Kiedy jechać na Bali?

Przez cały rok na Bali możesz spodziewać się przyjemnych temperatur. Zazwyczaj oscylują one między 24 a 34°C (94°F) w ciągu dnia. Jednakże, idealna pora na odwiedzenie tej indonezyjskiej wyspy przypada na miesiące od maja do października, podczas pory suchej. Jest to najlepszy okres na wyjazd na Bali, aby cieszyć się plażami, nurkowaniem czy surfowaniem. Słońce będzie na niebie.

Jednakże, bardziej szczegółowo, od czerwca do września zaleca się podróżowanie na Bali. Klimat w tym okresie jest idealny. Opady są rzadkie, temperatury łagodne, a podróżni docenią chłodniejsze wieczory.

Natomiast, jeśli to możliwe, należy unikać miesięcy lipiec-sierpień, gdy jest duże natężenie ruchu turystycznego i wzrost cen.

Od listopada do kwietnia trwa pora deszczowa. Występują intensywne opady deszczu i wysoka wilgotność. Ten okres przypada również na porę gorącą. Dlatego atmosfera może być trudna do zniesienia. Jednakże, zdarzają się piękne, słoneczne dni.

Ponadto, chociaż nie jest rzadkością ciągłe deszcze między grudniem a lutym, większość opadów ma miejsce pod koniec dnia. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, kiedy pojechać na Bali, wiedz, że nadal można zorganizować swój pobyt w tym okresie, zwłaszcza w listopadzie, marcu lub kwietniu.

Wreszcie, ponieważ rok trwa 210 dni według kalendarza Pawukon, daty tradycyjnych balinezyjskich świąt (Odalan, Galungan...) regularnie się zmieniają. Jednakże, ze względu na dużą liczbę codziennych uroczystości religijnych na wyspie, z pewnością będziesz mógł wziąć w nich udział podczas swojego pobytu na Bali. To wszystko, bez względu na datę swojej podróży.Gdzie i kiedy jechać w zależności od pogody?

Nusa Penida
Nusa Lembongan, Tanglad...

Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
83°F do 86°F°C
3 do 8 dni
81°F do 83°F
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Listopad i Grudzień
85°F do 86°F°C
13 do 20 dni
85°F do 86°F

Północ
Munduk, Lovina Beach, Tejakula...

Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
83°F do 86°F°C
1 do 4 dni
81°F do 85°F
Kwiecień, Maj i Listopad
85°F do 86°F°C
7 do 11 dni
85°F do 86°F
Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień
85°F
15 do 18 dni
85°F do 86°F

Południe
Denpasar, Kuta, Nusa Dua...

Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik i Listopad
81°F do 86°F°C
2 do 12 dni
81°F do 86°F
Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień
86°F
13 do 19 dni
85°F do 86°F

Środek
Ubud, Tabanan, Bangli...

Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
81°F do 86°F°C
1 do 9 dni
81°F do 83°F
Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Listopad i Grudzień
85°F do 86°F°C
7 do 20 dni
85°F do 86°F
Styczeń
85°F do 86°F°C
18 do 21 dni
85°F

Wschód
Amed, Padangbai, Mount Agung...

Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik
83°F do 86°F°C
3 do 8 dni
81°F do 85°F
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Listopad i Grudzień
85°F do 86°F°C
13 do 20 dni
85°F do 86°F

Zachód
Negara, Gilimanuk, Bali Barat National Park...

Lipiec, Sierpień i Wrzesień
83°F do 86°F°C
1 do 3 dni
81°F do 83°F
Maj, Czerwiec i Październik
85°F do 88°F°C
3 do 10 dni
83°F do 85°F
Kwiecień i Listopad
86°F do 88°F°C
8 do 16 dni
85°F do 86°F
Styczeń, Luty, Marzec i Grudzień
86°F do 88°F°C
11 do 26 dni
85°F do 86°F

Aby uzyskać wszystkie informacje na temat klimatu i pogody na Bali dla określonego miesiąca, kliknij odpowiedni link poniżej:

Bali w styczniu Bali w lutym Bali w marcu Bali w kwietniu Bali w maju Bali w czerwcu Bali w lipcu Bali w sierpniu Bali w wrześniu Bali w październiku Bali w listopadzie Bali w grudniu


Kiedy jechać na Bali według miast

Chargement en cours
Nusa Penida Nusa Penida Północ Północ Południe Południe Środek Środek Wschód Wschód Zachód Zachód

Zobacz calą listę miastKlimat i Pogoda na Bali

Mała wyspa należąca do Indonezji, Bali znajduje się między Dżakartą a Lombok, niedaleko Malezji lub Filipin.

