Kiedy jechać do Dżerby?

Nie ma rzeczywiście najlepszego okresu na wyjazd na Dżerbę, ponieważ wyspę można zwiedzać przez cały rok, a temperatury są przyjemne przez wszystkie pory roku. Niemniej jednak, jeśli chodzi o kąpiele i leniuchowanie, zaleca się wybór okresu letniego, który trwa od maja do listopada. Dzięki pięknym, słonecznym dniom, ciepłu łagodzonemu przez delikatny morski wiatr i idealnym temperaturom wody, jest on niezrównany. Jeśli szukasz wymarzonego miejsca na wakacje w słońcu, Dżerba jest bardzo dobrym wyborem!

Jednak trzeba się przygotować na duże natężenie ruchu, zwłaszcza w sierpniu, ponieważ ten okres przypada na wakacje szkolne zarówno dla Tunezyjczyków, jak i Europejczyków. Ponadto, z uwagi na stosunkowo wysokie ceny pobytu i biletów lotniczych, budżet podróży jest dość znaczący.

Kiedy wybrać się na Dżerbę, aby uniknąć szczytu sezonu turystycznego i nie zrujnować portfela? Zaleca się wybór pór pośrednich, maj-czerwiec i wrzesień-październik, które oferują dobry kompromis. Budżet jest wtedy rozsądny, atrakcji turystycznych jest wiele, a Morze Śródziemne jest bardzo przyjemne do korzystania z uroków plaży.

Okres między listopadem a kwietniem nie powinien być wykluczony podczas pobytu na Dżerbie. Chociaż woda jest nieco za zimna, by liczyć na kąpiele, atmosfera jest łagodna, opady są bardzo rzadkie, a słońce jest wszechobecne. Aby uciec od zimowej szarości, odpocząć i spokojnie spacerować, to dobry moment! Wieczory są jednak dość chłodne: zaleca się zabranie ciepłych ubrań, aby się przykryć.Pogoda w Dżerbie w poszczególnych miesiącach

Po informacje o klimacie i pogodzie w każdym mieście w Dżerbie dla konkretnego miesiąca kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 63°F
2 dni
Luty 63°F
1 dni
Marzec 65°F
2 dni
Kwiecień 68°F
1 dni
Maj 74°F
2 dni
Czerwiec 79°F
0 dni
Lipiec 85°F
0 dni
Sierpień 86°F
0 dni
Wrzesień 85°F
2 dni
Październik 79°F
3 dni
Listopad 72°F
3 dni
Grudzień 65°F
3 dni

Kiedy jechać w Dżerbie według miast

Chargement en coursKlimat i Pogoda w Dżerbie

Wyspa położona jest w Zatoce Gabeskiej, u wybrzeży Tunezji. Znajduje się więc na skrzyżowaniu mas powietrza śródziemnomorskiego i saharyjskiego. Klimat Djerby jest suchy, typu "półpustynnego", przypominającego suchy i gorący klimat stepowy. Temperatury pozostają przyjemne przez cały rok, chociaż latem trochę bardziej rosną na południu. Pogoda na Djerbie jest jednak umiarkowana przez obecność morza.

Djerba: Village de Guellala

Lato na Dżerbę

Między czerwcem a wrześniem temperatury na Dżerbie są ciepłe, ale rzadko przytłaczające:

 • Pod koniec czerwca, temperatura wynosi 24°C (76°F) w nocy, 26°C (79°F) w ciągu dnia i około 24°C (76°F) w wodzie. Jest to idealny czas na aktywności na zewnątrz, takie jak wędrówki.
 • W lipcu, można spodziewać się o 3°C (38°F) więcej, zarówno w powietrzu, jak i w morzu.
 • W sierpniu, temperatura jeszcze bardziej wzrasta: średnie wynoszą 28°C (83°F) w nocy i 30°C (86°F) w południe. Temperatura wody sięga 28°C (83°F) . Jest to najgorętszy miesiąc w roku i możliwe są fale upałów, zwłaszcza na południu wyspy.
 • We wrześniu, średnie temperatury są podobne do lipca, ale woda pozostaje ciepła dłużej. Wraz z nadejściem jesieni można spodziewać się kilku przelotnych opadów, ale są one krótkotrwałe, a słońce szybko wraca.

