Kiedy jechać do Christchurch (Wyspa Południowa)

Kiedy jechać do Christchurch (Wyspa Południowa)? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Christchurch (Wyspa Południowa) to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty i Grudzień
 • Najzimniejsze miesiące to Lipiec i Sierpień
 • Najbardziej mokre miesiące to Kwiecień, Maj, Czerwiec, Sierpień i Październik


Pogoda w Christchurch (Wyspa Południowa) w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Christchurch (Wyspa Południowa)
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Christchurch (Wyspa Południowa) ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Christchurch (Wyspa Południowa) miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Christchurch (Wyspa Południowa) dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Christchurch (Wyspa Południowa)

Christchurch cieszy się umiarkowanym klimatem oceanicznym (z ciepłym latem) według klasyfikacji klimatów Köppena-Geigera. Maksymalna temperatura w Christchurch (Wyspa Południowa) wynosi średnio 63°F w ciągu roku (od 52°F w lipcu do 72°F w styczniu). Opady deszczu wynoszą 26.9in przez cały rok, najmniej 1.6in w wrześniu i najwięcej 3in w czerwcu.
 • Pomiędzy styczeń a kwiecień klimat jest korzystny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 61°F a deszcze pada 2.5in co miesiąc.
 • W maj klimat jest nie jest najlepszy, ale może być. Termometr podnosi się do 58°F°C a, w maj, oczekuję się 3 dni opadów.
 • W czerwiec klimat jest niekorzystny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 52°F a deszcz pada mniej więcej11% czasu w czerwiec.
 • W lipiec klimat jest bardzo niekorzystny. Termometr podnosi się do 52°F°C i możeszsię spodziewać 2in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • W sierpień klimat jest zły. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 54°F a deszcz pada mniej więcej12% czasu w sierpień.
 • Od wrzesień do październik klimat jest znośny. Rekordową temperatura w tym miesiącu jest 77°F i możeszsię spodziewać 2.8in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • Pomiędzy listopad a grudzień klimat jest korzystny. Temperatura podnosi się do 68°F a deszcz pada w grudzień mniej więcej2.1in.

Christchurch : New Regent Street, Christchurch
Wykresy: Temperatura i opady w Christchurch (Wyspa Południowa)

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Christchurch (Wyspa Południowa): minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Christchurch (Wyspa Południowa)

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Christchurch (Wyspa Południowa) (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Christchurch (Wyspa Południowa)

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Christchurch (Wyspa Południowa)
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Maj, Czerwiec, Lipiec i Sierpień.
 • Niski sezon turystyczny w Christchurch (Wyspa Południowa)
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Kwiecień, Wrzesień i Październik.
 • Wysoki sezon turystyczny w Christchurch (Wyspa Południowa)
  Napływ turystów w Christchurch (Wyspa Południowa) jest wysoki w Styczeń, Marzec i Listopad.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Christchurch (Wyspa Południowa)
  Największy napływ turystów w Christchurch (Wyspa Południowa) przypada na: Luty i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Christchurch (Wyspa Południowa) w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Christchurch (Wyspa Południowa) w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Christchurch (Wyspa Południowa) miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Christchurch (Wyspa Południowa) jest Sierpień. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Marzec jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Christchurch (Wyspa Południowa)

Cena lotu w obie strony Warszawa - Christchurch jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 6230 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w lipcu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Christchurch (Wyspa Południowa) będzie o 1452 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Christchurch (Wyspa Południowa)

Średnia cena wynajmu samochodu w Christchurch (Wyspa Południowa)

Wypożyczenie samochodu w Christchurch (Wyspa Południowa) kosztuje średnio 222 zł za dobę. Cena ta waha się o 109 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w czerwcu wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 179 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w grudniu ta średnia cena wynosi 287 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Christchurch: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Nowej Zelandii?

Chargement en cours
Legenda: Christchurch Inne lokacje

Zmień jednostki