Kiedy jechać do Tsavo West National Park

Kiedy jechać do Tsavo West National Park? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Tsavo West National Park to: Styczeń, Luty, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
  • Tsavo West National Park ma suche okresy w Lipiec i Sierpień
  • Najbardziej mokre miesiące to Marzec, Kwiecień, Listopad i Grudzień


Pogoda w Tsavo West National Park w poszczególnych miesiącach

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Tsavo West National Park w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Miesiąc
Styczeń 68°F/86°F
4.4in
Luty 70°F/90°F
4.5in
Marzec 72°F/90°F
11in
Kwiecień 70°F/86°F
11.5in
Maj 68°F/85°F
3.7in
Czerwiec 67°F/85°F
0.5in
Lipiec 65°F/85°F
0.2in
Sierpień 67°F/85°F
0.3in
Wrzesień 67°F/86°F
0.7in
Październik 70°F/88°F
3.7in
Listopad 70°F/86°F
12.2in
Grudzień 68°F/85°F
12in


Pogoda i klimat w Tsavo West National Park

Tsavo West National Park cieszy się klimatem tropikalnym sawanny (z bardzo suchą zimą) według klasyfikacji klimatów Köppena-Geigera. Maksymalna temperatura w Tsavo West National Park wynosi średnio 86°F w ciągu roku (od 85°F w lipcu do 90°F w marcu). Opady deszczu wynoszą 64.3in przez cały rok, najmniej 0.2in w lipcu i najwięcej 12.2in w listopadzie.
  • Pomiędzy janvier a février klimat jest korzystny. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 83°F a deszcz pada mniej więcej25% czasu w février.
  • Od mars do avril klimat jest nie jest najlepszy, ale może być. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 86°F i możeszsię spodziewać 11.5in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
  • W mai klimat jest korzystny. Średnio, rano temperaturawynosi 68°F a deszcz pada mniej więcej26% czasu w mai.
  • Pomiędzy juin a septembre klimat jest bardzo dobry. Temperatura podnosi się do 86°F a, w septembre, oczekuję się 1 dni opadów.
  • W octobre klimat jest dobry. Temperatura podnosi się do 88°F i możeszsię spodziewać 3.7in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
  • Pomiędzy novembre a décembre klimat jest może być. Termometr podnosi się do 85°F°C.Wykresy: Temperatura i opady w Tsavo West National Park

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Tsavo West National Park: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

WilgotnośćTsavo West National Park: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Kenii?

Chargement en cours
Legenda: Tsavo West National Park Inne lokacje

Zmień jednostki