Kiedy jechać na Malediwy?

Najlepszy czas na wyjazd na Malediwy przypada na suchą porę, która trwa od grudnia do kwietnia. Z stałym, przyjemnym ciepłem i obfitością słońca, jest to moment, gdy warunki pogodowe są najbardziej korzystne.

Co więcej, okres między grudniem a lutym to wysoki sezon turystyczny na archipelagu. Warto więc odpowiednio zaplanować swój budżet podróży, ponieważ ceny lotów i zakwaterowania mogą być wysokie.

Z kolei w miesiącach czerwiec, październik i listopad występują umiarkowane opady deszczu. Dni słoneczne są liczne, a większość czasu można cieszyć się bezchmurnym niebem. Podróżujący korzystają z tego okresu, który jest mniej turystyczny, aby zaplanować swoją podróż na Malediwy.

Okres, który należy unikać, przypada głównie podczas monsunu letniego, gdy opady są najintensywniejsze. Zaczyna się on pod koniec kwietnia i staje się bardziej intensywny w sierpniu i wrześniu. Ponadto jest to czas, gdy wiatr jest bardzo silny, co sprzyja uprawianiu surfingu, ale nieco mniej korzystnie wpływa na kąpiele czy nurkowanie.

Wreszcie, jeśli zastanawiasz się, kiedy wybrać się na Malediwy, wiedz, że przez cały rok można cieszyć się odpowiednimi warunkami pogodowymi, w zależności od wybranej destynacji. W rzeczywistości, podczas pory suchej atole na północy archipelagu są mniej narażone na deszcze. Natomiast podczas pory deszczowej atole na południu mają mniej intensywne opady.

Ponieważ pogoda jest ogólnie korzystna przez cały rok, podróżowanie na Malediwy poza sezonem wysokim może być interesujące dla podróżników o ograniczonym budżecie.Pogoda na Maladiwach w poszczególnych miesiącach

Po informacje o klimacie i pogodzie w każdym mieście na Maladiwach dla konkretnego miesiąca kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 83°F
2 do 9 dni*
Luty 83°F
2 do 8 dni*
Marzec 85°F
2 do 9 dni*
Kwiecień 85°F do 86°F
2 do 12 dni*
Maj 85°F do 86°F
12 do 18 dni*
Czerwiec 85°F
7 do 20 dni*
Lipiec 83°F do 85°F
10 do 18 dni*
Sierpień 83°F do 85°F
12 do 19 dni*
Wrzesień 83°F do 85°F
11 do 14 dni*
Październik 83°F do 85°F
10 do 14 dni*
Listopad 85°F
8 do 16 dni*
Grudzień 83°F
8 do 13 dni*
* pogoda zmienia się w całym kraju

Kiedy jechać na Maladiwach według miast

Chargement en coursKlimat i Pogoda na Maladiwach

Położone na Oceanie Indyjskim, na południe od Sri Lanki i Indii, archipelag Malediwy, który samą swoją nazwą zachwyca turystów z całego świata, cieszy się tropikalnym i równikowym klimatem. Na miejscu temperatury są wysokie, ale nie zbyt gorące przez cały rok, oscylując między 25 a 30°C (86°F) . W okresie od lutego do maja średnie temperatury nieznacznie rosną, a częściej odczuwa się duszne powietrze. Niemniej jednak, przez cały rok wilgotność na Malediwach wynosi około 80%.

Marzysz o kąpieli w turkusowej lagunie? To świetnie, ponieważ temperatura wody jest również idealna na Malediwach, oscylując między 28 a 30°C (86°F) . Z blisko 2500 godzinami nasłonecznienia w ciągu roku, klimat Malediwów ma wszystko, czego dusza zapragnie! Niemniej jednak, archipelag znajduje się w pobliżu równika, co sprawia, że opady są również bardzo obfite. Na szczęście deszcze zazwyczaj są krótkotrwałe, a słońce szybko wraca na swoje miejsce.

Klimat Malediwów dzieli się na dwa wyraźnie różne pory roku, których okresy są określone przez różne monsuny:

  • z jednej strony mamy porę suchą, od grudnia do marca
  • z drugiej porę deszczową, od końca kwietnia do listopada

Malediwy: Bungalows sur le lagon aux Maldives

Porę suchą

Od grudnia do marca panuje monsun północno-wschodni, zwany również „Iruwai”. W tym okresie archipelag nie doświadcza intensywnych opadów deszczu, ponieważ jest chroniony przez Sri Lankę. Jest to zatem okres, gdy klimat jest najbardziej przyjemny.

Porę deszczową

Pora deszczowa odpowiada monsunowi południowo-zachodniemu, zwane również „Hulhangu”. Ten okres jest znacznie bardziej niestabilny, ponieważ oprócz deszczu występuje również silny wiatr, co powoduje, że morze jest wzburzone.

W tym czasie opady mogą być bardzo intensywne i występować o każdej porze dnia. Niemniej jednak są one zazwyczaj krótkotrwałe i często przychodzą w postaci przelotnych deszczów lub burz.

Zdarzają się jednak chwilowe przejaśnienia, które pozwalają cieszyć się pobytem na Malediwach.

Miesiące od kwietnia do sierpnia zazwyczaj charakteryzują się największymi opadami.

Wreszcie, Malediwy są bardzo rzadko dotknięte cyklonami tropikalnymi. Zdarza się jednak, że niektóre wyspy na północy są dotknięte tymi zjawiskami. Powoduje to głównie szkody materialne. Należy zatem wiedzieć, że okres cyklonowy przypada na od kwietnia do grudnia z większym ryzykiem w maju i listopadzie. Faktycznie, to wtedy morze jest najcieplejsze. Jest to więc informacja ważna przy rezerwacji pobytu.

Klimat na Malediwach w różnych regionach

Ponieważ archipelag jest stosunkowo rozległy, pogoda na Malediwach różni się w zależności od regionu.

W rzeczywistości, południe archipelagu jest bardzo blisko równika. Dlatego klimat jest równikowy, a opady występują przez cały rok. Na przykład na Atolu Addu, pory deszczowa i sucha są mniej zauważalne. W okresie od września do stycznia notuje się około 150 mm deszczu, a w kwietniu i maju od 160 do 200 mm. Najlepszymi miesiącami podróży są raczej luty, marzec i czerwiec.

Z kolei, w centrum archipelagu jak na Dharavandhoo, klimat jest bardzo korzystny od grudnia do kwietnia z niewielkimi opadami i słoneczną pogodą. Jednakże maj jest najbardziej deszczowym miesiącem z przeciętnie 250 mm opadów. Okres od lipca do listopada jest również charakteryzowany przez burzową pogodę. Malé, stolica Malediwów, ma podobny klimat do tego atolu.

Wreszcie, atole na północy zazwyczaj mają mniej opadów w porze suchej. Na przykład na Dhidhdhoo, ten okres jest prawie suchy, ponieważ notuje się mniej niż 40 mm deszczu miesięcznie od stycznia do kwietnia. Klimat jest naprawdę idealny w tym okresie, z temperaturami w okolicach 30°C (86°F) i dużą ilością słońca.

Jednakże, od czerwca dni deszczowe są częste z ponad 200 mm opadów od czerwca do września. W porównaniu, opady w Malé są znacznie niższe. Należy zatem unikać pory monsunu zimowego podczas podróży na atole na północy Malediwów.


Temperatura i opady na Maladiwach

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur na Maladiwach i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Male, Addu Atoll, Dharavandhoo, Dhidhdhoo i Gan, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne na Maladiwach

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny na Maladiwach (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne na Maladiwach

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Marzec, Maj, Czerwiec, Lipiec, Wrzesień, Październik i Listopad. Napływ turystów na Maladiwach jest wysoki w Styczeń, Luty, Kwiecień, Sierpień i Grudzień.

  • Bardzo niski sezon turystyczny na Maladiwach: Maj, Czerwiec i Lipiec.
  • Niski sezon turystyczny na Maladiwach: Marzec, Wrzesień, Październik i Listopad.
  • Wysoki sezon turystyczny na Maladiwach: Kwiecień i Sierpień.
  • Bardzo wysoki sezon turystyczny na Maladiwach: Styczeń, Luty i Grudzień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów na Maladiwach w poszczególnych miesiącach


Średnia cena lotów na Malediwy

Cena lotu w obie strony Warszawa - Male jest średnio niższa w przypadku wylotu w maju (średnio 2877 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Male będzie o 760 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów na MalediwyGdzie jechać na Maladiwach?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Male83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F
Addu Atoll83°F85°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F
Dharavandhoo83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F
Dhidhdhoo83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F
Gan83°F85°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F
Hulhulé83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F
Maafushi83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F
Naifaru (atol Faadhippolhu)83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F
Thulusdhoo83°F83°F85°F86°F86°F85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F

Legenda:

idealna pogoda

dobra pogoda

znośna pogoda


O kraju Malediwy

Co robić na Maladiwach?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Malediwy są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Malediwy są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Malediwy pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Male, Addu Atoll, Dharavandhoo, Dhidhdhoo, Gan, Hulhulé, Maafushi, Naifaru (atol Faadhippolhu) i i 1 Inne miasta.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki