Kiedy jechać do Melbourne

Kiedy jechać do Melbourne? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Melbourne to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Październik, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty i Grudzień
 • Najzimniejsze miesiące to Czerwiec, Lipiec i Sierpień
 • Najbardziej mokre miesiące to Styczeń, Luty, Marzec, Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień, Październik, Listopad i Grudzień
 • Najlepsze miesiące na pływanie to Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj i Grudzień


Pogoda w Melbourne w poszczególnych miesiącach

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Melbourne w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 65°F/79°F
3in
Luty 63°F/79°F
3.3in
Marzec 61°F/74°F
3in
Kwiecień 56°F/68°F
2.6in
Maj 50°F/61°F
3.2in
Czerwiec 47°F/58°F
3.1in
Lipiec 47°F/56°F
2.9in
Sierpień 47°F/58°F
3.7in
Wrzesień 49°F/61°F
3.5in
Październik 54°F/67°F
3.6in
Listopad 58°F/72°F
3.6in
Grudzień 61°F/76°F
3.4in


Pogoda i klimat w Melbourne

Położone w Port Phillip Bay, Melbourne cieszy się oceanicznym klimatem z przyjemnym ciepłem przez cały rok i stałymi opadami deszczu. Podobnie jak Sydney, miasto znane z dużej zmienności klimatu tego samego dnia, również Melbourne ma bardzo zmienny klimat. Tak więc, jak zmieniają się pory roku, możliwe jest cieszenie się słońcem, upałem i kilkoma deszczowymi epizodami. I nawet jeśli cztery pory roku następują po sobie przez cały rok, ich daty nie pokrywają się z tymi, które mamy we Francji, ponieważ tutaj pory roku są odwrócone.

Klimat wiosną w Melbourne

W porównaniu z doskonałymi warunkami pogodowymi w Brisbane, w tym samym okresie, który trwa od września do listopada, wiosna w Melbourne jest stosunkowo chłodna. Deszczom towarzyszy chłodna poranna świeżość. Na szczęście w środku dnia, dzięki pięknemu słońcu, ciepło staje się bardziej komfortowe. Jednak pogoda w Melbourne pozostaje przyjemna.

Klimat w lecie w Melbourne

W grudniu większość australijskich społeczności cieszy się wspaniałym słońcem, czy to w Perth czy Alice Springs, gdzie pogoda jest po prostu idealna. Jednak ze względu na wpływ zatoki i jej układ geograficzny, Melbourne przeżywa kilka deszczowych epizodów. Tylko w styczniu można cieszyć się idealnym klimatem.

Klimat jesieni w Melbourne

Od marca do maja nie jest zaskakujące poczucie pewnej świeżości, zwłaszcza w nocy i we wczesnych godzinach dnia. Okres ten, który odpowiada jesieni, charakteryzuje się spadkiem temperatur. Pogoda przygotowuje się do nadchodzącej południowej zimy.

Klimat w zimie

Od czerwca do sierpnia cała Australia pogrąża się w australijskiej zimie. Jeśli jednak warunki pogodowe nie są tak surowe jak w Nowej Zelandii czy Tasmanii w tym samym okresie, nadal zaleca się noszenie wygodnej odzieży.

Melbourne : Melbourne
Wykresy: Temperatura i opady w Melbourne

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Melbourne: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Melbourne

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Melbourne (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Melbourne

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Melbourne
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec i Wrzesień.
 • Niski sezon turystyczny w Melbourne
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Lipiec i Sierpień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Melbourne
  Napływ turystów w Melbourne jest wysoki w Styczeń i Luty.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Melbourne
  Największy napływ turystów w Melbourne przypada na: Październik, Listopad i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Melbourne w poszczególnych miesiącach


Najlepszy okres na pobyt w Melbourne w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Melbourne miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Melbourne jest Czerwiec. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Listopad jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Melbourne

Cena lotu w obie strony Warszawa - Melbourne jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 5042 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w grudniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Melbourne będzie o 1771 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie

Średnia cena wynajmu samochodu w Melbourne

Wypożyczenie samochodu w Melbourne kosztuje średnio 86 zł za dobę. Cena ta waha się o 8.6 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w lutym wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 77 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lipcu ta średnia cena wynosi 86 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenieMelbourne: Inne miasta i pobliskie miejsca

Chargement en cours
Legenda: Melbourne Inne lokacje

Zmień jednostki