Kiedy jechać do Malaga

Kiedy jechać do Malaga? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Malaga to: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Lipiec i Sierpień
  • Malaga ma suche okresy w Czerwiec, Lipiec i Sierpień
  • Najzimniejsze miesiące to Styczeń i Luty
  • Najbardziej mokre miesiące to Styczeń, Luty i Grudzień
  • Najlepsze miesiące na pływanie to Lipiec, Sierpień i Wrzesień

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Malaga w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 54°F/61°F
23%
2.2in
Luty 54°F/61°F
21%
2.6in
Marzec 58°F/65°F
24%
1.7in
Kwiecień 63°F/70°F
20%
1.4in
Maj 68°F/76°F
10%
0.6in
Czerwiec 72°F/83°F
5%
0.3in
Lipiec 81°F/90°F
1%
0.1in
Sierpień 81°F/88°F
5%
0.3in
Wrzesień 76°F/83°F
11%
1.2in
Październik 70°F/77°F
14%
1.2in
Listopad 61°F/68°F
17%
1.8in
Grudzień 56°F/63°F
14%
2.8in

Pogoda i klimat w Malaga

Podczas gdy Hiszpania ogólnie cieszy się klimatem umiarkowanym, Andaluzja, a w szczególności Malaga, ma klimat śródziemnomorski, podobny do klimatu sąsiedniego Maroka. Wszystkie pory roku są przyjemne, a temperatury pozostają łagodne lub ciepłe przez cały rok.

Malaga w zimie

W Maladze, podobnie jak we wszystkich miastach na wybrzeżu Andaluzji, zima jest łagodna. W przeciwieństwie do miast śródlądowych, takich jak Granada czy Sewilla, temperatury pozostają przyjemne, a klimat jest lekko wilgotny. Jednak deszcze zdarzają się rzadko.

Malaga w lecie

Klimat Malagi w lecie jest bardzo suchy i szczególnie słoneczny. O tej porze roku wskaźnik nasłonecznienia jest wysoki, a deszcz jest naprawdę rzadki. Większość czasu, lato w Maladze, podobnie jak w dużej części Andaluzji, rozciąga się od maja do października. Obecność morza pozwala uniknąć fal upałów w Kordobie i Granadzie.

Malaga na wiosnę

Wiosna to przyjemny czas na odkrycie Malagi. Temperatura zaczyna się poprawiać po zimie, a pogoda jest łagodna. Bądź ostrożny, wieczory są nadal chłodne, a pływanie nie jest zbyt przyjemne, woda jest nadal bardzo zimna.

Malaga na jesieni

Podobnie jak wiosna, jesień jest łagodną i przyjemną porą roku w Maladze. Podobnie jak w pozostałej części Andaluzji, temperatury nadal korzystają z dobrodziejstw lata, bez negatywnych skutków fali upałów. W miarę zbliżania się zimy, wieczory stopniowo schładzają się, podobnie jak dni.

Malaga : MalagaWykresy: Temperatura i opady w Malaga

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Malaga: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

WilgotnośćHiszpania: Mapa

Malaga pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Hiszpanii pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Malaga Inne lokacje

Rekomendowane dla Pani/Pana:

Główne miasta w Hiszpanii

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki