Kiedy jechać do Singapuru?

Najlepszy okres na wyjazd do Singapuru to od stycznia do marca, a następnie od maja do października. Faktycznie, miesiące kwiecień, listopad i grudzień są szczególnie deszczowe.

Położone w samym sercu Azji Południowo-Wschodniej, miasto-państwo stanowi prawdziwe skrzyżowanie dróg dla podróżnych. Sierpień i grudzień to okresy o bardzo wysokim natężeniu ruchu turystycznego, podczas gdy w lipcu i październiku jest to okres wysokiego sezonu. Kiedy więc wybrać się do Singapuru, aby uniknąć tłumów, zachowując przy tym korzystne warunki pogodowe? Postaw na miesiące styczeń-marzec, maj, czerwiec i wrzesień.

Pod względem budżetu, Singapur jest drogim miastem w regionie. Aby wydać jak najmniej, najlepszym okresem jest marzec, podczas gdy w lipcu i sierpniu ceny biletów lotniczych rosną. Bądź również czujny na różne wydarzenia odbywające się na miejscu, mogą one szybko podnieść ceny zakwaterowania. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się dokonywanie rezerwacji jak najwcześniej: będziesz miał większy wybór i będziesz mógł skorzystać z rabatów.

Co spakować do walizki na podróż do Singapuru? Z uwagi na ciepły i wilgotny klimat przez cały rok, lekkie ubrania z bawełny są idealne. Ponieważ wszystkie zamknięte miejsca są mocno klimatyzowane, pamiętaj jednak o zabraniu czegoś do przykrycia. Komary są również powszechne na wyspie. Zadbaj więc o ubrania, które zakrywają ramiona i nogi na wieczór. Wreszcie, dobre zabezpieczenie przeciwsłoneczne jest niezbędne: krem, okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz lub czapka.Pogoda w Sinagpurze w poszczególnych miesiącach

Po informacje o klimacie i pogodzie w każdym mieście w Sinagpurze dla konkretnego miesiąca kliknij na odpowiednią linię poniżej:

Styczeń 86°F
16 do 20 dni*
Luty 88°F
10 do 14 dni*
Marzec 90°F
17 do 19 dni*
Kwiecień 90°F
21 do 22 dni*
Maj 85°F do 92°F
19 do 20 dni*
Czerwiec 90°F
15 dni
Lipiec 88°F
14 do 15 dni*
Sierpień 88°F
15 do 17 dni*
Wrzesień 90°F
12 do 13 dni*
Październik 90°F
17 do 18 dni*
Listopad 88°F
21 do 23 dni*
Grudzień 88°F
24 do 26 dni*
* pogoda zmienia się w całym kraju

Kiedy jechać w Sinagpurze według miast

Chargement en coursKlimat i Pogoda w Sinagpurze

Klimat Singapuru jest typu równikowego, charakteryzującego się obfitością opadów i stałą temperaturą przez cały rok.

Położona na wybrzeżu Malezji i blisko równika, wyspa cieszy się stałymi temperaturami, niezależnie od pory roku. Maksymalne temperatury oscylują między 30 a 33°C (92°F) , podczas gdy w nocy termometr wskazuje średnie wartości między 26 a 28°C (83°F) . Ogólnie rzecz biorąc, w centrum miasta jest zawsze nieco cieplej niż na wybrzeżu, a deszcz nigdy nie powoduje znacznego ochłodzenia na wyspie.

Podobnie jak temperatura powietrza, temperatury Morza Południowochińskiego są sielankowe, oscylując między 28 a 31°C (88°F) .

Pogoda w Singapurze charakteryzuje się wysoką wilgotnością: między 70% a 80% w zależności od pory roku, zawsze jest wilgotno. W stolicy średnio notuje się 178 dni deszczowych rocznie! Niemniej jednak kraj ma przyjemny poziom nasłonecznienia.

Singapur: Vue aérienne sur Marina Bay à Singapour

Chociaż deszcz jest obecny przez cały rok, można wyróżnić dwie wyraźnie różne pory monsunowe:

  • Monsun północno-wschodni, zwany również monsunem zimowym, jest najbardziej intensywny. Spada na Singapur między październikiem a styczniem, przy czym listopad i grudzień są najbardziej deszczowe, z maksymalnie 26 dniami deszczowymi w miesiącu. Jednakże należy to ująć w odpowiedni kontekst: opady są intensywne, ale krótkotrwałe, i bardzo rzadko zdarza się, że pada cały dzień. Dlatego jeśli podróżujesz do Singapuru w tym okresie roku, będziesz mógł/mogła cieszyć się pięknymi przejaśnieniami.
  • Monsun południowo-zachodni, czyli monsun letni, nawiedza Singapur w kwietniu i do połowy maja. Opady są znacznie mniej obfite i zazwyczaj występują pod koniec dnia i w nocy, średnio przez 20 dni.

Klimat podczas pór suchych w Singapurze

Od końca stycznia do marca, a następnie od maja do października, są to najsuchsze okresy w Singapurze, a raczej najmniej wilgotne. Jak wspomniano wcześniej, deszcze są nadal obecne, ale znacznie słabsze i mniej częste. Luty jest najmniej deszczowym miesiącem w roku.

W ciągu tych pór Singapur nawiedzają tzw. "uderzenia Sumatry", które manifestują się w postaci bardzo gwałtownych, ale również bardzo krótkich burz.


Temperatura i opady w Sinagpurze

Na tych grafikach 3 prezentujemy ewolucje temperatur w Sinagpurze i opady deszczu miesiąc po miesiącu w Singapur, Jurong East, Pulau Ubin i Wyspa Sentosa, także miesięczna temperatura morza w miastach wybrzeżnych.


Napływ turystów i sezony turystyczne w Sinagpurze

Dowiedz się, kiedy jest wysoki sezon turystyczny w Sinagpurze (a zatem okres, w którym napływ turystów jest największy), a kiedy jest niski sezon turystyczny, korzystając z naszych danych i grafik.

Sezony turystyczne w Sinagpurze

Miesiące, w których napływ turystów jest niski to: Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Wrzesień i Listopad. Napływ turystów w Sinagpurze jest wysoki w Lipiec, Sierpień, Październik i Grudzień.

  • Bardzo niski sezon turystyczny w Sinagpurze: Styczeń, Kwiecień i Listopad.
  • Niski sezon turystyczny w Sinagpurze: Luty, Marzec, Maj, Czerwiec i Wrzesień.
  • Wysoki sezon turystyczny w Sinagpurze: Lipiec, Październik i Grudzień.
  • Bardzo wysoki sezon turystyczny w Sinagpurze: Sierpień.

Wykres: wskaźnik napływu turystów w Sinagpurze w poszczególnych miesiącach


Średnia cena lotów do Singapuru

Cena lotu w obie strony Warszawa - Singapur jest średnio niższa w przypadku wylotu w marcu (średnio 3134 zł): to najlepszy okres dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z drugiej strony wyjeżdżając w sierpniu, ryzykujesz, że cena biletu lotniczego do Singapuru będzie o 797 zł wyższa.

Znajdź lot w najlepszej cenie Ceny lotów do SingapuruGdzie jechać w Sinagpurze?

Ta tabela pokazuje maksymalne temperatury dla każdego miasta oraz nasza opinie, na temat pogody z miesiąca na miesiąc (zobacz kolor w legendzie pod tabela).

Miasta sty.lut.mar.kwi.majcze.lip.sie.wrz.paź.lis.gru.
Singapur86°F88°F90°F90°F92°F90°F88°F90°F90°F90°F88°F88°F
Jurong East86°F88°F90°F90°F90°F90°F88°F88°F90°F90°F88°F88°F
Pulau Ubin86°F88°F90°F90°F92°F90°F90°F90°F90°F90°F88°F88°F
Wyspa Sentosa86°F88°F90°F90°F90°F90°F88°F88°F90°F90°F88°F88°F

Legenda:

dobra pogoda

znośna pogoda

zła pogoda

bardzo zła pogoda


O kraju Singapur

Co robić w Sinagpurze?

Plaża / Pływanie

Natura i wieś

Kultura i dziedzictwo

Sport

Podróż z rodzina

Rzemieślnictwo / zakupy

Gastronomia

Zycie nocneCzy informacje o pogodzie dotyczące Singapur są rzetelne?

Dane klimatyczne dla Singapur są zbierane codziennie od stycznia 2009. Analiza tych danych meteorologicznych dotyczących Singapur pozwala nam osadzić średnie każdego miesiąca w Singapur, Jurong East, Pulau Ubin i Wyspa Sentosa.

Czyli tak: te dane sa rzetelne za wyjatkiem sytuacji chwilowych zaklocen klimatu w regionie.

Zmień jednostki