Gdzie jechać w grudniu 2024? najlepsze destynacje wakacyjne

Gdzie jechać?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a Wy nie wiecie, dokąd pojechać w grudniu? Dobra wiadomość: to idealna pora roku, aby się ogrzać w egzotycznym kraju: Tajlandii, Meksyku czy na Sri Lance... będziecie mieć w czym wybierać! Gdzie pojechać na wakacje, pozostając blisko Francji? Kierunek południe Europy i Maghrebu, aby cieszyć się pięknymi słonecznymi dniami!


Top 30 Słoneczne Destynacje w grudniu

Oto najpopularniejsze kierunki wakacji w grudniu 2024 z dopisującą pogodą, sprzyjającą udanym wakacjom.Wakacje w grudniu: dokąd się udać zgodnie z Twoimi życzeniami?

Chęć ucieczki przed zimnem i opalania się w pełnej zimy? Wybierz się odkryć odległy kraj i przeżyj niezapomnianą podróż! Blisko, to idealna pora na zobaczenie piramid w Egipcie lub przejażdżkę po pustyni. Dodatkowo, okres świąteczny może być wyjątkową okazją, aby zobaczyć, jak obchodzi się święta gdzie indziej. Gdzie wybrać się w grudniu według swoich pragnień? Natychmiastowe wejście na pokład!

Chęć skorzystania z plaży

Twoja letnia opalenizna to odległe wspomnienie, a marzysz o ponownym założeniu kostiumu kąpielowego i klapków? Przygotuj krem ​​przeciwsłoneczny i wybierz się na pobyt pełen lenistwa. Praca zostaje w tyle, celem jest odpoczynek, spędzenie miło czasu i zapomnienie o wszystkich troskach w magicznym otoczeniu!

 • W art deco Miami. Kto nie zna mitycznego Miami Beach? Z kolorowymi posterunkami ratowniczymi i ogromną plażą otoczoną palmami i budynkami z lat 20., to miejsce jest absolutnie nie do przegapienia. Zwłaszcza że noce w Miami są dobrze znane imprezowiczom z całego świata. A jeśli masz ochotę na zwiedzanie, w okolicy jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Warto wspomnieć o Everglades z ich aligatorami lub o archipelagu Keys.
 • Na turkusowych wodach Karaibów. Gdzie wybrać się w grudniu, aby mieć pewność, że pogoda będzie piękna? Wyspy Karaibskie kuszą Cię na wymarzony pobyt. Kuba, Dominikana, Martynika, Gwadelupa... teraz tylko wybór! Mają one wszystko wspólne: wspaniałe plaże, spokojne życie i atmosferę sprzyjającą relaksowi. Idealne miejsca na podróż bez stresu!
 • Na brzegu laguny na Mauritiusie. Otoczona rafą koralową Mauritius posiada niezwykłą lagunę. Załóż maskę i fajkę, aby odkryć jej dno z pełnym kolorowych ryb i nienaruszonych raf koralowych. Plaże również nie ustępują: biały piasek, palmy kokosowe, małe restauracje oferujące pyszne jedzenie... wszystko jest na miejscu! A jeśli chcesz trochę pochodzić, wyspa jest usiana szlakami turystycznymi, aby móc docenić wszystkie zakamarki.

Chęć spędzenia Bożego Narodzenia poza Europą

Mimo że wiele krajów dostosowuje się do tradycji swoich gości, idealnym rozwiązaniem jest spędzenie Bożego Narodzenia w kraju o chrześcijańskiej religii. Zanurzysz się w świecie często bardzo różnym od tego, które znasz w swoim kraju. Zwyczaje, posiłki czy ubrania mogą być zupełnie inne!

 • Na plaży w Los Angeles. Grudzień w Kalifornii może zapewnić piękne, ciepłe i słoneczne dni. Spędź oryginalne Boże Narodzenie, przygotowując ulepszony piknik i korzystając z jednej z plaż w LA! Amerykanie uwielbiają święta ogólnie, ale Boże Narodzenie ma szczególny smak. W mieście palmy są przystrojone girlandami, Mikołaje jeżdżą na rolkach po Pacific Drive, a tradycyjne kolędy rozbrzmiewają na każdym rogu ulicy!
 • Przez 9 dni w Meksyku. Od 16 do 24 grudnia Meksykanie obchodzą Boże Narodzenie, a prezenty nie przynosi Mikołaj, lecz Dzieciątko Jezus. W tym bardzo wierzącym kraju tradycja jest ważna, a zwyczaje ściśle przestrzegane, takie jak "Posadas". Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, dzielenia się dobrymi posiłkami i radością ludową. Feliz Navidad!
 • W hiszpańskiej tradycji. Mimo że Hiszpania sąsiaduje z Europą, obchodzenie Bożego Narodzenia w Hiszpanii jest zupełnie inne. To Trzej Królowie przynoszą dzieciom prezenty 6 stycznia. Podczas gdy świąteczny obiad 25 grudnia skupia się głównie wokół owoców morza. Żartownisie, Hiszpanie cały miesiąc żartują i przebierają się. Gracze, większość z nich pędzi na bilety do wielkiej loterii świątecznej.

Chęć zobaczenia niezwykłych zwierząt

Podróżowanie w grudniu to także okazja do spotkania niezwykłych zwierząt. Bez względu na kraj, do którego się udasz, upewnij się, że wybierasz organizację lub agencję, z którą będziesz podróżować. Te doświadczenia powinny odbywać się z szacunkiem dla zwierząt, zachowując jednocześnie środowisko. Czas na zachwyt!

 • Manty w Maldivach. Grudzień to ostatni miesiąc, aby zobaczyć manty na Malediwach, zanim wyruszą na zachód. Podczas nurkowania łatwo zobaczysz te gigantyczne stworzenia mórz w zatoce Malé, a także rekiny wielorybie. Nieszkodliwe dla ludzi, te zwierzęta zapewnią Ci niezapomniane widowisko! A to nie wszystko, inne skarby, takie jak ryby wszelkiego rodzaju, delfiny, itp., również są obecne.
 • Slonie na Sri Lance. Na południu wyspy możesz wybrać się na safari, aby obserwować dzikie słonie, zwłaszcza w Parku Narodowym Uda Walawe. Sri Lanka jest jednym z nielicznych azjatyckich krajów, gdzie wciąż można je zobaczyć w ich naturalnym środowisku, a rząd zobowiązuje się do ich ochrony. Wczesnym rankiem wsiądź do dżipy i pod opieką przewodnika przemierzaj park, aby zobaczyć je spacerujące swobodnie. To niepowtarzalne doświadczenie, którego nie można przegapić!
 • Wieloryby na Maderze. niedaleko Europy, Madera to archipelag idealny do obserwacji wielorybów. Prawdziwe morskie sanktuarium dla tych gatunków, dzięki bardzo surowym portugalskim przepisom, około dwudziestu gatunków żyje tam przez cały rok. Możesz łatwo je zobaczyć z brzegu, w towarzystwie zabawnych delfinów, ale najlepiej wziąć udział w wycieczce. Pod opieką doświadczonych przewodników na pokładzie wspólnej lub prywatnej łodzi, będziesz mógł je obserwować z bliska. Wspaniałe chwile przed Tobą!

Chęć zwiedzania miejsc kulturowych

Masz ochotę na podróż, aby odkryć główne miejsca archeologiczne? Grudzień to idealny miesiąc, aby je odwiedzić, nie narażając się na oparzenia słoneczne, ale przy idealnych temperaturach. Od jednego końca globu do drugiego, wybierz się na zwiedzanie cudownych miejsc, gdzie człowiek odcisnął piętno w historii.

 • Piramidy w Egipcie. Kierunek Kair, aby zobaczyć mityczne piramidy. W cieniu wielkiego Sfinksa w Gizie, piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa są niezapomniane: ich wielkość i historia z pewnością Cię zachwycą. Dalej na południe Dolina Królów, Abu Simbel lub Philae doskonale uzupełnią Twoją podróż. W grudniu Egipt ukaże całe swoje piękno, z dala od letniego skwaru.
 • Trójkąt kulturowy na Sri Lance. W centrum wyspy znajduje się ta fascynująca kraina, która skupia wiele zabytków. Stolice znikniętych królestw, świątynie, pałace, miejsca święte... co za wspaniały widok! Z pięknej Kandy wyruszaj na eksplorację tych niesamowitych miejsc. Samodzielnie lub z przewodnikiem, rozkoszuj się tymi miejscami!
 • Stanowiska Majów w Meksyku. Często położone w głębokich dżunglach, meksykańskie stanowiska prehiszpańskie to prawdziwe dzieła sztuki. Zbudowane przez cywilizację Majów od 2600 roku p.n.e., piramidy i świątynie zostały doskonale zachowane. Które wybrać? Uxmal, Chichen Itza, Tulum... masz w czym wybierać!

Fantastyczne zwierzęta, wizyty w mitycznych miejscach, plaże marzeń... podróżowanie w grudniu to wspaniały sposób na odwrócenie się od zimy! Na południe od Europy lub na czterech stronach świata, istnieje tysiąc sposobów na niezapomnianą podróż i przywiezienie słońca w swoich walizkach!


Gdzie jechać w grudniu 2024: Światowa mapa destynacji

Znajdź na mapie wszystkie kierunki, gdzie jest ładna podgoda w grudniu 2024.

Legenda: idealna pogoda dobra znośna