Kiedy jechać do Dublina

Stolica Irlandii, Dublin, położona jest na wschodzie kraju, nad Morzem Irlandzkim. To miasto cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych przez cały rok. Niemniej jednak, najlepszy okres na wyjazd do Dublina, ciesząc się przyjemną pogodą, przypada na miesiące od czerwca do września.

W rzeczywistości, to z pewnością w ciągu lipca i sierpnia, które są również najcieplejszymi miesiącami, odkrycia będą najbardziej przyjemne. Słońce będzie towarzyszyć podczas zwiedzania zamku w Dublinie, Trinity College czy spacerowania po uliczkach centrum miasta.

Ponadto, pogoda w Dublinie jest zawsze dość wilgotna, ale gdy deszcz miesza się z zimnem, wizyty mogą być mniej przyjemne. Dlatego też miesiące od listopada do kwietnia lepiej omijać podczas pobytu. Faktycznie, temperatury często spadają poniżej 10°C (50°F) . Nawet w samym środku zimy, rtęć rzadko spada poniżej zera, ale zimno i tak jest odczuwalne...

Oczywiście, jeśli zastanawiasz się, kiedy pojechać do Dublina, aby cieszyć się spokojniejszą atmosferą niż latem, możesz zdecydować się na wyjazd jesienią. Na przykład w październiku mogą wystąpić pewne opady, ale temperatury pozostają dość przyzwoite, około 10-15°C.

Oczywiście, nie jest to idealny okres pod względem pogody, ale jest to dobre rozwiązanie między latem, gdy jest duży tłok turystyczny, a zimą, gdy warunki pogodowe są mniej korzystne. Ponadto pod koniec października będziesz mógł wziąć udział w festiwalu Bram Stokera, autora Draculi, oraz w licznych uroczystościach z okazji Halloween.

Co więcej, jeśli wybierzesz się do Dublina w najbardziej deszczowe miesiące, będziesz mógł zwiedzić niektóre atrakcje turystyczne, takie jak Irish Museum of Modern Art czy muzeum Guinnessa, bez konieczności zmoczenia się.

Wreszcie, ogólnie rzecz biorąc, Irlandczycy sprawią, że zapomnisz o zimnie i deszczu przez cały rok. Przez cały rok będziesz mógł nacieszyć się ciepłem ludzkiej życzliwości w barach miasta, zwłaszcza w słynnym Temple Barze. Ponadto, jeśli chcesz udać się do Dublina, aby się zabawić pomimo warunków pogodowych, nie wahaj się wybrać się na Święto Świętego Patryka, w marcu. Uroczystości odbywają się przez cały tydzień od 17 marca.

Więc, kiedy jechać do Dublina? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Dublinie to: Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Najzimniejsze miesiące to Styczeń, Luty i Marzec
 • Najbardziej mokre miesiące to Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Październik, Listopad i GrudzieńPogoda w Dublinie w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Dublinie
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Dublinie ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Dublinie miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Dublinie dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Dublinie

Miasto Dublin podlega klimatowi oceanicznemu. Dlatego, podobnie jak w pozostałej części terytorium irlandzkiego, pogoda charakteryzuje się wilgocią i chłodem przez cały rok. Nawet latem atmosfera pozostaje łagodna, z temperaturami w okolicach 18°C (65°F) .

Natomiast zimą zimno jest mniej dotkliwe niż w niektórych miastach o klimacie kontynentalnym, na przykład w Pradze czy Budapeszcie. Temperatury utrzymują się na poziomie około 5°C (41°F) zimą, co sprawia, że klimat w Dublinie nigdy nie jest lodowaty.

Chociaż przez cały rok występują opady deszczu, są okresy bardziej przyjemne niż inne do odwiedzenia Dublina. Zobaczmy to bliżej...

