Kiedy jechać do Palerme

Najlepszy czas na wizytę w Palermo, stolicy Sycylii, zależy od tego, czego szukasz podczas swojej podróży. Jeśli kierujesz się korzystną pogodą, zaleca się okres od marca do listopada, ze szczególnym wyróżnieniem dla miesięcy od maja do sierpnia. Faktycznie, w tych miesiącach klimat jest idealnie umiarkowany do zwiedzania miasta i okolic.

Jeśli kąpiel jest jedną z Twoich ulubionych aktywności, wybierz miesiące od czerwca do października. W tym okresie temperatura wody oscyluje między 20°C (68°F) a 29°C (85°F) , tworząc doskonałe warunki do ochłodzenia się w Morzu Śródziemnym.

Warto zauważyć, że szczyt sezonu turystycznego w Palermo trwa od kwietnia do października. W tym czasie miasto jest bardzo ruchliwe i oferuje szeroką gamę aktywności i wydarzeń kulturalnych. Jednak należy się również spodziewać większego napływu turystów w tych miesiącach. Jeśli wolisz uniknąć tłumu, rozważ podróż poza szczytem sezonu.

Warto również odwiedzić Palermo w mniej korzystnych okresach pogodowych. Zima, mimo że bardziej deszczowa, oferuje łagodne temperatury i mniej turystów, co pozwala zwiedzać miasto w bardziej spokojnym tempie. Ponadto jesień i wiosna, chociaż nieco chłodniejsze niż lato, nadal oferują przyjemny klimat do korzystania z atrakcji i aktywności w Palermo.

Podsumowując, najlepszy czas na wizytę w Palermo zależy od Twoich osobistych preferencji. Czy wolisz upał lata, spokój zimy czy łagodność wiosny i jesieni, Palermo ma coś do zaoferowania każdemu, o każdej porze roku.

Więc, kiedy jechać do Palerme? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Palermo to: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
 • Najzimniejsze miesiące to Styczeń i Luty
 • Najbardziej mokre miesiące to Luty, Wrzesień i Październik
 • Sierpień to najlepszy czas na pływaniePogoda w Palermo w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Palermo
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Palermo ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Palermo miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Palermo dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Palermo

Usytuowane na Sycylii, Palermo cieszy się typowym śródziemnomorskim klimatem, charakteryzującym się łagodnymi i wilgotnymi zimami oraz gorącymi i suchymi latami. To słoneczne miasto jest idealnym miejscem podróży dla tych, którzy pragną cieszyć się umiarkowanym klimatem przez cały rok. Wiosna, lato czy jesień? Przeważnie klimat w Palermo zapewni Ci przyjemne ciepło i piękne, słoneczne dni z czystym i bezchmurnym niebem. Wybór należy do Ciebie.

Zima w Palermo (grudzień - luty)

Zima w Palermo jest zazwyczaj łagodna, z minimalnymi temperaturami w ciągu dnia oscylującymi wokół 10°C (50°F) i maksymalnymi wynoszącymi 14°C (58°F) w styczniu. Jest to najbardziej wilgotny okres w ciągu roku, z średnio 6 do 7 dniami deszczowymi miesięcznie. Niebo często jest zachmurzone, oferując czasem przelotne opady. Najważniejszą informacją jest to, że zima jest najbardziej deszczowym okresem w Palermo.

Wiosna w Palermo (marzec - maj)

Wiosna to korzystna pora na odwiedzenie Palermo, z stopniowym wzrostem temperatury, osiągającą nawet 22°C (72°F) w maju. Opady również maleją, zaledwie 3 do 5 dni deszczowych miesięcznie. Niebo w południe jest zazwyczaj bezchmurne lub lekko zachmurzone, oferując piękne, słoneczne dni, zwłaszcza w maju, gdy klimat jest idealny. Wiosna to doskonały czas na odwiedzenie Palermo, ze względu na przyjemne temperatury i słoneczne dni.

Lato w Palermo (czerwiec - sierpień)

Lato w Palermo jest gorące i suche, z temperaturami sięgającymi nawet 31°C (88°F) w lipcu i sierpniu. Opady są minimalne w tym okresie, zaledwie 1 do 2 dni deszczowych miesięcznie. Niebo jest głównie bezchmurne w południe, zapewniając wiele godzin słońca. Miesiące letnie są idealne do korzystania ze słońca i ciepła.

Jesień w Palermo (wrzesień - listopad)

Jesień w Palermo to również korzystny okres na wizytę, z temperaturami pozostającymi przyjemne, stopniowo spadającymi z 27°C (81°F) we wrześniu do 19°C (67°F) w listopadzie. Opady nieco wzrastają w porównaniu do lata, ale pozostają umiarkowane. Niebo jest zazwyczaj bezchmurne lub lekko zachmurzone w południe. Jesień oferuje łagodny klimat i zazwyczaj czyste niebo.

Podsumowując, Palermo oferuje przyjemny klimat niemal przez cały rok, z łagodnymi zimami i gorącymi latami. Czy wolisz ogrzewać się pod letnim słońcem czy cieszyć się łagodniejszymi temperaturami wiosną i jesienią, Palermo to idealna destynacja. Zaplanuj swoją podróż zgodnie z preferencjami klimatycznymi, aby doświadczyć optymalnych warunków.

Palermo :
Wykresy: Temperatura i opady w Palermo

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Palermo: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Palermo

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Palermo (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Palermo

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Palermo
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty i Marzec.
 • Niski sezon turystyczny w Palermo
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Kwiecień, Listopad i Grudzień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Palermo
  Napływ turystów w Palermo jest wysoki w Maj, Czerwiec, Wrzesień i Październik.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Palermo
  Największy napływ turystów w Palermo przypada na: Lipiec i Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Palermo w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Palermo w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Palermo miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Palermo jest Luty. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Wrzesień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Palerme

Cena lotu w obie strony Warszawa - Palermo jest średnio niższa w przypadku wylotu w listopadzie (średnio 670 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Palerme będzie o 325 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Palerme

Średnia cena wynajmu samochodu w Palermo

Wypożyczenie samochodu w Palermo kosztuje średnio 134 zł za dobę. Cena ta waha się o 160 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w listopadzie wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 57 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lipcu ta średnia cena wynosi 217 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Palermo: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać na Sycylię?

Chargement en cours
Legenda: Palermo Inne lokacje

Zmień jednostki