Kiedy jechać do Melbourne

Kiedy jechać do Melbourne? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Melbourne to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Październik, Listopad i Grudzień
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień
  • Najzimniejsze miesiące to Czerwiec, Lipiec i Sierpień
  • Najbardziej mokre miesiące to Luty, Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
  • Najlepsze miesiące na pływanie to Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj i Grudzień

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Melbourne w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Miesiąc
Styczeń 67°F/81°F
21%
Luty 67°F/81°F
22%
Marzec 65°F/76°F
24%
Kwiecień 61°F/70°F
26%
Maj 58°F/63°F
37%
Czerwiec 52°F/58°F
35%
Lipiec 50°F/58°F
36%
Sierpień 52°F/58°F
42%
Wrzesień 54°F/63°F
39%
Październik 56°F/68°F
33%
Listopad 61°F/74°F
32%
Grudzień 65°F/77°F
31%

Pogoda i klimat w Melbourne

O klimacie

Położone w Port Phillip Bay, Melbourne cieszy się oceanicznym klimatem z przyjemnym ciepłem przez cały rok i stałymi opadami deszczu. Podobnie jak Sydney, miasto znane z dużej zmienności klimatu tego samego dnia, również Melbourne ma bardzo zmienny klimat. Tak więc, jak zmieniają się pory roku, możliwe jest cieszenie się słońcem, upałem i kilkoma deszczowymi epizodami. I nawet jeśli cztery pory roku następują po sobie przez cały rok, ich daty nie pokrywają się z tymi, które mamy we Francji, ponieważ tutaj pory roku są odwrócone.

Klimat wiosną w Melbourne

W porównaniu z doskonałymi warunkami pogodowymi w Brisbane, w tym samym okresie, który trwa od września do listopada, wiosna w Melbourne jest stosunkowo chłodna. Deszczom towarzyszy chłodna poranna świeżość. Na szczęście w środku dnia, dzięki pięknemu słońcu, ciepło staje się bardziej komfortowe. Jednak pogoda w Melbourne pozostaje przyjemna.

Klimat w lecie w Melbourne

W grudniu większość australijskich społeczności cieszy się wspaniałym słońcem, czy to w Perth czy Alice Springs, gdzie pogoda jest po prostu idealna. Jednak ze względu na wpływ zatoki i jej układ geograficzny, Melbourne przeżywa kilka deszczowych epizodów. Tylko w styczniu można cieszyć się idealnym klimatem.

Klimat jesieni w Melbourne

Od marca do maja nie jest zaskakujące poczucie pewnej świeżości, zwłaszcza w nocy i we wczesnych godzinach dnia. Okres ten, który odpowiada jesieni, charakteryzuje się spadkiem temperatur. Pogoda przygotowuje się do nadchodzącej południowej zimy.

Klimat w zimie

Od czerwca do sierpnia cała Australia pogrąża się w australijskiej zimie. Jeśli jednak warunki pogodowe nie są tak surowe jak w Nowej Zelandii czy Tasmanii w tym samym okresie, nadal zaleca się noszenie wygodnej odzieży.

Melbourne : so melbourne

Klimat miesiąc po miesiącu

  • W styczeń klimat jest bardzo dobry. Termometr podnosi się do 81°F°C a, w styczeń, oczekuję się 6 dni opadów.
  • Pomiędzy luty a kwiecień klimat jest dobry. Na przykład 70°F jest maksymalna temperatura w kwiecień a, w kwiecień, oczekuję się 8 dni opadów.
  • Od maj do sierpień klimat jest znośny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 58°F a deszcz pada w sierpień mniej więcej2.8in.
  • Pomiędzy wrzesień a grudzień klimat jest przepiękny. Temperatura podnosi się do 77°F a deszcz pada w grudzień mniej więcej2.5in.Wczasy i wycieczki objazdowe %COUNTRY_IN%

Zobacz więcej wycieczek


Wykresy: Temperatura i opady w Melbourne

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Melbourne: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Australii: lot w najlepszej cenie!


Ładowanie lotów w trakcie. Prosimy czekać.

Znajdź lot w Australii:


Australii: Mapa

Melbourne pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Australii pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Melbourne Inne lokacje

Rekomendowane dla Pani/Pana:

Melbourne: Inne miasta i pobliskie miejsca

Główne miasta w Australii

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki