Kiedy jechać do Bangkoku

Bangkok ma klimat gorący przez cały rok, z temperaturami często oscylującymi między 25 a 35°C (95°F) . Niemniej jednak, niektóre pory roku są bardziej przyjemne do podróży, tak jak pora sucha.

Dlatego najlepszy okres na zwiedzanie Bangkoku trwa od połowy listopada do końca marca. To właśnie wtedy temperatury są najniższe, a pogoda mniej deszczowa. Styczeń i luty są najlepszymi miesiącami pod względem pogody, z wyjątkowo suchą aurą i temperaturami między 25 a 33°C (92°F) .

Jednakże, jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać do Bangkoku, listopad również może być dobrym wyborem. Pomimo że deszcze są tam nieco częstsze, będziesz mógł wziąć udział w festiwalu lampionów, Loy Krathong, który jest bez wątpienia najpiękniejszym świętem w kraju.

Między kwietniem a październikiem panuje pora deszczowa, z bardzo wysokimi temperaturami. Na przykład, w kwietniu i maju panuje szczególnie duszna pogoda z średnią temperaturą między 30 a 35°C (95°F) .

Dodatkowo, ta silna gorąca jest połączona z wzrostem opadów i burz. To czas deszczowy, z przeciętnie 10 do 20 dni deszczowych w miesiącu. Opady przybierają postać ulewnych deszczy, które mogą trwać kilka dni z rzędu, ale także występować tylko kilka minut pod koniec dnia.

Miesiące wrzesień i październik są szczególnie do unikania ze względu na prawie codzienne opady deszczu. Ponadto, w Bangkoku te opady powodują znaczne powodzie, podobne do tych w Wenecji. Powodzie są więc powszechne w tym okresie. Wreszcie, powietrze jest również szczególnie zanieczyszczone podczas pory deszczowej. Wszystkie te powody sprawiają, że miesiące od kwietnia do października nie są korzystnym okresem na podróż do Bangkoku.

Więc, kiedy jechać do Bangkoku? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Bangkoku to: Styczeń, Luty, Marzec, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Listopad
 • Październik jest najbardziej deszczowy
 • Temperatura morza jest odpowiednia na pływanie przez cały rok



Pogoda w Bangkoku w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Bangkoku
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Bangkoku ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Bangkoku miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Bangkoku dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień



Pogoda i klimat w Bangkoku

Z uwagi na swoje położenie geograficzne, Bangkok, stolica Tajlandii, posiada klimat typu tropikalnego. Dlatego też, przez cały rok panuje tam stała temperatura, ale z nierówno rozłożoną wilgotnością. Klimat w Bangkoku jest gorący przez cały rok, z temperaturami w okolicach 30°C (86°F) .

Jednakże, w Bangkoku wyróżnia się dwie pory roku:

 • Sucha pora roku, zimą, trwająca od połowy listopada do marca.
 • Bardzo gorąca i wilgotna pora roku, latem, trwająca od kwietnia do października.

Klimat w Bangkoku podczas suchej pory roku

Od listopada do marca, klimat w Bangkoku charakteryzuje się spadkiem temperatur i znacznym zmniejszeniem wilgotności.

W rzeczywistości, opady deszczu zmniejszają się, ustępując miejsca ładnej pogodzie. W szczególności od grudnia do lutego występuje 1 lub 2 dni deszczu w miesiącu.

Dodatkowo, intensywność opadów również maleje, co sprawia, że zazwyczaj deszcze nie trwają długo. Dni słonecznych jest wiele, a klimat będzie idealny do zwiedzania miasta.

Jeśli chodzi o temperatury, pogoda w Bangkoku jest przyjemna w tym okresie. W rzeczywistości, średnio wahają się one między 25 a 33°C (92°F) . Ponadto, regularnie wieje łagodny wiatr, co sprawia, że ciepło jest łatwiejsze do zniesienia.

Ta pora roku jest zatem idealna do odkrywania Bangkoku.

Klimat w Bangkoku podczas deszczowej pory roku

Od maja do października, w Bangkoku panuje duże ciepło i wzrost opadów.

Po pierwsze, od kwietnia temperatura rośnie, osiągając średnio od 30 do 36°C (97°F) . Atmosfera jest więc szczególnie duszna, zwłaszcza że powietrze jest nasycone wilgocią. Ta cecha sprawia, że ciepło jest jeszcze trudniejsze do zniesienia.

Z drugiej strony, podczas gdy opady są rzadkie w kwietniu, stają się znaczące od maja. To początek pory deszczowej, z około 14 dniami deszczu miesięcznie od maja do sierpnia.

W tym okresie opady są intensywne, występują w postaci ulewnych deszczów lub burz. Od maja do sierpnia przypada średnio około 200 mm deszczu lub więcej miesięcznie. Dlatego parasol będzie niezbędny, jeśli planujesz podróż w tym okresie. Jeśli chodzi o temperatury, ciepło pozostaje, ale lekko maleje wraz z nadejściem deszczów, utrzymując się średnio w zakresie od 27 do 33°C (92°F) .

Natomiast, wrzesień i październik to miesiące, w których intensywność opadów osiąga swój szczyt. Obserwuje się od 15 do 20 dni deszczu miesięcznie. Objętość jest również znacząca, z ponad 400 mm opadów w październiku w Bangkoku. Klimat w Bangkoku jest naprawdę niekorzystny dla pobytu.

Dodatkowo, z rzeką Chao Praya przepływającą przez miasto, powodzie są powszechne. Faktycznie, duże opady powodują wzrost poziomu wody. Nie jest rzadkością chodzenie po wodzie po kolana w niektórych dzielnicach Bangkoku w tym okresie.

Dlatego nie jest niemożliwe podróżowanie do Bangkoku podczas pory deszczowej. Faktycznie, możesz zobaczyć kilka promieni słońca po deszczach. Niemniej jednak, jeśli masz wybór, lepiej unikać września i października, które są najbardziej deszczowe.

Bangkok : Bangkok




Wykresy: Temperatura i opady w Bangkoku

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Bangkoku: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Bangkoku

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Bangkoku (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Bangkoku

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Bangkoku
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Kwiecień, Maj i Wrzesień.
 • Niski sezon turystyczny w Bangkoku
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec, Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Październik.
 • Wysoki sezon turystyczny w Bangkoku
  Napływ turystów w Bangkoku jest wysoki w Styczeń, Luty i Listopad.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Bangkoku
  Największy napływ turystów w Bangkoku przypada na: Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Bangkoku w poszczególnych miesiącach



Najlepszy okres na pobyt w Bangkoku w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Bangkoku miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Bangkoku jest Wrzesień. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Grudzień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Bangkoku

Cena lotu w obie strony Warszawa - Bangkok jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 2898 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Bangkoku będzie o 929 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Bangkoku

Średnia cena wynajmu samochodu w Bangkoku

Wypożyczenie samochodu w Bangkoku kosztuje średnio 111 zł za dobę. Cena ta waha się o 25.6 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w wrześniu wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 99 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w grudniu ta średnia cena wynosi 124 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Bangkok: Inne miasta i pobliskie miejsca

Kiedy jechać do Tajlandii?

Chargement en cours
Legenda: Bangkok Inne lokacje

Zmień jednostki