Gdzie jechać w lutym 2025? najlepsze destynacje wakacyjne

Gdzie jechać?

Nie wiesz, dokąd pojechać w lutym? W samym środku zimy, odrobina ciepła będzie mile widziana! To idealny czas na wyjazd do Azji, Afryki Zachodniej czy też na Karaiby. Gdzie pojechać na wakacje na krótki wyjazd? Południowa Europa i wyspy Atlantyku otwierają przed Tobą ramiona na słoneczną przerwę. Podążaj za przewodnikiem!


Top 30 Słoneczne Destynacje w lutym

Oto najpopularniejsze kierunki wakacji w lutym 2025 z dopisującą pogodą, sprzyjającą udanym wakacjom.Wakacje w lutym: dokąd się udać zgodnie z Twoimi życzeniami?

Zima się przeciąga, a masz ochotę na ucieczkę? Kilka godzin lotu od Europy lub na drugim końcu świata, to idealna pora na niezwykłą podróż. W spokoju tropikalnego raju, w pulsującym mieście lub na szczycie góry... wszystko jest możliwe! Gdzie wybrać się w lutym według Twoich pragnień? Zaczynamy!

Chęć spędzenia aktywnych wakacji

Na wakacjach potrzebujesz ruchu i doświadczeń poza schematem? Między drzemkami wyrusz w przygodę i poznaj kraj z innej perspektywy!

 • Wędrówka na Little Adam's Peak na Sri Lance. Położony naprzeciwko Ella, w centrum kraju, Little Adam's Peak sięga 1141 metrów n.p.m. Trasa prowadzi przez bujne plantacje herbaty. Podróż w lutym pozwoli Ci zobaczyć zbieranie herbaty i zrobić wspaniałe zdjęcia. Na szczycie czeka na Ciebie widok 360°. Magiczna panorama, którą nie można przegapić na Sri Lance!
 • Nurkowanie w rajskim otoczeniu. Malediwy lub Seszele doskonale nadają się do aktywności wodnych. W towarzystwie pasjonatów, wyrusz odkrywać podwodny świat: różnorodne rafy koralowe, kolorowe ryby, delfiny, płaszczki... poczujesz się jak w akwarium! Dla bardziej oszczędnych, snorkeling również pozwoli zobaczyć cuda podwodnego świata.
 • Lot paralotnią na Lanzarote. Ta wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, w Hiszpanii, cieszy się stałymi wiatrami i ukształtowaniem terenu sprzyjającym paralotniarstwu. Lot w tandemie pozwoli Ci zobaczyć mirador del Rio i delikatnie wylądować na plaży. Ta wycieczka powietrzna zapewni Ci zapierający dech w piersiach widok!

Chęć zobaczenia naturalnych cudów

Gdzie wybrać się w lutym, aby zobaczyć niezwykłe krajobrazy? Jeśli masz dość miasta, hałasu i betonu, wybierz kraj, gdzie Pani Natur jest królową! Na całym świecie znajdziesz cuda, które Cię zachwycą:

 • Zatoka Ha Long, Wietnam. Składająca się z wychodzących z morza skał wapiennych, zatoka Ha Long to prawdziwy skarb. Te słynne krajobrazy zachwycą miłośników fotografii: w zależności od pory dnia i nasłonecznienia, spektakl jest ciągle zmieniający się. Aby je najlepiej zwiedzić, najlepiej zarezerwować rejs z co najmniej jedną nocą na pokładzie. Zachód i wschód słońca będą niezapomnianym momentem Twojej podróży.
 • Cenoty, Meksyk. Te naturalne jaskinie kryją rozległą sieć podziemnych jezior słodkowodnych. O niewiarygodnie niebieskim kolorze zachęcają do kąpieli. Większość cenot znajduje się na półwyspie Jukatan, o różnej wielkości i głębokości, każda z nich jest wyjątkowa! A jeśli chcesz przeżyć niezwykłe doświadczenie, można zanurkować w butli w tym niesamowitym otoczeniu.
 • Różowe jezioro, Senegal. Retba, bo tak naprawdę się nazywa, to jezioro słone, zawierające mikroorganizmy, które nadają mu wyjątkowy kolor. Położone godzinę jazdy od Dakaru, jest to obowiązkowy przystanek podczas podróży do Senegalu. Na miejscu możesz zwiedzić plantację soli, odbyć wycieczkę łodzią i nawet się wykąpać!

Chęć podróży do Azji

Gdzie wybrać się w lutym na kontynent azjatycki? Sezon deszczowy dobiega końca, ustępując miejsca wyjątkowej pogodzie. To idealny czas, aby przygotować się na podróż odkrywania krajobrazów i kultur Azji. Wyrusz w niezapomnianą podróż!

 • Malezja i jej różnorodność kulturowa. Kraj wielu twarzy, Malezja jest różnorodna: Malajowie, Hindusi i Chińczycy są szeroko reprezentowani, podobnie jak ich religie. Krajobrazy, które ją tworzą, są również zróżnicowane: góry, nowoczesne lub kolonialne miasta, idylliczne plaże... Podróżowanie po Malezji to jak odwiedzanie kilku krajów w jednym!
 • Tajlandia i jej różnorodność krajobrazów. Ten kraj o długim kształcie posiada niezwykłą geografię. Na północy góry umożliwiają niezapomniane trekkingi. W centrum lasy są usiane wodospadami i orzeźwiającymi rzekami. Natomiast na południu rozciąga się szereg wysp po obu stronach kraju. Bez wątpienia Tajlandia zachwyci Cię swoimi widokami!
 • Birma i uśmiechy jej mieszkańców. Otwarta na turystykę od niedawna, Birma ma rzadki urok. Birmańczycy przywitają Cię z otwartymi ramionami i uśmiechem na twarzy, aby odkryć wszystkie skarby swojego kraju. Tętniące życiem miasta, wyśmienite potrawy, mityczne świątynie Bagan, wioski na jeziorze Inle... tyle cudów, które sprawią, że pokochasz Mjanmę!

Chęć odpoczynku na rajskiej plaży

Zmęczenie się kumuluje i masz ochotę tylko leniuchować w cieniu parasola z dobrą książką? Dobra wiadomość, luty to doskonały czas na przerwę od intensywnego życia. Gdzie pojechać? Oto nasz wybór dla idealnej pogody:

 • Francuskie Karaiby. Gwadelupa i Martynika: te małe kawałki Francji na Karaibach to doskonałe miejsca na oderwanie się od rzeczywistości. Między pysznymi restauracjami, będziesz mógł cieszyć się wspaniałymi plażami, jakie oferują te wyspy. Po odpoczynku, możliwości spacerów są liczne, aby odkryć okolicę: wodospady, wulkany, ustronne zatoczki... jest co robić!
 • Republika Dominikańska. Najpopularniejszy cel turystyczny w regionie, Dominikana oferuje wszystko, czego potrzebujesz do wymarzonych wakacji w lutym: skarby natury, miasta kolonialne, wioski rybackie, luzną atmosferę, słońce, serdecznych mieszkańców... do których dodaje się setki kilometrów plaż jak z pocztówki!
 • Kostaryka. Światowej sławy ze względu na swoje wulkany, lasy i spokojne życie, Kostaryka posiada również piękne plaże. Często położone w parkach narodowych, są całkowicie odizolowane od masowej turystyki, ponieważ rząd jest w czołówce w dziedzinie ochrony środowiska. To pozwala doświadczyć Pura Vida, symbolu tego niezwykłego kraju!

Podróżowanie w lutym, czy jest lepszy sposób na ucieczkę od zimy? Bez względu na to, czy wolisz plaże, wędrówki czy wycieczki miejskie, wybór jest ogromny na całym świecie. Wyrusz na odkrywanie tajemnic tajskich gór, birmańskich świątyń, egipskich pustyń czy wysp Seszeli, Twoja podróż będzie niezapomniana!


Gdzie jechać w lutym 2025: Światowa mapa destynacji

Znajdź na mapie wszystkie kierunki, gdzie jest ładna podgoda w lutym 2025.

Legenda: idealna pogoda dobra znośna