W ogólności cała pora jest bardzo sucha, a opady są praktycznie nieistniejące w tym okresie.

Jesień na Dżerbę

Jesień na Dżerbę przypomina indyjskie lato. Temperatury pozostają letnie aż do końca października, a nawet do połowy listopada w zależności od roku: temperatura wynosi 24°C (76°F) w nocy, 26°C (79°F) w ciągu dnia i 25°C (77°F) w wodzie. Od listopada maksymalne temperatury spadają do 22°C (72°F) , ale woda pozostaje ciepła: około 23°C (74°F) . Jest to najbardziej wilgotny miesiąc w roku, ale deszcze są sporadyczne i szybko ustępują miejsca bardzo słonecznej pogodzie. W grudniu temperatura spada o 4°C (40°F) , ale słońce nadal jest obecne.

Zima na Dżerbę

Klimat na Dżerbie zimą jest bardzo łagodny:

 • W grudniu, temperatura wynosi nadal 18°C (65°F) w ciągu dnia, a temperatura morza jest wyższa, oscylując wokół 19°C (67°F) . W zależności od roku, jest więc całkowicie możliwe spędzenie Bożego Narodzenia na plaży!
 • W styczniu i lutym, jest to najchłodniejszy okres w roku. Temperatura wynosi około 14°C (58°F) w nocy i 17°C (63°F) w ciągu dnia. Woda również staje się chłodniejsza, z maksymalną temperaturą nie przekraczającą 16°C (61°F) , aż do końca sezonu.
 • W marcu, temperatura wzrasta o stopień, a wiosna już nadchodzi.

Podobnie jak w okresach przejściowych, możliwe są opady, ale są one bardzo rzadkie, występując słabo 1-3 dni w miesiącu w tym okresie.

Wiosna na Dżerbę

Od końca marca do czerwca temperatura stopniowo rośnie. Podczas gdy na początku sezonu temperatura wynosi między 18 a 20°C (68°F) , w maju temperatura osiąga bardzo przyjemne 23°C (74°F) w najcieplejszym momencie dnia. Od tego miesiąca można już leniuchować na plaży i kąpać się, ponieważ temperatura wody wynosi około 21°C (70°F) .

Jeśli chodzi o opady, mogą wystąpić deszcze, ale zjawisko to jest marginalne. To najwyżej delikatny deszcz, który szybko przemija.


Temperatura i opady w Dżerbie

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur w Dżerbie i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Houmt El Souk, Ajim, Erriadh, Guellala i Mellita, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne w Dżerbie

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Dżerbie (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Dżerbie

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Czerwiec, Lipiec, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień. Napływ turystów w Dżerbie jest wysoki w Maj i Sierpień.

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Dżerbie: Styczeń, Luty, Marzec, Czerwiec, Listopad i Grudzień.
 • Niski sezon turystyczny w Dżerbie: Kwiecień, Lipiec, Wrzesień i Październik.
 • Wysoki sezon turystyczny w Dżerbie: Maj.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Dżerbie: Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Dżerbie w poszczególnych miesiącachGdzie jechać w Dżerbie?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Houmt El Souk63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F
Ajim63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F
Erriadh63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F
Guellala63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F
Mellita63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F
Midoun63°F63°F65°F68°F74°F79°F85°F86°F85°F79°F72°F65°F

Legenda:

idealna pogoda

dobra pogoda


O kraju Djerba

Co robić w Dżerbie?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Djerba są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Djerba są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Djerba pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Houmt El Souk, Ajim, Erriadh, Guellala, Mellita i Midoun.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki