Kiedy jechać do Tunezji?

Chociaż kraj można odwiedzać przez cały rok, najlepszym okresem na wyjazd do Tunezji jest wiosna, od końca marca do końca czerwca, a także jesień, między wrześniem a listopadem.

Faktycznie, te pory roku pozwolą Ci cieszyć się podróżą w intymności, z dala od tłumu wakacyjnych turystów, którzy zjeżdżają tam w lipcu i sierpniu. Ponadto, możesz wybrać się do Tunezji przy niewielkim budżecie, ponieważ ceny zakwaterowania, restauracji oraz bilety lotnicze są stosunkowo przystępne. Łagodny klimat w tych okresach pozwala na spektakularne wędrówki i kąpiele aż do późnej pory roku.

Nawet jeśli miesiące lipiec i sierpień przynoszą wzmożony ruch w kurortach nadmorskich, podróż nie jest wykluczona. Jest to właśnie najlepsza pora roku, jeśli chcesz w pełni cieszyć się plażą, zawsze można znaleźć spokojną wioskę, aby rozpakować walizki. Ponadto, lato to czas festiwali w północno-wschodniej części kraju, takich jak w Monastirze, Kartaginie czy Hammamet. Kiedy wybrać się do Tunezji podczas wakacji szkolnych? Jeśli masz wybór, zdecyduj się na lipiec, trochę mniej zatłoczony niż sierpień.

Podczas zimy, od listopada do marca, łagodność klimatu to dodatkowy powód do zwiedzania Tunezji. Możesz wtedy zaplanować program łączący relaks i odkrycia kulturowe, wszystko to pod wszechobecnym słońcem. Jeśli chodzi o frekwencję, miesiące grudzień i marzec są dość oblegane, kraj przyciąga wielu Europejczyków spragnionych błękitnego nieba i łagodności. Idealnym rozwiązaniem jest więc wybór listopada, stycznia lub lutego.Gdzie i kiedy jechać w zależności od pogody?

Mapa najlepszych okresów na podróż do Tunezji
Mapa najlepszych okresów na podróż do Tunezji ©gdzie-i-kiedy.pl

Djerba
Houmt El Souk, Midoun, Guellala...

Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
72°F do 86°F°C
0 do 3 dni
68°F do 83°F
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień i Grudzień
63°F do 68°F°C
1 do 3 dni
59°F do 67°F

Północ
Tunis, Hammamet, Monastir...

Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
65°F do 101°F°C
0 do 7 dni
61°F do 81°F
Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień
58°F do 70°F°C
1 do 8 dni
59°F do 67°F

Sahara
Tozeur, Kebili, Tatouine...

Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień i Październik
63°F do 103°F°C
0 do 4 dni
Luty, Lipiec, Sierpień, Listopad i Grudzień
56°F do 106°F°C
0 do 2 dni
Styczeń
54°F do 63°F°C
0 do 1 dni

Wybrzeże środkowe
Sfax, Zarzis, Gabès...

Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Wrzesień, Październik i Listopad
70°F do 97°F°C
0 do 3 dni
63°F do 83°F
Styczeń, Luty, Marzec, Sierpień i Grudzień
63°F do 97°F°C
0 do 2 dni
59°F do 83°F

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Tunezji dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Tunezja w styczniu Tunezja w lutym Tunezja w marcu Tunezja w kwietniu Tunezja w maju Tunezja w czerwcu Tunezja w lipcu Tunezja w sierpniu Tunezja w wrześniu Tunezja w październiku Tunezja w listopadzie Tunezja w grudniu


Kiedy jechać w Tunezji według miast

Zobacz calą listę miastKlimat i Pogoda w Tunezji

Położony na północy Afryki, między Algierią i Libią, kraj jest bardzo rozciągnięty z północy na południe. W związku z tym klimat w Tunezji jest trzech rodzajów:

 • Śródziemnomorski z gorącym latem na północy, w okolicach Tunisu, Bizerty, Hammametu i Nabeul.
 • Półpustynny, suchy i gorący w okolicach Monastiru, Sousse, Zarzisu lub Sfax.
 • Pustynny, gorący i suchy w Tozeur, na Saharze.

Generalnie temperatury są wyższe na południu niż na północy, ale pogoda w Tunezji jest przyjemna na całym obszarze. Jest zmienna w zależności od regionów, ukształtowania terenu, ale także pór roku:

 • Wiosną, słońce świeci wszędzie, z kilkoma opadami deszczu wzdłuż basenu Morza Śródziemnego.
 • Latem, atmosfera jest gorąca i sucha, a niektóre obszary na południu kraju mogą doświadczać ekstremalnych temperatur, często przekraczających 40°C (104°F) na Saharze.
 • Jesień jest bardzo przyjemna w Tunezji. W październiku lato się przedłuża, ale w listopadzie pogoda jest nieco gorsza z licznymi opadami deszczu.
 • Zima jest chłodna i bardziej wilgotna, zwłaszcza w styczniu i lutym. Może nawet padać śnieg w górach.

Tunezja: Vue panoramique sur les rues Monastir

Klimat na Dżerbę i w centralnym wybrzeżu Tunezji

To nieprzypadkowo, że regiony przybrzeżne są bardzo turystyczne: cieszą się przyjemną pogodą i są sprzyjające zwiedzaniu przez cały rok. Bez względu na porę roku, można cieszyć się łagodnymi i nieprzytłaczającymi temperaturami, nawet w pełni lata, w lipcu i sierpniu. Jesienią również jest interesująco, ponieważ na tunezyjskim wybrzeżu można kąpać się do października, przed nadejściem chłodniejszej pory w listopadzie.

Na Dżerbę i w okolicach Sfax, klimat półpustynny, suchy i gorący, oferuje piękne, słoneczne dni. Latem temperatura oscyluje między 28 a 30°C (86°F) , a woda wokół 27°C (81°F) . Zimą, w styczniu i lutym, zazwyczaj jest powyżej 15°C (59°F) , podczas gdy pory roku międzysezonowe są idealne na pobyt, zwłaszcza w czerwcu oraz od września do listopada, kiedy temperatura wynosi około 25°C (77°F) .

W okolicach Gabès, klimat jest bardziej pustynny, a temperatury wyższe, ale nadal umiarkowane, ponieważ nawet w najgorętsze dni lata rzadko przekraczają 35°C (95°F) . Jest to korzyść w innych porach roku, ponieważ w ciągu dnia temperatura wynosi około 17°C (63°F) w styczniu, 21°C (70°F) w marcu i 23°C (74°F) w listopadzie.

Klimat na północy Tunezji

Ogólnie klimat tej części Tunezji jest śródziemnomorski z gorącym latem. Można powiedzieć, że pora roku jest tu bardziej zróżnicowana niż gdziekolwiek indziej w kraju, z wyjątkiem południa, w okolicach Monastir, gdzie panuje suchy i gorący klimat pustynny.

Latem, od czerwca do września, morskie bryzy z Morza Śródziemnego przynoszą kojącą świeżość, która pozwala cieszyć się pięknem krajobrazów, zwłaszcza w okolicach Tunis. Zazwyczaj temperatura wynosi około 33°C (92°F) , ale wieczory i noce są łagodniejsze, z temperaturami zbliżonymi do 27°C (81°F) . W tym okresie opady są praktycznie nieistotne, co czyni go idealnym czasem na korzystanie z morza, gdzie temperatura wody wynosi około 25°C (77°F) .

Wiosna i jesień są dość deszczowe, zwłaszcza w lutym, marcu i październiku. Niemniej jednak, piękne dni są częste i zawsze jest przyjemnie. Na przykład w listopadzie temperatura zazwyczaj przekracza 20°C (68°F) , a nadal można się kąpać.

Zima jest bardziej surowa, ale nie ma nic wspólnego z europejską pogodą. W stolicy, Tunisie, temperatura zazwyczaj przekracza 15°C (59°F) w najcieplejszym momencie dnia.

Klimat w Saharze

Mimo że wnętrze Tunezji ma kilka pięknych miejsc turystycznych do odkrycia, jest to region dość mało odwiedzany przez turystów ze względu na swój trudny klimat. Faktycznie, gdy nadchodzi lato, upał staje się dość szybko nie do zniesienia, z temperaturami sięgającymi czasami nawet 50°C (122°F) ... w cieniu! Ponadto ta część Tunezji, podobnie jak jej algierski sąsiad, cierpi na duże susze, a nie ma co liczyć na deszcze, aby ochłodzić atmosferę.

Południe Tunezji, bardziej łagodne niż strefa blisko Tozeur, korzysta z obecności oaz, jak w okolicach Kebili, co sprawia, że temperatury są bardziej przyjemne. Niemniej jednak, mimo że pogoda jest szczególnie łagodna wiosną, trzeba wiedzieć, że noce są dość chłodne w tej części kraju, blisko pustyni. Nie jest również rzadkością, że burze piaskowe przetaczają się przez tę strefę, co utrudnia spacery czy inne przechadzki.

Zima, zwłaszcza w styczniu, jest zimna, a klimat nie sprzyja odkrywaniu tej części Tunezji. Podczas gdy w ciągu dnia temperatura wynosi około 15°C (59°F) , w nocy termometry spadają średnio do 7°C (45°F) . Dlatego najlepiej jest zaplanować pobyt na przełomie pór roku: od marca do maja i od września do listopada.


Temperatura i opady w Tunezji

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur w Tunezji i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Tunis, Houmt El Souk, Hammamet, Monastir i Sfax, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne w Tunezji

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Tunezji (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Tunezji

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień. Napływ turystów w Tunezji jest wysoki w Lipiec i Sierpień.

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Tunezji: Styczeń, Luty, Marzec, Czerwiec i Listopad.
 • Niski sezon turystyczny w Tunezji: Kwiecień, Maj, Wrzesień, Październik i Grudzień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Tunezji: Lipiec.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Tunezji: Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Tunezji w poszczególnych miesiącach


Średnia cena lotów do Tunezji

Cena lotu w obie strony Warszawa - Tunis jest średnio niższa w przypadku wylotu w październiku (średnio 1019 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Tunisu będzie o 886 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do TunezjiGdzie jechać w Tunezji?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Tunis61°F61°F65°F70°F77°F86°F92°F94°F86°F79°F70°F63°F
Houmt El Souk63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F
Hammamet61°F61°F65°F70°F76°F85°F90°F92°F85°F79°F70°F63°F
Monastir63°F63°F67°F70°F76°F83°F90°F90°F86°F79°F72°F65°F
Sfax63°F63°F67°F70°F76°F83°F88°F90°F86°F79°F72°F65°F
Bizerte59°F59°F63°F67°F74°F81°F86°F88°F83°F77°F68°F63°F
Carthage61°F61°F65°F70°F77°F86°F92°F94°F86°F79°F70°F63°F
Gabès63°F65°F70°F76°F81°F88°F94°F94°F90°F83°F74°F65°F
Gammarth61°F61°F65°F70°F77°F86°F92°F94°F86°F79°F70°F63°F
Hammam Lif61°F61°F65°F70°F77°F86°F92°F92°F86°F79°F70°F63°F
Kebili58°F61°F68°F76°F85°F94°F101°F99°F90°F79°F68°F59°F
Mahdia63°F63°F67°F70°F76°F83°F88°F90°F85°F79°F72°F65°F
Nabeul59°F59°F63°F67°F74°F81°F86°F88°F83°F76°F68°F61°F
Soussa63°F63°F67°F70°F77°F85°F90°F92°F86°F79°F72°F65°F
Tatouine63°F67°F72°F79°F85°F92°F97°F97°F94°F85°F74°F65°F
Tozeur63°F67°F74°F83°F90°F99°F106°F104°F97°F86°F74°F65°F
Zarzis63°F65°F68°F72°F77°F83°F88°F90°F86°F81°F74°F67°F
Al Haouaria59°F59°F61°F65°F70°F77°F83°F85°F81°F76°F68°F63°F
Al Matlin59°F59°F63°F67°F74°F81°F86°F88°F83°F77°F68°F63°F
Bouficha61°F61°F65°F70°F76°F85°F90°F92°F85°F79°F70°F63°F

Legenda:

idealna pogoda

dobra pogoda

znośna pogoda


O kraju Tunezja

Co robić w Tunezji?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Tunezja są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Tunezja są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Tunezja pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Tunis, Houmt El Souk, Hammamet, Monastir, Sfax, Bizerte, Carthage, Gabès, i 64 Inne miasta.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki