Kiedy jechać do Kurunegala

Kiedy jechać do Kurunegala? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Kurunegala to: Styczeń, Luty, Marzec, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
 • Najbardziej mokre miesiące to Październik i Listopad


Pogoda w Kurunegala w poszczególnych miesiącach

Aby uzyskać pełne informacje o pogodzie i klimacie w Kurunegala w konkretnym miesiącu, Kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Miesiąc
Styczeń 76°F/86°F
5.4in
Luty 77°F/90°F
3.7in
Marzec 81°F/94°F
5.4in
Kwiecień 81°F/94°F
9.7in
Maj 81°F/90°F
8.7in
Czerwiec 79°F/88°F
2.1in
Lipiec 79°F/88°F
3.5in
Sierpień 79°F/88°F
4.2in
Wrzesień 79°F/90°F
5.2in
Październik 79°F/90°F
13.3in
Listopad 77°F/88°F
13.4in
Grudzień 77°F/86°F
9.2in


Pogoda i klimat w Kurunegala

Kurunegala cieszy się klimatem tropikalnych lasów deszczowych według klasyfikacji klimatów Köppena-Geigera. Maksymalna temperatura w Kurunegala wynosi średnio 90°F w ciągu roku (od 86°F w grudniu do 94°F w marcu). Opady deszczu wynoszą 83.5in przez cały rok, najmniej 2.1in w czerwcu i najwięcej 13.4in w listopadzie.
 • Pomiędzy styczeń a marzec klimat jest korzystny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 94°F a deszcze pada 5.4in co miesiąc.
 • W kwiecień klimat jest nie jest najlepszy, ale może być. Na przykład 94°F jest maksymalna temperatura w kwiecień a deszcz pada w kwiecień mniej więcej9.7in.
 • Pomiędzy maj a wrzesień klimat jest przepiękny. Rekordową temperatura w tym miesiącu jest 97°F i możeszsię spodziewać 5.2in opadów/miesiąc podczas tego okresu.
 • Pomiędzy październik a grudzień klimat jest jest w porządku. Rekordową temperatura w tym miesiącu jest 94°F i możeszsię spodziewać 9.2in opadów/miesiąc podczas tego okresu.Wykresy: Temperatura i opady w Kurunegala

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Kurunegala: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Kurunegala

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Kurunegala (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Kurunegala

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Kurunegala
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Październik i Listopad.
 • Niski sezon turystyczny w Kurunegala
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Sierpień.
 • Wysoki sezon turystyczny w Kurunegala
  Napływ turystów w Kurunegala jest wysoki w Wrzesień.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Kurunegala
  Największy napływ turystów w Kurunegala przypada na: Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Kurunegala w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Kurunegala w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Kurunegala miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Kurunegala jest Październik. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Kwiecień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie


Kurunegala: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać na Sri Lankę?

Chargement en cours
Legenda: Kurunegala Inne lokacje

Zmień jednostki