Klimat w Dublinie latem

Klimat w Dublinie latem jest niestety charakteryzowany przez wysoką wilgotność. Można spodziewać się około 5 dni deszczowych w miesiącu od czerwca do sierpnia, podobnie jak praktycznie przez cały rok. Natomiast wolumen opadów jest większy latem niż zimą.

Oczywiście, podróżując latem do Dublina, można doświadczyć słonecznych dni. Ciepło jest umiarkowane, ponieważ średnie temperatury wahają się od 14 do 18°C (65°F) , nawet w lipcu i sierpniu.

Jeśli szukasz miejsca, aby uciec od upałów tego lata, Dublin jest dla Ciebie idealny. Ogólnie uważa się, że lato jest najlepszą porą na podróż do Dublina, ponieważ to wtedy niebo jest najczęściej bezchmurne, a temperatury są najwyższe.

Klimat w Dublinie zimą

Zimą pogoda w Dublinie jest dość chłodna, ale nie mroźna. Temperatury są niskie, ale utrzymują się około 5-8°C.

Natomiast wiatr i wilgotność klimatu mogą nasilić uczucie zimna. W tym okresie, opady są dość częste, ale opady śniegu praktycznie nie występują w tym mieście.

Wreszcie, zimą rzadko zdarza się, że słońce pojawia się na niebie nad irlandzką stolicą. Klimat jest raczej zachmurzony.

Klimat w Dublinie jesienią

Jesień szybko nadchodzi do Dublina, ponieważ już w październiku temperatura gwałtownie spada. Faktycznie, średnie temperatury w październiku wynoszą od 10 do 14°C (58°F) .

Ponadto, w ciągu tej pory roku opady są zawsze obecne, z około 5-6 dniami deszczowymi w miesiącu. Z tygodnia na tydzień, klimat staje się bardziej niepewny z coraz bardziej zachmurzonym niebem od listopada.

Widać, że zbliża się pora zimowa, ponieważ w listopadzie temperatury spadają poniżej 10°C (50°F) . Ten miesiąc należy raczej unikać, jeśli planujesz pobyt w Dublinie.

Klimat wiosną w Dublinie

Jednym z zalet warunków klimatycznych w Dublinie wiosną jest spadek opadów deszczu. Faktycznie, już od marca deszcze stają się rzadsze, aż do początku czerwca.

Natomiast temperatury mają trudności z wzrostem, ponieważ w kwietniu średnie wynoszą od 7 do 11°C (52°F) , a w maju pozostają w okolicach 10-14°C.

Możesz doświadczyć kilku słonecznych dni, jeśli podróżujesz wiosną do Dublina, ponieważ jest to jedna z pór roku, gdy niebo jest najbardziej bezchmurne. Niemniej jednak, zimno jest zawsze obecne, więc nie jest to zbyt idealna pora roku na pobyt.

Dublin :
Wykresy: Temperatura i opady w Dublinie

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Dublinie: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Dublinie

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Dublinie (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Dublinie

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Dublinie
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń i Luty.
 • Niski sezon turystyczny w Dublinie
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec, Kwiecień i Listopad.
 • Wysoki sezon turystyczny w Dublinie
  Napływ turystów w Dublinie jest wysoki w Maj, Czerwiec, Wrzesień, Październik i Grudzień.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Dublinie
  Największy napływ turystów w Dublinie przypada na: Lipiec i Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Dublinie w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Dublinie w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Dublinie miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Dublinie jest Styczeń. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Czerwiec jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Dublina

Cena lotu w obie strony Warszawa - Dublin jest średnio niższa w przypadku wylotu w październiku (średnio 561 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w lipcu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Dublina będzie o 351 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Dublina

Średnia cena wynajmu samochodu w Dublinie

Wypożyczenie samochodu w Dublinie kosztuje średnio 189 zł za dobę. Cena ta waha się o 146 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w listopadzie wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 116 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lipcu ta średnia cena wynosi 262 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Dublin: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Irlandii?

Chargement en cours
Legenda: Dublin Inne lokacje

Zmień jednostki