Kiedy jechać do Barcelony

Barcelona cieszy się przyjemnym klimatem przez większość roku. Od marca do listopada panują łagodne temperatury i wiele słonecznych dni. Masz więc możliwość wyboru kiedy wybrać się do Barcelony zgodnie z Twoimi preferencjami i dostępnością.

Jednakże, najlepszy okres na wyjazd do Barcelony przypada zapewne na wiosnę. W maju i na początku czerwca panuje sucha i słoneczna pogoda. Temperatury oscylują w granicach 20-25 °C, co pozwoli Ci cieszyć się wszystkimi atrakcjami bez obaw o pogodę.

Dodatkowo, w tym okresie, ceny są bardziej przystępne i można uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych, takich jak Feria de Abril w Barcelonie.

Lato to okres dużej liczby turystów w Barcelonie. Na miejscu, pogoda jest piękna i można swobodnie kąpać się na plażach Barcelonety w wodzie o temperaturze około 24°C (76°F) . Od czerwca do sierpnia temperatury w Barcelonie wynoszą od 25 do 28°C (83°F) , a słońce jest częstym gościem. Dlatego jeśli tłumy Cię nie przerażają, to idealny czas na zwiedzanie miasta.

Ponadto, jesień to przyjemna pora roku w Barcelonie, chociaż jest nieco deszczowa. We wrześniu i październiku temperatura często wynosi około 22°C (72°F) , a większość dni jest bezdeszczowa.

Wreszcie, można podróżować do Barcelony zimą. Klimat pozostaje stosunkowo łagodny i suchy. Od grudnia do lutego temperatura wynosi od 9 do 14°C (58°F) , a w ciągu miesiąca pada mniej niż 5 dni. Mimo że atmosfera jest zazwyczaj spokojna, turyści zwykle zaczynają zjeżdżać się podczas świąt końca roku.

Więc, kiedy jechać do Barcelony? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Barcelonie to: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Najzimniejsze miesiące to Styczeń i Luty
 • Najbardziej mokre miesiące to Kwiecień, Wrzesień i Październik
 • Najlepsze miesiące na pływanie to Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i PaździernikPogoda w Barcelonie w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Barcelonie
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Barcelonie ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Barcelonie miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Barcelonie dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Barcelonie

Położone w Hiszpanii, w regionie Katalonii, niedaleko granicy z Francją, miasto Barcelona korzysta z klimatu śródziemnomorskiego. Jest tam stosunkowo łagodnie przez cały rok, z temperaturami, które rzadko spadają poniżej 5°C (41°F) . Lata mogą być bardzo gorące, ale zazwyczaj panuje tam przyjemna i bardzo słoneczna pogoda.

Klimat Barcelony latem

Lato w Barcelonie to pora roku, gdy panuje upał. Chociaż średnie temperatury wahają się od 25 do 28°C (83°F) , nie jest rzadkością doświadczenie upałów powyżej 35°C (95°F) . Obecność morza pomaga jednak złagodzić pogodę i sprawia, że zwiedzanie miasta jest bardzo znośne.

To idealna pora roku na kąpiele, ponieważ temperatura morza latem wynosi około 24°C (76°F) .

Słońce również towarzyszy przez całą porę roku, a opady deszczu są rzadkie w tym okresie.

Klimat Barcelony zimą

Klimat Barcelony zimą jest dość chłodny, ale temperatury pozostają bardzo łagodne w porównaniu z innymi hiszpańskimi miastami, takimi jak Madryt.

Faktycznie, nie ma ujemnych temperatur ani przymrozków w tym okresie roku. Zazwyczaj jest między 10 a 15°C (59°F) od grudnia do marca.

Ponadto, czas nasłonecznienia jest bardzo duży zimą, a Barcelonie ma niewiele opadów deszczu w tym okresie roku. Zazwyczaj spada mniej niż 50 mm deszczu miesięcznie, rozłożone na mniej niż 5 dni.

Klimat Barcelony jesienią

Jeśli pogoda w Barcelonie jesienią jest przyjemna i słońce wciąż jest bardzo obecne, to jednak temperatury są nieco chłodniejsze niż latem. Jest około 20°C (68°F) we wrześniu i październiku, a w listopadzie temperatura zbliża się do 15°C (59°F) .

Nie jest również rzadkością, że są deszczowe dni, które mają tendencję do ochładzania atmosfery. Faktycznie, pogoda w Barcelonie jesienią jest dość deszczowa, z niemal 10 dniami deszczu w miesiącu.

Jednakże, to zapewnia większość słonecznych dni i w żaden sposób nie przeszkadza w cieszeniu się podróżą w tym sezonie.

Klimat Barcelony wiosną

Jeśli początek wiosny w Barcelonie jest dość łagodny, temperatura szybko rośnie w maju i czerwcu. Możemy doświadczyć temperatur zbliżonych do 15°C (59°F) w marcu i kwietniu oraz 20-25 °C w maju i czerwcu. Wieczory i noce mogą być jeszcze trochę chłodne, więc trzeba się przygotować na okrycie, jeśli planujesz podróż do Barcelony wiosną.

Deszcz jest bardziej obecny niż zimą czy latem, ale nadal jest to zjawisko bardzo epizodyczne. Koniec wiosny, z ciepłą i słoneczną pogodą, jest z pewnością jednym z najbardziej przyjemnych sezonów do odkrywania Barcelony.

Barcelona : La Rambla à Barcelone
Wykresy: Temperatura i opady w Barcelonie

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Barcelonie: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Barcelonie

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Barcelonie (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Barcelonie

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Barcelonie
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty i Grudzień.
 • Niski sezon turystyczny w Barcelonie
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec i Listopad.
 • Wysoki sezon turystyczny w Barcelonie
  Napływ turystów w Barcelonie jest wysoki w Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień i Październik.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Barcelonie
  Największy napływ turystów w Barcelonie przypada na: Lipiec i Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Barcelonie w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Barcelonie w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Barcelonie miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Barcelonie jest Grudzień. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Czerwiec jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Barcelony

Cena lotu w obie strony Warszawa - Barcelona jest średnio niższa w przypadku wylotu w grudniu (średnio 550 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w lipcu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Barcelony będzie o 417 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Barcelony

Średnia cena wynajmu samochodu w Barcelonie

Wypożyczenie samochodu w Barcelonie kosztuje średnio 103 zł za dobę. Cena ta waha się o 48 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w listopadzie wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 78 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lipcu ta średnia cena wynosi 125 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Barcelona: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Hiszpanii?

Chargement en cours
Legenda: Barcelona Inne lokacje

Zmień jednostki