Kiedy jechać do Stavanger

Kiedy jechać do Stavanger? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Stavanger to: Lipiec i Sierpień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
 • Luty jest najchłodniejszym miesiącem
 • Najbardziej mokre miesiące to Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień


Pogoda w Stavanger w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Stavanger
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Stavanger ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Stavanger miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Stavanger dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Stavanger

Stavanger cieszy się umiarkowanym klimatem oceanicznym (z ciepłym latem) według klasyfikacji klimatów Köppena-Geigera. Maksymalna temperatura w Stavanger wynosi średnio 50°F w ciągu roku (od 40°F w lutym do 63°F w sierpniu). Opady deszczu wynoszą 87.2in przez cały rok, najmniej 3.6in w czerwcu i najwięcej 11in w grudniu.
 • Pomiędzy styczeń a marzec klimat jest bardzo niekorzystny. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 41°F a deszcz pada mniej więcej32% czasu w marzec.
 • Pomiędzy kwiecień a maj klimat jest zły. Na przykład 52°F jest maksymalna temperatura w maj i możeszsię spodziewać 4.7in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • W czerwiec klimat jest może być. Termometr podnosi się do 58°F°C i możeszsię spodziewać 3.6in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • Pomiędzy lipiec a sierpień klimat jest przepiękny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 63°F a, w sierpień, oczekuję się 12 dni opadów.
 • W wrzesień klimat jest może być. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 58°F a deszcz pada mniej więcej42% czasu w wrzesień.
 • Pomiędzy październik a listopad klimat jest zły. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 47°F i możeszsię spodziewać 9.2in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • W grudzień klimat jest bardzo niekorzystny. Na przykład 43°F jest maksymalna temperatura w grudzień a deszcz pada mniej więcej47% czasu w grudzień.

Stavanger :
Wykresy: Temperatura i opady w Stavanger

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Stavanger: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Stavanger

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Stavanger (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Stavanger

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Stavanger
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Listopad i Grudzień.
 • Niski sezon turystyczny w Stavanger
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Maj, Wrzesień i Październik.
 • Wysoki sezon turystyczny w Stavanger
  Napływ turystów w Stavanger jest wysoki w Czerwiec i Lipiec.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Stavanger
  Największy napływ turystów w Stavanger przypada na: Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Stavanger w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Stavanger w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Stavanger miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Stavanger jest Lipiec. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Maj jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Stavanger

Cena lotu w obie strony Warszawa - Stavanger jest średnio niższa w przypadku wylotu w listopadzie (średnio 600 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w lipcu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Stavanger będzie o 235 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Stavanger

Średnia cena wynajmu samochodu w Stavanger

Wypożyczenie samochodu w Stavanger kosztuje średnio 264 zł za dobę. Cena ta waha się o 205 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w październiku wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 205 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w sierpniu ta średnia cena wynosi 409 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Stavanger: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Norwegii?

Chargement en cours
Legenda: Stavanger Inne lokacje

Zmień jednostki