Kiedy jechać do Barcelona

Kiedy jechać do Barcelona? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Barcelona to: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
  • Najzimniejsze miesiące to Styczeń i Luty
  • Październik jest najbardziej deszczowy
  • Najlepsze miesiące na pływanie to Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Barcelona w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 49°F/56°F
13%
1.6in
Luty 50°F/58°F
14%
0.7in
Marzec 54°F/61°F
22%
1.5in
Kwiecień 59°F/65°F
25%
2in
Maj 65°F/70°F
19%
1.1in
Czerwiec 72°F/77°F
17%
1.1in
Lipiec 77°F/83°F
14%
0.8in
Sierpień 77°F/83°F
20%
1.1in
Wrzesień 72°F/77°F
29%
2in
Październik 65°F/72°F
28%
2.6in
Listopad 58°F/63°F
24%
1.9in
Grudzień 50°F/58°F
11%
1.1in

Pogoda i klimat w Barcelona

Położone w Hiszpanii, w regionie Katalonii, niedaleko Francji, miasto Barcelona cieszy się dość łagodnym klimatem przez cały rok. Lata mogą być bardzo gorące, zimy są również przyjemne i słoneczne.

Klimat Barcelony w lecie

Lato w Barcelonie jest często bardzo gorące, szczególnie w sierpniu, kiedy temperatury mogą czasami wzrosnąć do około 35°C. Jednak obecność morza pozwala złagodzić pogodę i sprawić, że wizyta w mieście będzie bardzo przyjemna. Słońce jest również obecne przez cały sezon, a opady deszczu zdarzają się rzadko.

Zima w Barcelonie

Klimat Barcelony zimą jest chłodny, ale temperatury są łagodne. Rzeczywiście, o tej porze roku nie ma ujemnych temperatur ani mrozów. Podczas gdy pogoda w Barcelonie jest chłodniejsza niż w Andaluzji, takich jak Granada czy Sewilla, nadal jest bardzo przyjemna. Wskaźnik nasłonecznienia jest bardzo wysoki w zimie, a Barcelona ma stosunkowo mało opadów deszczu o tej porze roku.

Jesień w Barcelonie

Podczas gdy jesienna pogoda w Barcelonie jest przyjemna, a słońce nadal jest bardzo jasne, temperatury są nieco chłodniejsze niż w lecie. Nierzadko zdarzają się też dni deszczowe, które jeszcze bardziej ochładzają atmosferę.

Wiosna w Barcelonie

Podobnie jak jesienią, wiosna w Barcelonie jest łagodna, ale z wieczorami, które nadal są trochę chłodne. Deszcz jest bardziej obecny niż w zimie czy w lecie, ale pozostaje bardzo epizodyczny. Koniec wiosny jest z pewnością jednym z najprzyjemniejszych sezonów na odkrycie Barcelony lub reszty Hiszpanii.

Barcelona : Sans titre | Flickr - Partage de photos !
Wykresy: Temperatura i opady w Barcelona

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Barcelona: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

WilgotnośćHiszpania: Mapa

Barcelona pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Hiszpanii pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Barcelona Inne lokacje

Główne miasta w Hiszpanii

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki