Gdzie jechać w kwietniu 2024? najlepsze destynacje wakacyjne

Gdzie jechać?

Gdzie pojechać w kwietniu? Wraz z nadejściem pięknych dni, macie ochotę na odkrywanie lub kontakt z naturą. Skorzystajcie z okresu międzysezonu, aby odkryć południe Europy: parki narodowe i wyspy Morza Śródziemnego nabierają wiosennych barw, to idealny moment, aby z tego skorzystać! Gdzie pojechać na wakacje do egzotycznego kraju? Od Karaibów po Tajlandię, aż po Mauritius, możliwości są liczne dla niezapomnianej podróży!


Top 30 Słoneczne Destynacje w kwietniu

Oto najpopularniejsze kierunki wakacji w kwietniu 2024 z dopisującą pogodą, sprzyjającą udanym wakacjom.Wakacje w kwietniu: dokąd się udać zgodnie z Twoimi życzeniami?

Strona zimowa odchodzi, jesteście pełni energii i chcecie wybrać się w niezwykłą podróż? Podróż w kwietniu pozwoli Wam odkryć cuda, zarówno natury, jak i kultury. Kilka godzin lotu od Europy lub w odległym kraju, ruszajcie na przygodę! Gdzie wybrać się w kwietniu według Waszych pragnień? Oto nasz wybór:

Chęć odwiedzenia wyspy Morza Śródziemnego

Wiosna oznacza okres odrodzenia na obszarze Morza Śródziemnego. Przyroda budzi się do życia, mieszkańcy przygotowują się spokojnie do letniego sezonu, a pogoda jest doskonała. To idealna pora na spacerowanie bez tłumów turystów i przytłaczającego lata!

 • Na Cyprze, wyspie miłości. Nasycona legendami i historią, wyspa ma niesamowity urok. W południowej części (jedynej dostępnej), zmiana otoczenia jest całkowita: bukoliczne krajobrazy, wysokie góry, wybrzeże godne tropikalnych rajów. Na Cyprze łatwo można łączyć zwiedzanie kulturowe z spacerami wśród natury. To idealne miejsce na wspaniałe wakacje!
 • Na Korsyce, wyspie piękna. Francja ma również wymarzoną wyspę: Korsykę! Przejrzyste wody, góry wpadające do morza, wioski na wzgórzach... i apetyczna kuchnia! Korsyka obiecuje sielankowy pobyt, niekoniecznie w oddali. Czy chcecie odpocząć na dzikiej zatoce czy przejść się wzdłuż mitycznego GR20, Korsyka w kwietniu to doskonały wybór!
 • Na Krecie, dzikiej wyspie. Zalana afrykańskimi wiatrami, Kreta cieszy się bardzo przyjemnym klimatem w kwietniu. Strome góry, suche płaskowyże, poszarpane wybrzeża, tyle niesamowitych krajobrazów, usianych pierwszorzędowymi stanowiskami archeologicznymi. Miłośnicy dobrej kuchni również nie będą zawiedzeni: kretańskie potrawy są boskie! Wynajmijcie samochód, aby lepiej poznać wszystkie zakamarki i ruszajcie!

Chęć spaceru w parku narodowym

Gdzie wybrać się w kwietniu, aby cieszyć się naturą? Marzycie o tchnieniu świeżego powietrza, zieleni i podziwianiu dzikich kwiatów na zakręcie ścieżki? W południowej Europie wiele parków narodowych zapiera dech w piersiach. Załóżcie buty sportowe, nie zapomnijcie o czapce i ruszajcie na wakacje z dala od miast!

 • W Chorwacji, między morzem, wodospadami i jeziorami. Chorwacja obfituje w bogactwa przyrodnicze. Dążąc do zachowania tego dziedzictwa, rząd utworzył 8 parków narodowych, wszystkie równie piękne. Od wspaniałych wysp Kornati po cuda Plitvice, Natura króluje. Dzikie zwierzęta, podwodne rafy, szlaki turystyczne, czarujące lasy... będziecie mieć w czym wybierać!
 • W Hiszpanii, od Pirenejów po Balearów. Z 15 parkami narodowymi kraj ten obfituje w niesamowite skarby przyrodnicze. W łańcuchu Pirenejów czekają na Was wysokogórskie jeziora: możliwości biwakowania są liczne, idealne do obserwacji gwiazd w kwietniu! Na wyspach zapanował mineralny świat krajobrazów wulkanicznych, jak na Lanzarote. Natomiast na wyspach Cies czekają na Was krajobrazy jak z pocztówki.
 • Na Sardynii, od gór po wybrzeża Morza Śródziemnego. Rajem przyrodniczym i chronionym, Sardynia posiada parki narodowe o niezwykłej urodzie. Na przykład Gennargentu jest równie zróżnicowany, co wspaniały: kaniony, jaskinie, zatoczki czy wodospady czekają na Was. W archipelagu Maddalena możecie odbyć sensacyjny rejs: przepływajcie z wyspy na wyspę i rozkoszujcie się tą paletą przechodzącą przez wszystkie odcienie błękitu i zieleni.

Chęć egzotyki

Kwiecień to doskonały czas na odwiedzenie odległych krajów na całym świecie. Wolicie plażowanie i leniuchowanie czy zwiedzanie i odmiana otoczenia? Pozwólcie sobie na wycieczkę pełną zachwytu!

 • Na Karaibach i ich turkusowych wodach. Wyspy Karaibskie oferują cudowne krajobrazy: piękne plaże, bujne góry, kuchnia, która zachwyca podniebienie, rafy koralowe i kolorowe ryby, radosna i swobodna atmosfera. Gwadelupa, Martynika czy Kuba, tyle rajów na wymarzone wakacje!
 • W krainie uśmiechu, w Tajlandii. Dawne królestwo Siamu oferuje znacznie więcej niż plaże z palmami. Po zasłużonym odpoczynku nad wodą, możecie odkryć autentyczność wsi i gór. Miłośnicy starych kamieni będą zachwyceni eksploracją historycznego parku Sukhothai, podczas gdy ciekawscy otworzą drzwi bogato zdobionych buddyjskich świątyń.
 • W kulturowym zróżnicowaniu Wysp Zielonego Przylądka. Na skrzyżowaniu Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej wyspy Zielonego Przylądka posiadają fascynujące mieszanie kultur i ludności. Przyroda jest dzika, gościnność legendarne, a najbardziej aktywni nie omieszkają eksplorować krętych ścieżek wulkanicznych reliefów, których jest pełen ten niezwykły archipelag.

Chęć zwiedzania miejsc kulturowych

Marzy Wam się wycieczka, aby odkryć zabytki archeologiczne lub niesamowite budowle? Kwiecień to idealny miesiąc, aby zwiedzać. Dziedzictwo greckich, rzymskich czy muzułmańskich cywilizacji, te miejsca zachwycą Was swoim pięknem i zaoferują spektakularną podróż w czasie.

 • W Rzymie, we Włoszech. Prawdziwe muzeum pod gołym niebem, włoska stolica to MIEJSCE na kulturalny pobyt. Koloseum i Forum, niesamowicie zachowane, przeniosą Was w starożytność. Podczas gdy Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna czy Watykan odkryją Wam bardziej niedawne epoki. Rozkoszujcie się widokami i korzystajcie z przerw na degustację lodów czy pizzy!
 • W Grecji, pierwszej demokracji. Wszystkie regiony i wyspy greckie są usiane starożytnymi zabytkami. Wspomnijmy Delfy z ich wspaniałym sanktuarium Apollina, Olimpię czy nawet Epidauros z teatrem uważanym za najdoskonalszy starożytności. Ale to w Atenach zwiedzanie jest najbardziej spektakularne: od Akropolu po Agorę, zachwyt będzie z pewnością na miejscu!
 • W Sewilli, w Andaluzji. Znaczona zarówno obecnością chrześcijan, jak i muzułmanów, Sewilla posiada historyczne zabytki o niezwykłej urodzie. Zostaniecie oczarowani przez pałac Alkazar: jego dziedzińce i ogrody są zachwycające dla oka. Podczas gdy Giralda, dawny minaret obecnie z barokową dzwonnicą, dumnie góruje nad katedrą.

Parki narodowe, rajskie wyspy, starożytne kultury, historyczne zabytki... kwiecień to doskonały czas, aby odkryć wszystkie te skarby. Spakujcie walizki i wyruszcie w niezapomnianą podróż w serce natury lub na podbój pulsującego miasta. Nie będziecie zawiedzeni!


Gdzie jechać w kwietniu 2024: Światowa mapa destynacji

Znajdź na mapie wszystkie kierunki, gdzie jest ładna podgoda w kwietniu 2024.

Legenda: idealna pogoda dobra znośna