Gdzie jechać w styczniu 2024? najlepsze destynacje wakacyjne

Szukasz miejsca na wakacje w miesiącu styczeń w dowolnym miejscu na świecie? Na nowo odkrywaj na tej stronie najlepsze destynacje , aby przejść do styczeń w wakacje na słońcu według ich klimatu.

Gdzie jechać?

Top 30 destynacji w styczniu

Oto najpopularniejsze kierunki wakacji w styczniu 2024 z dopisującą pogodą, sprzyjającą udanym wakacjom.
Gdzie jechać w styczniu 2024: Światowa mapa destynacji

Znajdź na mapie wszystkie kierunki, gdzie jest ładna podgoda w styczniu 2024.

Legenda: idealna pogoda dobra znośna


Wakacje w styczniu: dokąd się udać zgodnie z Twoimi życzeniami?

W styczniu słońce i przyjemne temperatury są porządkiem dnia na półkuli południowej, podczas gdy na półkuli północnej jest środek zimy. Ponieważ klimat różni się w zależności od regionu, należy wybrać cel podróży w zależności od ulubionych zajęć. Gdzie się udać w styczniu?

Dokąd udać się w styczniu, aby cieszyć się słońcem i odpocząć na plaży?

Aby uciec przed szarością zimy, udaj się na półkulę południową, do krajów tropikalnych, gdzie w styczniu słońce jest wszechobecne. Aby cieszyć się koktajlem na plaży, odpoczywać i korzystać ze słońca, masz wybór pomiędzy Republiką Zielonego Przylądka, na terenie której panuje idealny klimat, Gambią, gdzie słońce jest gwarantowane, Bandżulem, lub pięknymi plażami Australii Południowej, w urokliwych miastach takich jak Perth.

Jeśli chodzi o Azję, gdzie się udać w styczniu? Kontynent azjatycki również ma w zapasie kilka dobrych niespodzianek o tej porze roku, nawet jeśli klimat nie jest wszędzie korzystny, aby cieszyć się słońcem i morzem. Koh Lanta, Koh Phi Phi Phi, Phuket.... wyspy Tajlandii cieszą się szczególnie korzystnym klimatem do opalania, pływania i relaksu na ciepłym piasku. Podczas gdy kraje Oceanu Indyjskiego wkraczają w porę deszczową, czasem przerywaną cyklonami w styczniu, Malediwy są prawdziwym rajem dla osób pragnących słonecznych wakacji. W Male pogoda jest w porządku przez większość czasu, zdarzają się jedynie drobne opady.

Karaiby są na pierwszym miejscu, a przede wszystkim Gwadelupa, Martynika i Republika Dominikany, gdzie klimat sprzyja wszelkim rodzajom aktywności nadmorskiej i morskiej.

Podróże i kultura w styczniu: dokąd się udać?

Jeśli nie wiesz, dokąd udać się w styczniu na zwiedzanie, zanurzyć się w historii i odkryć nową kulturę, wiedz, że masz duży wybór. O tej porze roku, prawie wszystkie kraje oferują wycieczki kulturoznawcze, ale idealnym rozwiązaniem jest wybór przyjemnych warunków pogodowych, które nie utrudnią zwiedzania. Jest to doskonała okazja, aby odkryć miasto Phnom Penh lub ruiny Angkor w Kambodży, odwiedzić Indie i ich tętniące życiem miasta, takie jak New Delhi, Bombaj i Jaipur.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich warunki pogodowe sprzyjają również nurkowaniu w surrealistycznej scenerii Dubaju i zwiedzaniu katarskich muzeów. Zmiana krajobrazu w Afryce Północnej, gdzie historia pozostawiła niewiarygodne ślady. Można z łatwością je odkrywać dzięki atrakcyjnemu klimatowi. Możesz udać się do Egiptu, aby odkryć cuda Aleksandrii lub świątyń Luxoru. Tunezja to kolejny idealny cel podróży kulturowych, z miastami o bogatej przeszłości i wyjątkowym dziedzictwie, takimi jak Hammamet, Monastir i Bizerte.

Urlop pełen przyrody i pieszych wędrówek w styczniu

Kontakt z naturą jest z pewnością najlepszym sposobem na naładowanie baterii. Aby w pełni się nim cieszyć, wybierz miejsca, w których temperatura jest optymalna, ani za gorąco, ani za zimno, takie jak Ekwador, gdzie natura wydaje się nie do pokonania w niektórych regionach, takich jak Wyspy Galapagos. Podobnie jak zepsuta przez naturę, Gwatemala jest kolejnym ulubionym miejscem turystów w Ameryce Środkowej. Pomiędzy kulturowymi spacerami i trekkingiem poza utartymi szlakami, ten piękny kraj z kontrastującymi krajobrazami, pełen lasów, wulkanów i szczątek Majów, gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Miłośnicy pieszych wędrówek, jazdy konnej lub jazdy na rowerze górskim mogą również skorzystać z pobytu na Wyspach Kanaryjskich, gdzie bezsprzecznie będą mogli skorzystać z najlepszych wycieczek: w lasach La Gomera, szlakiem Camino de Jinama na wyspie El Hierro, odwiedzając Park Narodowy Teide na Teneryfie, itp. W perspektywie jedności z naturą, Kenia zajmuje czołową pozycję na liście najbardziej niezwykłych miejsc do uprawiania turystyki pieszej i safari. Liczne parki i rezerwaty w kraju gwarantują podróż pełną emocji i spotkań, jeśli wspomnieć tylko o Rezerwacie Masai Mara, Parku Amboseli i Parku Nairobi.

Na kontynencie afrykańskim, w styczniu Namibia ukazuje swoje najlepsze kolory. Pomiędzy wydmami, górami i sawanną, kolory są uderzające, a krajobrazy wspaniałe, nie zapominając o możliwości zobaczenia zebr, oryksów i nosorożców.

Gdzie spędzić urlop sportowy w styczniu ?

Na lądzie, na morzu, w powietrzu....sport doświadcza się na tysiąc i jeden sposobów w regionach z wieloma atrakcjami, takich jak Tajlandia, która jest znana nie tylko z tajskiego boksu, ale także z przepychu Morza Andamańskiego. W zachodniej części kraju panują wszelkie warunki, aby cieszyć się niezapomnianymi sesjami nurkowania: błękitne niebo, ciepłe i przezroczyste wody, kolorowe dna itp. Tropikalne wody Malediwów zawierają również niespodziewane skarby, które można odkryć podczas nurkowania lub snorkelingu dla początkujących.

W Chile, klimat jest idealny w Valparaiso i w Punta Arenas, przyjemny na całym terytorium i idealny do wszelkiego rodzaju aktywności sportowej, od turystyki pieszej do raftingu, paralotniarstwa, surfingu na falach i wydmach, w Ameryce Południowej koniecznie trzeba tego spróbować. Pod wspaniałym blaskiem słońca Indii Zachodnich, Gwadelupa i Martynika oferują również szeroki wachlarz ekscytujących zajęć dla początkujących i doświadczonych sportowców: nurkowanie, snorkeling, wędkarstwo sportowe, wędrówki wodne, canyoning, kolarstwo górskie, windsurfing, kajakarstwo.Jako bonus, będziesz miał okazję zrelaksować się na rajskich plażach.

Dokąd udać się z rodziną w styczniu?

Dla udanego wypoczynku rodzinnego, oprócz kwestii klimatycznych, niezbędne jest wybranie kraju lub miasta, które oferuje zarówno atrakcje dla dorosłych, jak i zajęcia dla dzieci. Safari łączy te dwa warunki i jest bardziej intensywne, gdy jesteś w grupie. W Kenii, RPA, Namibii lub na drugim końcu świata, w Australii, zanurzenie w przyrodzie, czy to w krzakach, na sawannie czy w lesie, a także spotkania ze zwierzętami, zawsze wywołują nieopisane emocje.

Słońce, morze, plaża.... to zwycięskie trio, które zabawia dzieci z dala od zimowego chłodu i relaksu. W tropikach nadszedł czas bezczynności i słodyczy życia, zarówno w Gwadelupie, Martynice, Saint-Martin, jak i na Kostaryce. Dotyczy to również Republiki Dominikańskiej, z nowymi wrażeniami w parkach wodnych, takich jak Ocean World Adventure Park, gdzie baseny, zjeżdżalnie i pokazy zabawiają zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Egipt również gwarantuje korzystny klimat dla rodzinnego wypoczynku w styczniu. Odkrycia piramid i przejażdżek na wielbłądach nie można przegapić. Spakuj ciepłą odzież, ponieważ noce są często chłodne o tej porze roku. A dla poszukiwaczy przygód Brazylia jest wybieranym celem podróży, z jej bujnymi lasami, wspaniałymi wodospadami Iguacau, zalanymi słońcem plażami, itp. Biorąc pod uwagę rozległość kraju i różnorodność klimatu, najlepiej udać się w miejsca, gdzie pozwalają na to warunki pogodowe, na przykład w Porto Alegre, Rio de Janeiro lub Salvador de Bahia, ale przede wszystkim unikać São Paulo.Gdzie jechać w grudniu
Gdzie jechać w lutym