Ta wyspa, położona w pobliżu równika, ma tropikalny klimat, gdzie występują tylko dwie pory roku:

  • pora sucha od maja do października
  • pora deszczowa, zwana również monsunem, od listopada do kwietnia.

Dzięki przyjemnym temperaturom przez cały rok, klimat na Bali uważany jest za idealny zarówno dla podróżnych, jak i dla mieszkańców. To jedna z przyczyn, dla której coraz więcej Europejczyków odkrywa tę wyspę, a nawet decyduje się na osiedlenie się tam. Temperatura oscyluje między 24 a 34°C (94°F) przez cały rok, a słoneczne dni są bardzo częste. Należy jednak uważać na słońce na Bali, ponieważ nawet gdy niebo jest zachmurzone, można szybko się poparzyć.

Wreszcie, pogoda na Bali zawsze jest sprzyjająca do kąpieli. Temperatura wody wynosi od 26 do 30°C (86°F) przez cały rok.

Bali: La vallée luxuriante de Sidemen

Pogoda na Bali podczas pory suchej

Na Bali pora sucha trwa od maja do października. Charakteryzuje się temperaturami oscylującymi między 24 a 32°C (90°F) w ciągu dnia, dużą ilością słońca i stosunkowo suchym klimatem. Ta pora roku jest również nazywana porą chłodną. Faktycznie, temperatury mają tendencję do spadania wieczorem.

Jeśli wybierasz się na wakacje na Bali w tym okresie, będziesz mógł cieszyć się krajobrazami, plażami, ale także wieloma świątyniami do odkrycia. Jednakże, ponieważ Bali ma klimat tropikalny, należy zauważyć, że opady deszczu nie są rzadkie w tym okresie, zwłaszcza pod koniec dnia i w nocy. Na szczęście nic, co mogłoby zepsuć naprawdę twój pobyt.

Najchłodniejszym miesiącem na Bali jest również najsuchszy miesiąc: jest to sierpień. Faktycznie, pada tam średnio 9 dni w miesiącu, a temperatura wynosi około 26°C (79°F) .

Jeśli chcesz uniknąć tłumów i cieszyć się korzystnymi warunkami pogodowymi, miesiące czerwiec, wrzesień i październik będą bardzo dobrym wyborem na zaplanowanie swojej podróży.

Pogoda na Bali podczas pory deszczowej

Pora deszczowa na Bali trwa więc od listopada do kwietnia. Ten okres odpowiada porze deszczowej, związanym z monsunem. Liczba dni deszczowych wynosi przede wszystkim 25 dni, a opady wynoszą 245 mm w miesiącach grudniu i styczniu. Niemniej podróż w tym okresie jest możliwa pod warunkiem zabrania ze sobą dobrych ubrań przeciwdeszczowych i preferowania wizyt kulturalnych nad plażami.

Generalnie deszcz pada w postaci przelotnych opadów, które występują w nocy. Jednakże, podczas pory deszczowej, możliwe jest, że przelotne opady lub nawet burze wystąpią w ciągu dnia i że deszcz utrzyma się przez kilka dni. Jeśli trzeba wybierać, lepiej wybrać pobyt w marcu niż w styczniu. Deszcze powinny być tam zazwyczaj mniej częste.

Ta pora roku pokrywa się również z porą gorącą: temperatury często przekraczają 30°C (86°F) między listopadem a kwietniem. Ponadto, wilgotność powietrza jest zazwyczaj powyżej 80%, co sprawia, że atmosfera jest duszna i czasami trudna do zniesienia.

Wreszcie, od stycznia do kwietnia, możliwe jest, że cyklony tropikalne przejdą tuż obok Bali. Nawet jeśli wyspa nie jest bezpośrednio dotknięta, te zdarzenia mogą przynieść silne wiatry i opady deszczu przez kilka dni.

Różnice klimatyczne na Bali

Klimat na wyspie Bali jest determinowany przez jej położenie w ciepłym i wilgotnym regionie. To również wiatry i obecność gór decydują o pojawieniu się deszczu.

W Indonezji, występuje monsun południowo-zachodni od czerwca do września i monsun północno-wschodni od listopada do końca marca. To ten drugi naraża Bali na porę deszczową. Niemniej jednak zdarza się, że pora deszczowa przesuwa się w czasie. Może zacząć się w październiku i zakończyć w kwietniu, w zależności od roku.

Warto również wiedzieć, że niektóre obszary wyspy są bardziej deszczowe niż inne. Dotyczy to zwłaszcza wnętrza lądu, terenów górzystych i północnego wybrzeża. Południowa część (Denpasar, Kuta…) jest najmniej deszczowa, ale również najbardziej turystyczna.

Ponadto, północ wyspy przecina łańcuch wulkaniczny, w tym słynny wulkan, Gunung Agung, nadal aktywny. W tej górzystej okolicy często panuje chłodniejsza pogoda.

Godziny dnia są praktycznie takie same na Bali. Od 6:00 do 18:30 około przez cały rok. Wynika to z położenia wyspy blisko równika. Warto więc wstać wcześnie, aby jak najlepiej korzystać z podróży na Bali.

Ostatecznie, w zależności od tego, czego szukasz, Bali jest przyjemną wyspą do odkrywania w dowolnej porze roku. Można również połączyć swój pobyt z wizytą na innej indonezyjskiej wyspie. Faktycznie, niedaleko, wyspy Lombok i Java cieszą się tym samym rodzajem klimatu.


Temperatura i opady na Bali

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur na Bali i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Denpasar, Amed, Ubud, Bali Barat National Park i Bangli, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne na Bali

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny na Bali (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne na Bali

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Listopad i Grudzień. Napływ turystów na Bali jest wysoki w Lipiec, Sierpień, Wrzesień i Październik.

  • Bardzo niski sezon turystyczny na Bali: Styczeń, Luty, Marzec i Kwiecień.
  • Niski sezon turystyczny na Bali: Maj, Czerwiec, Listopad i Grudzień.
  • Wysoki sezon turystyczny na Bali: Lipiec, Wrzesień i Październik.
  • Bardzo wysoki sezon turystyczny na Bali: Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów na Bali w poszczególnych miesiącachGdzie jechać na Bali?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Denpasar86°F86°F86°F86°F85°F83°F83°F81°F83°F85°F86°F86°F
Amed86°F86°F86°F86°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F86°F
Ubud85°F86°F86°F86°F85°F83°F81°F81°F85°F86°F86°F85°F
Bali Barat National Park86°F86°F86°F86°F86°F85°F83°F85°F86°F88°F88°F86°F
Bangli85°F86°F86°F86°F85°F83°F81°F81°F85°F86°F86°F85°F
Gilimanuk86°F86°F86°F86°F86°F85°F83°F85°F86°F88°F88°F86°F
Kuta86°F86°F86°F86°F85°F83°F83°F81°F83°F85°F86°F86°F
Lovina Beach85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F
Mount Agung86°F86°F86°F86°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F86°F
Munduk85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F
Negara88°F88°F88°F88°F86°F85°F83°F83°F85°F86°F88°F88°F
Nusa Dua86°F86°F86°F86°F85°F83°F83°F81°F83°F85°F86°F86°F
Nusa Lembongan86°F86°F86°F86°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F86°F
Padangbai86°F86°F86°F86°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F86°F
Tabanan85°F86°F86°F86°F85°F83°F81°F81°F85°F86°F86°F85°F
Tanglad86°F86°F86°F86°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F86°F
Tejakula85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F
Balian Beach (Tabanan)85°F86°F86°F86°F85°F83°F81°F81°F85°F86°F86°F85°F
Bedugul85°F85°F85°F85°F85°F85°F83°F83°F85°F86°F86°F85°F
Belimbingsari86°F86°F86°F86°F86°F85°F83°F85°F86°F88°F88°F86°F

Legenda:

idealna pogoda

dobra pogoda

znośna pogoda

zła pogoda


O kraju Bali

Co robić na Bali?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Bali są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Bali są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Bali pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Denpasar, Amed, Ubud, Bali Barat National Park, Bangli, Gilimanuk, Kuta, Lovina Beach, i 35 Inne miasta.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki