Kiedy jechać do Aruby?

Kiedy jechać do Aruby? Tutaj znajdziesz dodatkowe informacje które pomogą ci w podjęciu decyzji

  • Na Arubie, pogoda jest dobra na terenie całego kraju, w miesiącach Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Grudzień
  • Najlepsze miesiące na wyjazd do Oranjestadu to Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Grudzień
  • Średnio, jest gorąco przez cały rok w mieście Oranjestad
  • Najbardziej deszczowe opady w tym mieście to Październik i Listopad
  • Miasta z najlepszym klimatem to Oranjestad, Malmok, Noord, Palm Beach (Aruba) i Sint Nicolaas, czyli z dobra pogodą przez przynajmniej 9 miesięcy w roku
  • Temperatura morza jest odpowiednia do pływania przez cały rok w Oranjestad


Pogoda na Arubie w poszczególnych miesiącach

Po informacje o klimacie i pogodzie w każdym mieście na Arubie dla konkretnego miesiąca kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 81°F
4 dni
Luty 81°F
2 dni
Marzec 81°F
2 dni
Kwiecień 83°F
2 dni
Maj 83°F
3 dni
Czerwiec 83°F
2 dni
Lipiec 83°F
2 dni
Sierpień 85°F
3 dni
Wrzesień 86°F
7 dni
Październik 86°F
11 dni
Listopad 85°F
12 dni
Grudzień 83°F
7 dni

Kiedy jechać na Arubie według miast

Chargement en coursKlimat i Pogoda na Arubie

Mała holenderska wyspa Aruba, położona kilka kilometrów od karaibskiego wybrzeża Wenezueli, charakteryzuje się suchym i ciepłym klimatem, w przeciwieństwie do innych wysp karaibskich, które charakteryzują się dość dużą ilością opadów. Klimat Aruby jest tropikalny: gorący, wilgotny i bardzo suchy, co utrudnia rozróżnienie między dwiema porami roku, które występują na przemian na wyspie. Ze względu na niewielki rozmiar wyspy, warunki klimatyczne są prawie identyczne w całym kraju, który jest dość płaski.

Aruba: Royal Plaza, Oranjestad, Aruba

Sezon suchy na Arubie

Ze względu na wpływ Morza Karaibskiego na klimat Aruby, miesiące nie są całkowicie suche. Z drugiej strony, liczba dni deszczowych może być liczona na palcach jednej ręki. Ponadto, prysznice są umiarkowane, dzięki czemu pogoda pozostaje bardzo słoneczna zarówno na północy, po stronie Malmok, jak i na południu, w Sint-Nicolaas. Ten okres suszy obejmuje najłagodniejsze miesiące w roku. Rzeczywiście, ponieważ wiatry handlowe wieją nad wyspą w kierunku północno-wschodnim, jej wschodnie wybrzeże doświadcza łagodniejszych warunków pogodowych. Ciepło, które charakteryzuje jego zachodnią fasadę, jest jednak również łagodzone przez morską bryzę. Należy pamiętać, że najsuchszymi miesiącami w roku są marzec, kwiecień, czerwiec, lipiec i sierpień. Początek pory suchej, która trwa od połowy lutego do maja, jest najlepszym czasem na odkrycie Aruby w dobrych warunkach pogodowych.

Pora deszczowa na Arubie

W odróżnieniu od innych wysp karaibskich, Aruba jest częścią Wysp Zawietrznych, podobnie jak Curaçao. Przy okazji, pomimo zwiększonych opadów deszczu, prysznice są stosunkowo rozłożone tak, że pogoda na Arubie pozwala cieszyć się pięknymi dniami i pięknymi plażami Palm Beach (Aruba). Ale do tego trzeba będzie pochylić się w rytm polan.

Ze względu na wiejące ciągle nad wyspą wiatry handlowe, zachodnie wybrzeże, które jest raczej osłonięte przed wiatrami, korzysta z dość łagodnych warunków pogodowych, w przeciwieństwie do miejscowości położonych na wschodzie wyspy. Z drugiej strony, dla miłośników surfingu i poszukiwaczy dreszczyku emocji fala jest wyższa i bardziej odpowiednia dla tego sportu.

Nawet jeśli miesiące październik, listopad i grudzień są najbardziej deszczowe, pogoda pozostaje dobra, zwłaszcza że upał jest komfortowy.


Temperatura i opady na Arubie

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur na Arubie i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Oranjestad, Malmok, Noord, Palm Beach (Aruba) i Sint Nicolaas, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne na Arubie

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny na Arubie (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne na Arubie

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec, Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad. Napływ turystów na Arubie jest wysoki w Styczeń, Luty, Kwiecień, Lipiec i Grudzień.

  • Bardzo niski sezon turystyczny na Arubie: Listopad.
  • Niski sezon turystyczny na Arubie: Marzec, Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień i Październik.
  • Wysoki sezon turystyczny na Arubie: Kwiecień, Lipiec i Grudzień.
  • Bardzo wysoki sezon turystyczny na Arubie: Styczeń i Luty.

Wykres: wskaźnik napływu turystów na Arubie w poszczególnych miesiącachGdzie jechać na Arubie?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Oranjestad81°F81°F81°F83°F83°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F83°F
Malmok81°F81°F81°F83°F83°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F83°F
Noord81°F81°F81°F83°F83°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F83°F
Palm Beach (Aruba)81°F81°F81°F83°F83°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F83°F
Sint Nicolaas81°F81°F81°F83°F83°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F83°F

Legenda:

idealna pogoda

dobra pogoda

znośna pogoda


O kraju Aruba

Co robić na Arubie?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Aruba są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Aruba są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Aruba pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Oranjestad, Malmok, Noord, Palm Beach (Aruba) i Sint Nicolaas.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki