Kiedy jechać do Bangkoku

Kiedy jechać do Bangkoku? Tutaj znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć decyzje:

 • Najlepsze miesiące pod względem pogody w Bangkoku to: Styczeń, Luty, Marzec, Listopad i Grudzień
 • Średnio, najcieplejszymi miesiącami są Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Listopad
 • Październik jest najbardziej deszczowy
 • Temperatura morza jest odpowiednia na pływanie przez cały rok


Pogoda w Bangkoku w poszczególnych miesiącach

Infografika najlepszych okresów na wizytę w Bangkoku
Infografika najlepszych okresów na wizytę w Bangkoku ©gdzie-i-kiedy.pl

Szczegóły pogody w Bangkoku miesiąc po miesiącu

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody w Bangkoku dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad GrudzieńPogoda i klimat w Bangkoku

Ze względu na swoje położenie geograficzne, Bangkok, stolica Tajlandii, ma tropikalny klimat monsunowy z wpływami oceanicznymi. Bangkok rzeczywiście znajduje się w Zatoce Tajlandzkiej. Sprzyja to stałej temperaturze przez cały rok i nierównomiernemu rozłożeniu wilgotności. Można więc wyróżnić dwie pory roku w Bangkoku. Ten rodzaj klimatu przypomina ten z Filipin i Malezji.

Sezon suchy w Bangkoku

Od listopada do kwietnia klimat Bangkoku charakteryzuje się znacznym spadkiem wilgotności. W rzeczywistości, jest tylko kilka deszczowych dni w miesiącu. A co więcej, intensywność natrysków słabnie, by ustąpić miejsca dobrej pogodzie. W tym sezonie można cieszyć się słoneczną pogodą, która trwa przez cały dzień. Miesiące grudzień i styczeń są szczególnie korzystne. I pomimo porannego upału o temperaturze około 24°C, pogoda w Bangkoku jest przyjemna, ponieważ wiatr wieje delikatnie, zapewniając komfort cieplny. Ten sezon jest idealny do odkrywania Bangkoku lub do przebywania w nim.

Sezon mokry w Bangkoku

Jeśli efekt monsunu jest bardziej intensywny na wyspie Koh Phi Phi lub na wyspie Koh Lanta, to w Bangkoku jest on nieco osłabiony. Wynika to z sytuacji graficznej miasta. Ziemia otaczająca zatokę Tajlandii łagodzi intensywność natrysków, wpływając tym samym na klimat Bangkoku. Tak więc od maja do października, istnieje naprzemienność dobrej pogody i deszczowych dni, przerywana od czasu do czasu przez zachmurzone niebo. Jeśli w październiku pogoda jest niesprzyjająca, to reszta sezonu jest do przyjęcia.

Bangkok : Bangkok
Wykresy: Temperatura i opady w Bangkoku

Poniższe grafiki pokazują następujące średnie sezonowe w Bangkoku: minimalna i maksymalna temperatura powietrza, ryzyko i wielkość opadów w miesiącu, średnie dzienne nasłonecznienie, temperatura morza, poziom wilgotności względnej powietrza w poszczególnych miesiącach w roku.

Temperatura na zewnątrz

Zjawiska Atmosferyczne (opady)

Codzienne godziny słońca

Temperatura morza

Wilgotność


Napływ turystów i sezony turystyczne w Bangkoku

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Bangkoku (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Bangkoku

 • Bardzo niski sezon turystyczny w Bangkoku
  Miesiące o najmniejszej liczbie turystów to: Kwiecień, Maj i Wrzesień.
 • Niski sezon turystyczny w Bangkoku
  Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Luty, Marzec, Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Październik.
 • Wysoki sezon turystyczny w Bangkoku
  Napływ turystów w Bangkoku jest wysoki w Styczeń i Listopad.
 • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Bangkoku
  Największy napływ turystów w Bangkoku przypada na: Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Bangkoku w poszczególnych miesiącachNajlepszy okres na pobyt w Bangkoku w niskich cenach

Średnia cena hoteli w Bangkoku miesiąc po miesiącu

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym miesiącem pod względem ceny za nocleg w pokoju hotelowym w Bangkoku jest Listopad. Więc to dobry czas, aby podróżując, zaoszczędzić pieniądze! Natomiast Kwiecień jest statystycznie najdroższym miesiącem w roku w branży hotelarskiej.

Zarezerwuj pokój w hotelu w najlepszej cenie

Średnia cena lotów do Bangkoku

Cena lotu w obie strony Warszawa - Bangkok jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 2771 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Bangkoku będzie o 1025 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do Bangkoku

Średnia cena wynajmu samochodu w Bangkoku

Wypożyczenie samochodu w Bangkoku kosztuje średnio 34.7 zł za dobę. Cena ta waha się o 8.7 zł w zależności od miesiąca. Tak więc w czerwcu wynajem samochodu na 24 godziny kosztuje średnio 30.4 zł, to najlepszy czas na zaoszczędzenie pieniędzy! Zaś w lutym ta średnia cena wynosi 40 zł.

Wynajmij samochód w najlepszej cenie


Bangkok: Inne miasta i pobliskie miejsca

Chargement en cours
Legenda: Bangkok Inne lokacje


Zmień jednostki