Kiedy jechać do Auckland

Kiedy jechać do Auckland? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

  • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Auckland to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Listopad i Grudzień
  • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty i Marzec
  • Najzimniejsze miesiące to Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
  • Najbardziej mokre miesiące to Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Grudzień
  • Najlepsze miesiące na pływanie to Luty i Marzec

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Auckland w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Miesiąc
Styczeń 68°F/76°F
27%
Luty 70°F/76°F
35%
Marzec 68°F/74°F
29%
Kwiecień 65°F/70°F
36%
Maj 61°F/65°F
45%
Czerwiec 58°F/61°F
44%
Lipiec 56°F/61°F
49%
Sierpień 56°F/59°F
49%
Wrzesień 58°F/61°F
49%
Październik 59°F/63°F
35%
Listopad 61°F/67°F
32%
Grudzień 65°F/72°F
36%

Pogoda i klimat w Auckland

O klimacie

Miasto Auckland w Nowej Zelandii posiada klimat oceaniczny charakteryzujący się łagodnymi zimami, przyjemnymi latami i opadami deszczu przez cały rok. Jego położenie na Wyspie Północnej sprawia, że opady deszczu są tu gęstsze niż w Sydney w Australii. Podobnie jak w Wellington, położonym na południu Wyspy Północnej, klimat w Auckland nie ma pory suchej.

Sezon ciepły w Auckland

Czyste niebo panuje pomimo obecności kilku chmur na raz. Rzeczywiście, długie słoneczne dni są od czasu do czasu przerywane przez kilkugodzinne prysznice, które ożywiają roślinność. Charakteryzująca się nieznacznym wzrostem temperatury w środku dnia, ciepła pora roku w Auckland charakteryzuje się dobrą pogodą, przy czym maksymalne temperatury rzadko przekraczają 24°C, natomiast rano komfortowa temperatura otoczenia zapowiada piękne bezchmurne dni. Od rana do wieczora pogoda w Auckland sprzyja różnorodnym zajęciom na świeżym powietrzu.

Sezon zimny w Auckland

Od maja pogoda zaczęła się ochładzać i temperatury nieco spadały. Od czerwca do września Auckland przypomina inne miasta Wyspy Południowej. Podobnie jak Hokitika i Christchurch, gdzie zimnej porze roku towarzyszą intensywniejsze opady. Popołudnia są często wypełnione długimi godzinami deszczu, ponieważ pogoda staje się coraz chłodniejsza. Jednak w dni, kiedy deszcz i słońce zmieniają się, klimat Auckland nadal nadaje się do innych działań turystycznych, takich jak wizyta w Muzeum Pamięci Wojny.

Auckland : The Port Of Auckland

Klimat miesiąc po miesiącu

  • Pomiędzy styczeń a maj klimat jest przepiękny. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 61°F a deszcze pada 4.4in co miesiąc.
  • Pomiędzy czerwiec a wrzesień klimat jest w porządku. Temperatura podnosi się do 61°F i możeszsię spodziewać 4.2in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
  • Pomiędzy październik a listopad klimat jest korzystny. Rekordową temperatura w tym miesiącu jest 81°F a deszcz pada mniej więcej32% czasu w listopad.
  • W grudzień klimat jest jest w porządku. Temperatura podnosi się do 72°F a deszcze pada 3.9in co miesiąc.


Wykresy: Temperatura i opady w Auckland

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Auckland: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Nowa Zelandia: lot w najlepszej cenie!


Ładowanie lotów w trakcie. Prosimy czekać.

Znajdź lot w Nowej Zelandii:


Nowa Zelandia: Mapa

Auckland pojawia się na mapie poniżej z niebieska ikonką. Inne miasta lub lokalizacje w Nowej Zelandii pokazują się na mapie z czarną ikonką. Najedź kursorem po więcej informacji o klimacie.

Chargement en cours
Legenda: Auckland Inne lokacje

Rekomendowane dla Pani/Pana:

Auckland: Inne miasta i pobliskie miejsca

Główne miasta w Nowej Zelandii

Zobacz pełną listę miast

Zmień jednostki