Kiedy jechać do Auckland

Kiedy jechać do Auckland? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Auckland to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Październik, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień
 • Najzimniejsze miesiące to Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Najbardziej mokre miesiące to Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień
 • Najlepsze miesiące na pływanie to Luty i Marzec


Pogoda w Auckland w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Auckland
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Auckland ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Auckland miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Auckland dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Auckland

Miasto Auckland w Nowej Zelandii posiada klimat oceaniczny charakteryzujący się łagodnymi zimami, przyjemnymi latami i opadami deszczu przez cały rok. Jego położenie na Wyspie Północnej sprawia, że opady deszczu są tu gęstsze niż w Sydney w Australii. Podobnie jak w Wellington, położonym na południu Wyspy Północnej, klimat w Auckland nie ma pory suchej.

Sezon ciepły w Auckland

Czyste niebo panuje pomimo obecności kilku chmur na raz. Rzeczywiście, długie słoneczne dni są od czasu do czasu przerywane przez kilkugodzinne prysznice, które ożywiają roślinność. Charakteryzująca się nieznacznym wzrostem temperatury w środku dnia, ciepła pora roku w Auckland charakteryzuje się dobrą pogodą, przy czym maksymalne temperatury rzadko przekraczają 24°C, natomiast rano komfortowa temperatura otoczenia zapowiada piękne bezchmurne dni. Od rana do wieczora pogoda w Auckland sprzyja różnorodnym zajęciom na świeżym powietrzu.

Sezon zimny w Auckland

Od maja pogoda zaczęła się ochładzać i temperatury nieco spadały. Od czerwca do września Auckland przypomina inne miasta Wyspy Południowej. Podobnie jak Hokitika i Christchurch, gdzie zimnej porze roku towarzyszą intensywniejsze opady. Popołudnia są często wypełnione długimi godzinami deszczu, ponieważ pogoda staje się coraz chłodniejsza. Jednak w dni, kiedy deszcz i słońce zmieniają się, klimat Auckland nadal nadaje się do innych działań turystycznych, takich jak wizyta w Muzeum Pamięci Wojny.

Auckland : Auckland
Wykresy: Temperatura i opady w Auckland

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Auckland: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Auckland

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Auckland (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Auckland

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Auckland
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Czerwiec, Lipiec i Sierpień.
 • Niski sezon turystyczny w Auckland
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Maj i Wrzesień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Auckland
  Napływ turystów w Auckland jest wysoki w Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień i Październik.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Auckland
  Największy napływ turystów w Auckland przypada na: Listopad i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Auckland w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Auckland w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Auckland miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Auckland jest Czerwiec. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Marzec jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Auckland

Cena lotu w obie strony Warszawa - Auckland jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 5675 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Auckland będzie o 1106 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Auckland

Średnia cena wynajmu samochodu w Auckland

Wypożyczenie samochodu w Auckland kosztuje średnio 105 zł za dobę. Cena ta waha się o 34.7 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w maju wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 83 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w grudniu ta średnia cena wynosi 118 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Auckland: Inne miasta i pobliskie miejsca

Chargement en cours
Legenda: Auckland Inne lokacje


Zmień jednostki