Gdzie jechać w styczniu 2025? najlepsze destynacje wakacyjne

Gdzie jechać?

Gdzie pojechać w styczniu? Jedna jedyna priorytet: odzyskać ciepło i pozbyć się swetrów. To doskonały miesiąc, aby udać się do Azji, Afryki lub Ameryki Środkowej. Nie wahaj się dłużej i wskocz na pokład samolotu! Gdzie pojechać, jeśli czas ucieka? Kierunek na Maghreb lub hiszpańskie i portugalskie wyspy: słońce tam wciąż mocno świeci.


Top 30 Słoneczne Destynacje w styczniu

Oto najpopularniejsze kierunki wakacji w styczniu 2025 z dopisującą pogodą, sprzyjającą udanym wakacjom.Wakacje w styczniu: dokąd się udać zgodnie z Twoimi życzeniami?

Wyciągnijcie klapki, koszulki i krem do opalania! Na całym świecie czeka na Was idealna pogoda, aby zrealizować podróż marzeń. Od afrykańskiej sawanny, przez tropikalne lasy Kostaryki, aż po plaże z pocztówki na Bahamach, wybór jest szeroki! Gdzie wybrać się w styczniu, zależnie od Waszych pragnień? Podążajcie za przewodnikiem...

Chęć zobaczenia niezwykłych świątyń

Między wizytami na plaży chcecie dowiedzieć się więcej o kulturze kraju? Azjatyckie świątynie są prawdziwymi miejscami życia, skoncentrowanymi na społeczeństwie, zwłaszcza że zazwyczaj są one przepiękne. Rytuały, historia religijna, ikonografia... wybierzcie się odkryć te klejnoty!

 • W Tajlandii: dawne królestwo Siamu jest głównie buddyjskie. Od jednego końca kraju do drugiego, świątynie są bardzo uczęszczane przez mieszkańców. Najbardziej imponujące znajdują się w Sukhothai, Ayutthaya lub Bangkoku. Nie wahajcie się wejść, wyjdziecie z nich z gwiazdkami w oczach, ponieważ ozdoby i panująca atmosfera są tam bajeczne.
 • Na Sri Lance: W Kandy, w centrum wyspy, znajduje się szczególnie zaskakująca świątynia: "Świątynia Zęba". Zawiera ona ząb Buddy, przed którym mnisi i mieszkańcy przybywają na pielgrzymkę, aby obserwować wiele stuletnich rytuałów. Miłośnicy fotografii będą zachwyceni: procesje oferują bajeczny spektakl! Sri Lanka ma również duże społeczności hinduistyczne. Na północy wyspy, w okolicach Jaffny, możecie odwiedzić wiele kolorowych świątyń, podobnych do tych na południu Indii.
 • W Birmie: Słynne świątynie Baganu są obowiązkowym punktem Waszej podróży. Zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO, 2000 świątyń w dolinie stanowią kulminacyjny punkt Waszej podróży. Aby docenić całą ich piękność, wstańcie wcześnie i podziwiajcie wschód słońca. Gdy mgły się rozwieją, balonowanie nad pagodami z pewnością Was zachwyci. Następnie przejdźcie do właściwego odkrywania na rowerze lub tuk-tuku. Przygotujcie się na minimum 3 dni, aby zobaczyć główne świątynie.

Chęć odwiedzenia rajskich wysp

Podróż w styczniu może być również okazją do odkrycia pięknych wysp. Już sam ich wymowa sprawia, że wyobrażacie sobie tam pobyt! Biały piasek, palmy kokosowe, restauracje na plaży, aktywności sportowe, aperitify przy zachodzie słońca... wszystko jest tu, aby miło spędzić czas, z dala od zimna i codzienności!

 • Na Bahamach. Na południe od Florydy rozciągają się Bahamy: szereg wysp oferujących odwiedzającym mieszankę amerykańskiego przepychu i karaibskiego lenistwa. Zbierając wszystkie atuty dla wymarzonych wakacji, archipelag posiada również kilka zadziwiających ciekawostek. Na przykład Wyspa Świń, gdzie żyją dzikie świnie, zarówno na plażach, jak i w wodzie!
 • W luksusowym hotelu na Malediwach. Prawdziwy tropikalny raj, archipelag Malediwy specjalizuje się w luksusowym turystyce. Każda wysepka posiada swój resort, gdzie komfort podróżnych jest priorytetem. Co jest na miejscu? Główną aktywnością Waszych wakacji będzie relaks na plaży lub przy basenie! Ale podwodne rafy naprawdę zasługują na eksplorację. Koralowce i wielobarwne ryby w przejrzystych wodach zapewnią Wam niezapomniane widowisko.
 • Na Wyspach Kanaryjskich, w Hiszpanii. W styczniu Wyspy Kanaryjskie pozwalają na spędzenie wakacji w słońcu bez zmęczenia związanego z różnicą czasu. Na miejscu nie brakuje aktywności, ale możecie zacząć od wynajęcia samochodu, aby odkryć wyspę, na której przebywacie. Pozwoli Wam to zatrzymać się w małych wioskach i na opustoszałych plażach w Waszym własnym tempie. Najbardziej aktywni nie będą zaniedbani: surfowanie, kitesurfing czy wędrówki mogą być łatwo praktykowane.

Chęć zobaczenia niezwykłych zwierząt

Gdzie wybrać się w styczniu, aby zobaczyć zwierzęta? Okres wielkich migracji, początek roku sprzyja obserwacji waleni, podczas gdy suchy sezon w Afryce Zachodniej pozwala na zobaczenie dzikich zwierząt. W każdym przypadku pamiętajcie, aby dobrze wybrać biuro podróży: szacunek dla zwierząt i środowiska powinien być priorytetem!

 • Na safari w Senegalu. Styczeń to doskonały miesiąc na obserwację dużych afrykańskich ssaków. Od dłuższego czasu nie padało, więc wszystkie zwierzęta zbierają się przy wodopojach. Podczas niezapomnianego safari na pewno będziecie mieli okazję obserwować żyrafy, nosorożce, gazelle, lwy, słonie czy krokodyle. Aby to zrobić, udajcie się do jednego z parków narodowych w kraju, na przykład do Niokolo-Koba.
 • Obserwacja wielorybów na Sri Lance. Na południu wyspy, w Mirissie, łatwo znajdziecie agencję oferującą wycieczki łodzią. W towarzystwie przewodnika znającego ich zwyczaje i ulubione miejsca, przygotujcie się na spektakl! Oprócz błękitnych wielorybów zobaczycie inne walenie, takie jak delfiny, kaszaloty, orki czy wieloryby humbaki. To doświadczenie nie do przegapienia podczas podróży na Sri Lankę.
 • Slonie w Tajlandii. W tym konkretnym kraju, zwróćcie uwagę, gdzie obserwujecie słonie (a nie jeździcie na ich grzbiecie). Rekomendacja? WFFT ma misję ratowania chorych lub maltretowanych słoni, starając się jak najlepiej przywrócić je do natury. Gdy to nie jest możliwe, zwierzęta są pielęgnowane i mogą poruszać się w dużych, zalesionych przestrzeniach.

Chęć odwiedzenia zaskakujących miast

Plaża i opalanie nie są w Waszym guście? Wolicie zgiełk miast? Nie ma problemu, macie szeroki wybór na całym świecie w styczniu. Czy chcecie być zaskoczeni, bawić się, czy też robić niezwykłe rzeczy, oto nasz wybór:

 • Szaleństwo Dubaju. Wyłaniające się z pustyni, Dubaj to miasto wyjątkowe. W sercu Zjednoczonych Emiratów Arabskich symbolizuje nowoczesność i wpisuje się w coraz bardziej futurystyczne projekty. Błyszczące wieżowce, sztuczne wyspy, restauracje gastronomiczne... Dubaj to miasto superlatywów i najbardziej szalonych realizacji. Pobyt tam to także możliwość wyprawy na pustynię, zobaczenia nieskazitelnych plaż i przede wszystkim zapoznania się z arabskim światem jutra.
 • W atmosferze lat 20. w Miami. Kierunek południe Florydy, aby odkryć to nietypowe miasto, które wydaje się jakby prosto z filmu. Przejrzyjcie zaskakujące Miami Beach: ogromne plaże otoczone budowlami Art Deco. Ale Wasz pobyt w Miami będzie także okazją do zwiedzania egzotycznych dzielnic latynoskich czy też do zobaczenia zaskakującego Street Artu. Miasto posiada również muzea najwyższej klasy, takie jak Frost Museum of Science.
 • Autentyczność Marrakeszu. Na południe od Maroka, Marrakesz to zaskakujące miasto, które zasługuje na kilka dni zwiedzania. W Medynie, brukowane uliczki i ogromne bazar są nie do przegapienia. Ale Gueliz, nowe miasto, na pewno Was zaskoczy. Jeśli Wasza podróż jest krótka, między spacerami odwiedźcie Muzeum Yves Saint-Laurent, otoczone Ogrodami Majorelle. Miejsce o oszałamiającej piękności, które zachwyci miłośników fotografii.

Od świątyń pełnych Buddów stoickich po zwierzęta sawanny, aż po idylliczne plaże... możliwości podróży w styczniu jest wiele. Czy jesteście duszą podróżnika czy po prostu potrzebujecie odpocząć, wszystko jest dozwolone! Pakujcie walizki i wyruszajcie na podróż w poszukiwaniu tych skarbów.


Gdzie jechać w styczniu 2025: Światowa mapa destynacji

Znajdź na mapie wszystkie kierunki, gdzie jest ładna podgoda w styczniu 2025.

Legenda: idealna pogoda dobra znośna