjemnym ciepłem oscylującym wokół 23 do 28°C (83°F) średnio. Opady są nieco częstsze niż w okresie gorącym, ale nadal są bardzo rzadkie, podobnie jak w sąsiednich miastach Abu Zabi czy Ajman. Bez wątpienia nie będziecie musieli zabierać parasola na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Warto jednak zauważyć: jeśli słońce świeci, niebo w Dubaju jest jednak rzadko błękitne z powodu zanieczyszczenia.

Wreszcie, w tym okresie, noce mogą być chłodne, zwłaszcza na pustyni. Dlatego nie wahajcie się zabrać ze sobą kilku swetrów w walizce.

Dubai : Skyline de Dubaï
Wykresy: Temperatura i opady w Dubaju

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Dubaju: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Dubaju

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Dubaju (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Dubaju

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Dubaju
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Czerwiec i Lipiec.
 • Niski sezon turystyczny w Dubaju
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec, Kwiecień, Maj, Sierpień, Wrzesień i Październik.
 • Wysoki sezon turystyczny w Dubaju
  Napływ turystów w Dubaju jest wysoki w Styczeń, Luty i Listopad.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Dubaju
  Największy napływ turystów w Dubaju przypada na: Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Dubaju w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Dubaju w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Dubaju miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Dubaju jest Sierpień. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Grudzień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Dubaju

Cena lotu w obie strony Warszawa - Dubai jest średnio niższa w przypadku wylotu w listopadzie (średnio 2182 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w kwietniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Dubaju będzie o 482 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Dubaju

Średnia cena wynajmu samochodu w Dubaju

Wypożyczenie samochodu w Dubaju kosztuje średnio 116 zł za dobę. Cena ta waha się o 25.6 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w wrześniu wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 99 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lutym ta średnia cena wynosi 124 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Dubai: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Chargement en cours
Legenda: Dubai Inne lokacje

Zmień jednostki