Kiedy jechać na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie cieszą się łagodnym klimatem przez cały rok. Dzięki temu możliwe jest podróżowanie w każdej porze roku i korzystanie z doskonałych warunków pogodowych.

Niemniej jednak, najlepszy okres na wyjazd na Wyspy Kanaryjskie przypada między majem a listopadem. Temperatura jest wtedy wyższa, pogoda bardzo słoneczna, a opady deszczu praktycznie nie występują.

W tym okresie, temperatura oscyluje między 20 a 28°C (83°F) średnio. Jest przyjemnie, ale nigdy zbyt gorąco. Ponadto, latem woda jest najcieplejsza na tych wyspach.

Jednakże, zima również jest przyjemną porą roku. Temperatury wahają się między 18 a 21°C (70°F) . Mimo że można spodziewać się kilku przelotnych opadów, pogoda jest bardzo słoneczna.

Dzięki temu klimatowi wiecznej wiosny, turystyczny ruch jest duży przez cały rok na Wyspach Kanaryjskich.

Zastanawiasz się, kiedy wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, aby uniknąć tłumów? Warto wiedzieć, że lipiec i sierpień są bardziej zatłoczone, podobnie jak grudzień i styczeń. Wiele podróżnych chce bowiem skorzystać z uroczystości noworocznych na słońcu.

W czasie tych okresów turystycznych, loty i zakwaterowanie stają się również droższe i należy je rezerwować z wyprzedzeniem.

Dlatego podróżowanie na Wyspy Kanaryjskie w wiośnie i jesieni może być doskonałym pomysłem. Wyspy nadal cieszą się przyjemną pogodą, ale panuje tam spokojniejsza atmosfera. Ceny są również niższe.

Miesiące maj-czerwiec i wrzesień-listopad będą więc doskonałe do zaplanowania swojej podróży! Znajdziesz tam idealne warunki pogodowe i interesujące oferty.Gdzie i kiedy jechać w zależności od pogody?

El Hierro
Valverde, La Restinga, Sabinosa...

Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
70°F do 76°F°C
0 do 1 dni
70°F do 76°F
Styczeń, Luty, Marzec i Kwiecień
67°F do 68°F°C
0 do 1 dni
68°F do 70°F

Fuerteventura
Puerto del Rosario, Corralejo, Morro Jable...

Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
70°F do 77°F°C
0 do 2 dni
68°F do 74°F
Styczeń, Luty, Marzec i Kwiecień
67°F do 70°F°C
0 do 1 dni
67°F do 68°F

Gomera
San Sebastián de La Gomera, Vallehermoso, Playa Santiago...

Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
70°F do 77°F°C
0 do 1 dni
70°F do 76°F
Styczeń, Luty, Marzec i Kwiecień
67°F do 68°F°C
0 do 1 dni
68°F do 70°F

Gran Canaria
Las Palmas de Gran Canaria, Maspalomas, Agaete...

Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
70°F do 79°F°C
0 do 2 dni
68°F do 76°F
Styczeń, Luty i Marzec
67°F do 68°F°C
1 do 2 dni
67°F do 70°F

La Palma
Los Llanos de Aridane, Los Sauces, Los Canarios...

Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
70°F do 76°F°C
0 do 2 dni
70°F do 76°F
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień i Maj
67°F do 68°F°C
0 do 1 dni
68°F do 70°F

Lanzarote
Arrecife, Playa Blanca, Teguise...

Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
68°F do 76°F°C
0 do 1 dni
68°F do 74°F
Styczeń, Luty, Marzec i Kwiecień
65°F do 68°F°C
0 do 1 dni
67°F do 68°F

Teneryfa
Santa Cruz de Tenerife, Puerto de la Cruz, Playa de las Américas...

Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
68°F do 79°F°C
0 do 2 dni
70°F do 76°F
Styczeń, Luty, Marzec i Kwiecień
65°F do 70°F°C
0 do 1 dni
68°F do 70°F

Kiedy jechać na Wyspach Kanaryjskich według miast

Chargement en cours
El Hierro El Hierro Fuerteventura Fuerteventura Gomera Gomera Gran Canaria Gran Canaria La Palma La Palma Lanzarote Lanzarote Teneryfa Teneryfa
Klimat i Pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie tworzą archipelag, stanowiący autonomiczne wspólnoty Hiszpanii. Znajdują się one w samym sercu Atlantyku, na zachód od wybrzeży Maroka. Archipelag liczy siedem głównych wysp: Lanzarote, Fuerteventura, Teneryfa, Wielka Księga, La Gomera, La Palma i El Hierro. Jednakże można również znaleźć wiele mniejszych wysp.

Klimat na Wyspach Kanaryjskich jest podzwrotnikowy, zawsze przyjemnymi temperaturami, wieloma słonecznymi dniami i niewielkimi opadami.

Różnice temperatur są umiarkowane w ciągu roku: temperatura oscyluje między 20 a 30°C (86°F) przez cały rok. Jednakże temperatury mogą być chłodniejsze w górskich obszarach położonych w centrum niektórych wysp. Może się nawet zdarzyć, że śnieg spadnie powyżej 1900 metrów nad poziomem morza, jak na kalderze wulkanu Teide na Teneryfie.

Wyspy Kanaryjskie: Playa del Viejo Rey, Fuerteventura

Klimat Wysp Kanaryjskich zimą

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest łagodna od listopada do lutego z temperaturami wahającymi się od 18 do 22°C (72°F) . Chociaż ta pora roku jest relatywnie słoneczna, to jest to okres, w którym opady są najczęstsze. Na przykład, od grudnia do lutego można spodziewać się 5 dni deszczu w miesiącu. Faktycznie, często występują przelotne opady pod koniec popołudnia, ale rzadko kiedy pada cały dzień.

W wyższych partiach, temperatura może drastycznie spaść i nawet spaść poniżej zera stopni Celsjusza. W związku z tym należy zabrać ciepłe ubrania, aby odwiedzić Park Narodowy Teide lub wybrać się na wędrówkę po środku La Palma.

Klimat Wysp Kanaryjskich latem

Latem klimat na Wyspach Kanaryjskich jest ciepły i suchy. Temperatury oscylują między 23 a 28°C (83°F) średnio, ale mogą przekroczyć 30°C (86°F) czasami. Faktycznie, zdarza się, że ciepły wiatr z Sahary wieje na wyspach, co może powodować skoki temperatury. Rtęć może sięgnąć 35°C (95°F) na El Hierro lub 40°C (104°F) na Teneryfie i Lanzarote.

Dodatkowo, opady są bardzo niskie w tym okresie. Czerwiec i lipiec są zresztą najsuchszymi miesiącami w roku. Nie jest rzadkością, że w ciągu tych dwóch miesięcy nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Ponadto, latem, chociaż klimat jest głównie słoneczny, niebo często jest zachmurzone. Należy więc szczególnie uważać na poparzenia słoneczne. Faktycznie, indeks UV jest bardzo wysoki na tych wyspach, nawet gdy niebo wydaje się być zachmurzone.

Lato jest również najlepszym okresem do korzystania z plaż i miejsc do surfowania na Wyspach Kanaryjskich. Faktycznie, jeśli temperatura wody oscyluje między 20 a 24°C (76°F) na tych wyspach, to latem jest ona najcieplejsza. Kąpiel jest zatem szczególnie przyjemna od miesięcy sierpnia do października.

Klimat Wysp Kanaryjskich: jesień i wiosna

Jesień i wiosna to przyjemne i mało deszczowe okresy. Od kwietnia do czerwca, temperatura oscyluje między 19 a 23°C (74°F) , podczas gdy jesienią mieści się między 23 a 27°C (81°F) . Ponadto, zazwyczaj pada mniej niż 30 mm deszczu miesięcznie w tych porach roku.

Tak więc, pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo łagodna w tych okresach. Listopad może być jednak dość deszczowy na niektórych wyspach.

Zróżnicowanie klimatu w zależności od wysp Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie posiadają różnorodne klimaty w zależności od regionów. Faktycznie, na wyspach Teneryfa i El Hierro znajdują się strefy górskie w głębi lądu. Dlatego obserwuje się mikroklimaty, gdzie jest chłodniej i bardziej wilgotno.

Na przykład, na Teneryfie północna część wyspy jest często zimniejsza i bardziej narażona na złe warunki pogodowe niż południe.

  • Na przykład, w San Cristóbal de La Laguna, położonym na wysokości 600 m, panują temperatury od 22 do 25°C (77°F) w lipcu i 40 mm opadów w listopadzie.
  • Podczas gdy w miejscowości wypoczynkowej Los Cristianos, bardziej na południe, temperatury wynoszą 25 do 28°C (83°F) w lipcu i 20 mm opadów w listopadzie.

Ponadto, wyspy Fuerteventura i Lanzarote mają niższą wysokość. Dlatego panuje tam prawie pustynny klimat i bardzo słoneczny. Alizeje wieją stale na tych wyspach. Są one więc idealne do uprawiania surfingu.

Jednakże na La Palmie, która posiada strefy górskie powyżej 2000 m n.p.m., panuje chłodniejszy klimat. Jest to najbardziej zielona wyspa Wysp Kanaryjskich i zatem również najbardziej deszczowa.

Ale ten fakt nie powinien zniechęcić Cię do zaplanowania pobytu. Faktycznie, na wybrzeżach klimat pozostaje bardzo przyjemny i dość suchy przez cały rok. Można więc swobodnie korzystać z plaż.


Temperatura i opady na Wyspach Kanaryjskich

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur na Wyspach Kanaryjskich i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Santa Cruz de Tenerife, Arrecife, Puerto del Rosario, Los Llanos de Aridane i Las Palmas de Gran Canaria, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne na Wyspach Kanaryjskich

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne na Wyspach Kanaryjskich

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień i Listopad. Napływ turystów na Wyspach Kanaryjskich jest wysoki w Styczeń, Luty, Lipiec, Sierpień, Październik i Grudzień.

  • Bardzo niski sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień i Listopad.
  • Wysoki sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich: Październik.
  • Bardzo wysoki sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich: Styczeń, Luty, Lipiec, Sierpień i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów na Wyspach Kanaryjskich w poszczególnych miesiącach


Średnia cena lotów na Wyspy Kanaryjskie

Cena lotu w obie strony Warszawa - Tenerife jest średnio niższa w przypadku wylotu w marcu (średnio 1049 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego na Teneryfę będzie o 879 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów na Wyspy KanaryjskieGdzie jechać na Wyspach Kanaryjskich?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Santa Cruz de Tenerife67°F67°F67°F67°F68°F72°F74°F76°F76°F76°F72°F68°F
Arrecife67°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F72°F70°F
Puerto del Rosario67°F67°F68°F68°F72°F74°F76°F77°F77°F76°F72°F70°F
Los Llanos de Aridane67°F67°F67°F67°F68°F72°F74°F76°F76°F74°F72°F70°F
Las Palmas de Gran Canaria68°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F77°F77°F77°F72°F70°F
Valverde68°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F74°F70°F
San Sebastián de La Gomera68°F68°F68°F68°F72°F74°F76°F77°F77°F77°F74°F70°F
Playa de las Américas68°F68°F68°F70°F72°F76°F77°F79°F79°F77°F74°F70°F
Puerto de la Cruz67°F67°F67°F68°F70°F72°F76°F76°F76°F76°F72°F70°F
Playa Blanca67°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F72°F70°F
Teguise67°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F72°F70°F
Corralejo67°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F72°F70°F
Morro Jable68°F67°F68°F68°F72°F74°F76°F76°F77°F76°F74°F70°F
Los Canarios67°F67°F67°F67°F68°F72°F74°F76°F76°F74°F72°F70°F
Los Sauces67°F67°F67°F67°F68°F72°F74°F76°F76°F74°F72°F70°F
Agaete68°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F77°F77°F77°F72°F70°F
Maspalomas68°F68°F68°F70°F72°F74°F77°F79°F77°F77°F74°F70°F
La Restinga68°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F74°F70°F
Sabinosa68°F67°F67°F68°F70°F72°F74°F76°F76°F76°F74°F70°F
Playa Santiago68°F67°F68°F68°F70°F72°F76°F77°F77°F76°F74°F70°F

Legenda:

idealna pogoda

dobra pogoda


O kraju Wyspy Kanaryjskie

Co robić na Wyspach Kanaryjskich?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Wyspy Kanaryjskie są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Wyspy Kanaryjskie są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Wyspy Kanaryjskie pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Santa Cruz de Tenerife, Arrecife, Puerto del Rosario, Los Llanos de Aridane, Las Palmas de Gran Canaria, Valverde, San Sebastián de La Gomera, Playa de las Américas, i 128 Inne miasta.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki